Qualcomm dostarczy Apple modemy 5G dla iPhone’ów do 2026 roku

  • W poniedziałek Qualcomm poinformował, że do 2026 roku dostarczy Apple modemy 5G do smartfonów.
  • Analitycy z Wall Street i urzędnicy Qualcomm twierdzą, że spodziewają się, że Apple będzie korzystać z opracowanego w kraju modemu 5G już w 2024 roku.

Zdjęcie zrobione 14 sierpnia 2023 r. przedstawia iPhone’y w sklepie Apple w Hangzhou, w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach. Tego samego dnia dane opublikowane przez TechInsights pokazały, że sprzedaż iPhone’a Apple w Chinach po raz pierwszy w drugim kwartale 2023 roku przewyższyła sprzedaż w USA, stając się największym jednolitym rynkiem eksportu iPhone’ów.

ObsadaZdjęcie | NoorZdjęcie | Dobre zdjęcia

W poniedziałek Qualcomm poinformował, że do 2026 roku dostarczy Apple modemy 5G do smartfonów.

Analitycy z Wall Street i urzędnicy Qualcomm twierdzą, że spodziewają się, że Apple będzie korzystać z opracowanego w kraju modemu 5G już w 2024 roku.

Kontynuacja sprzedaży Apple wzmocni działalność Qualcomm w zakresie telefonów komórkowych, która w kwartale zakończonym w czerwcu odnotowała sprzedaż na poziomie 5,26 miliarda dolarów, i może złagodzić cios związany z utratą ważnego klienta. Według szacunków UBS około 21% przychodów Qualcomm w roku finansowym 2022, wynoszących 44,2 miliarda dolarów, będzie pochodzić od Apple.

Qualcomm dostarcza obecnie Apple modemy 5G do swoich iPhone’ów, ale Apple pracuje nad opracowaniem własnych modemów, aby odejść od chipów Qualcomm. To jest Zakupione Dział modemów do smartfonów Intel ma zamiar wprowadzić na rynek własny modem w 2019 roku. Analitycy sugerują jednak, że wycofanie się Apple będzie trudne ze względu na złożoność chipów Qualcomma.

Qualcomm zarabia od Apple na opłatach licencyjnych za korzystanie z sieci komórkowych, które według szacunków UBS w 2022 r. wyniosą około 1,9 miliarda dolarów.

Qualcomm w dalszym ciągu pobiera tantiemy od Apple w ramach sześcioletniej umowy. Transakcja kończy się batalią prawną pomiędzy Apple i Qualcomm dotyczącą opłat licencyjnych, która została rozstrzygnięta w 2019 roku.

READ  Alexandria Ocasio-Cortez, Ilhan Omar i inni Demokraci zostali aresztowani podczas protestu przeciwko prawom do aborcji

Qualcomm twierdzi, że spodziewa się dostarczyć jedynie 20% modemów potrzebnych do premiery smartfonów Apple w 2026 r., co wskazuje, że nadal może spodziewać się ostatecznego spadku działalności Apple. Urzędnik Qualcomm powiedział, że firma nie zaktualizowała swoich wytycznych, aby uwzględnić sprzedaż Apple.

Oczekuje się, że Apple we wtorek zaprezentuje nowe iPhone’y o nazwie iPhone 15, które będą korzystać z modemów Qualcomm.

CNBC zwróciło się do Apple z prośbą o komentarz i odpowiednio zaktualizuje tę historię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *