Przywódcy UE planują odwiedzić stolicę Ukrainy w trzecim tygodniu wojny z Rosją

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Jak RosjaInwazja na Ukrainę trwa już trzeci tydzień, przywódcy trójki Unia Europejska Według raportu kraje planowały odwiedzić Kijów, stolicę Ukrainy, aby pokazać swoje poparcie dla tego kraju.

Polak Mateusz Morawiecki, Petr Fiala z Czech i Janez Jansa ze Słowenii przyjadą do Kijowa po tym, jak tysiące cywilów i żołnierzy zginęło, a 2,8 miliona osób z miasta zostało zmuszonych do ewakuacji. Spotkają się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denisem Szmyhalem.

Głośne eksplozje słychać było w Kijowie jeszcze we wtorek rano, gdy Rosja kontynuowała oblężenie.

Putin próbuje przejąć obce samoloty, Zełenski mówi, że ucieka, by zaopatrzyć Rosjan w swoje wojsko: Aktualizacje na żywo

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski konsekwentnie wzywa międzynarodowych partnerów do pomocy w zakończeniu wojny z Rosją, ponieważ miasta w całym kraju nadal znajdują się pod kontrolą Rosji.

Ukraińscy żołnierze i strażacy przeprowadzają inspekcję zniszczonego budynku po zamachu bombowym w Kijowie na Ukrainie, poniedziałek, 14 marca 2022 r.
(Zdjęcie AP/Wadim Ghirda)

Niektórzy z tych partnerów zaczęli podejmować działania, aby pokazać swoje wsparcie dla swojego kraju, ale członkowie Organizacji Narodów Zjednoczonych Rada Bezpieczeństwa Przeważnie trzymałem się z dala od konfliktu.

W miarę jak społeczność międzynarodowa stara się odstraszyć dalszą agresję Rosji, głównie poprzez sankcje, sytuacja na Ukrainie pozostaje tragiczna.

Putin podpisuje ustawę o przejmowaniu zagranicznych samolotów jako sankcji dla rosyjskiego lotnictwa

Ukraina „Wpływ na ludność cywilną osiągnął przerażające rozmiary” – powiedział dziennikarzom sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

„Jesteśmy świadkami najgorszego kryzysu humanitarnego w Europie od czasów II wojny światowej” – oświadczyli we wspólnym oświadczeniu francuski ambasador przy ONZ Nicolas de Riviere i meksykański ambasador Juan Ramon de la Fuente. „Sytuacja humanitarna na Ukrainie nadal pogarsza się z godziny na godzinę”, codziennie umierają cywile, a liczba uchodźców i osób wewnętrznie przesiedlonych stale rośnie.

„Aby umożliwić przesłanie silnego i zjednoczonego przesłania przez społeczność międzynarodową, postanowiliśmy wystąpić z naszą inicjatywą na Zgromadzeniu Ogólnym” – dodali wspólne oświadczenie.

3 marca Zełenski osobiście wezwał rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, aby usiadł do negocjacji.

Ukraińska armia odprawia ochotników po powrocie 140 tys. Ukraińców do kraju, by walczyć z Rosją

„Usiądź ze mną, aby negocjować, nie tylko 30 metrów dalej”, powiedział, odnosząc się do długiego stołu, przy którym Putin i rosyjscy urzędnicy spotykali się z zagranicznymi przywódcami. – Nie gryzę. Czego się boisz?

Niedawno, we wtorek rano, Zełenski powiedział, że wierzy, iż Ukraina wygrywa bitwę wojskową z „zdezorientowaną” armią rosyjską.

„Dziewiętnasty dzień naszego oporu dobiegł końca. Historyczna wojna. Kolejny trudny dzień, wciąż zbliżający się do naszego zwycięstwa. Pokój dla Ukrainy jest bliski” – powiedział Zełenski według swojego urzędu prezydenckiego.

Trolejbus został uszkodzony przez wystrzelenie rakiety przez armię rosyjską w Kijowie.

Trolejbus został uszkodzony przez wystrzelenie rakiety przez armię rosyjską w Kijowie.
(Zdjęcie: Sergey Chuzavkov/SOPA Images/Sipa USA)

KLIKNIJ TUTAJ, APLIKACJA FOX NEWS

Wezwał również siły rosyjskie do złożenia broni i poddania się.

„Jeśli poddasz się naszym siłom, potraktujemy cię tak, jak należy traktować ludzi. Jak ludzi, przyzwoicie. W pewnym sensie nie byłeś traktowany w swojej armii. I jakoś twoja armia nie traktuje naszej armii” – dodał Prezydent Ukrainy. „On wybiera!”

Tyler O’Neill z Fox News i Associated Press przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *