Rangersi dominują nad Islanders, podczas gdy ich rywale zmierzają w przeciwnych kierunkach

NHL

Jedna drużyna walczyła w niedzielę w Madison Square Garden o pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej, podczas gdy druga desperacko próbowała utrzymać się w wyścigu play-off, który niedawno zdobyła.

A jeśli nie wiesz, który jest który, nie będzie trudno się tego dowiedzieć.

Rangersi nie potrzebowali dramatycznego powrotu w końcówce, aby tym razem pokonać Islanders, gdyż zrobili to wynikiem 5-2 w popołudnie, w którym nawet po pierwszej próbie Blueshirts zawsze mieli pozory kontroli.

Pomocnik Rangersów Mika Zibanejad (93) świętuje zdobycie gola z Jackiem Rosloviciem (96) podczas niedzielnego zwycięstwa drużyny nad Islanders. USA TODAY Sports za pośrednictwem Reuters Conn

Przyjezdni Islanders, którzy w tegorocznej drugiej rundzie rozgrywek byli bez zwycięstwa we wszystkich ośmiu meczach, ich passa porażek została skrócona do czterech i zmuszeni byli poczekać na wynik meczu Red Wings-Penguins w dalszej części dnia, aby ocenić wynik meczu. zniweczyć ich nadzieje na play-offy.

Dość jednak powiedzieć, że zmierzają w złym kierunku i w niewłaściwym czasie.

Rangersi nie mają takich obaw.

Teraz, po wygraniu pięciu z sześciu meczów od upływu terminu wymiany, zespół Petera Laviolette'a przesunął się w stronę sześciu najniższych miejsc: Jimmy Vesey przesunął się na czwartą linię, a Johnny Brodzinski na trzecią linię i rozegra trudny mecz, aby go wesprzeć .

Rangersi sondowali grę przez cały mecz, uzyskując mniej niż znaki hash i często eliminując drużynę Islanders, która próbowała wielu kombinacji w swoich defensywnych parach, ale nigdy nie znalazła zwycięskiej kombinacji.

Jedyna zła wiadomość dla Rangersów przyszła w drugiej połowie, kiedy Ryan Lindgren upadł po uderzeniu Jean-Gabriela Pageau i nie wrócił na boisko z powodu kontuzji dolnej części ciała.

Zapolowy Rangersów Ryan Lindgren (55 l.) doznał kontuzji w niedzielnym meczu z Islanders. Robert Sabo dla „New York Post”.

Jeśli chodzi o grę na lodzie, była ona płynna.

Utrzymanie tych samych zmian, których dokonał Patrick Roy w swojej czołowej szóstce pod koniec sobotniej porażki z Ottawą, po zmianie Kyle’a Palmieriego i Matta Barzala, nie pomogło Islanders.

READ  FIFA odrzuca apel Chile o włączenie Ekwadoru do Mistrzostw Świata 2022

Obrona i napastnicy rozegrali kolejny mecz bez porozumienia – co jest znakiem rozpoznawczym tej passy porażek – a drużynie Isles po raz kolejny pozostała tylko żwawa gra w ataku.

To jednak wystarczyło, aby przetrwać, przynajmniej do trzeciego okresu, w którym Rangersi całkowicie i bezkompromisowo potwierdzili swoją dominację.

Skrzydłowy Rangersów Artemi Panarin (10) w niedzielę podaje piłkę przeciwko Islanders. Robert Sabo dla „New York Post”.

Ponieważ goście potrzebowali wzmocnienia po wejściu w trzecią kwartę przy wyniku 3:2, to Blueshirts otrzymali je zamiast tego. Kaapo Kakko zakończył długą zmianę w strefie ofensywnej, pokonując z prawego koła Ilyę Sorokina w 2:36, umacniając prowadzenie.

Następnie – gdy Islanders nie mieli prawie żadnego impetu między sobą – K'Andre Miller nakarmił Alexisa Lafreniere’a, aby mógł swobodnie zajrzeć do automatu, co Lafreniere natychmiast wykorzystał.

Jedna ze stron zachowała spokój i zapewniła sobie formę fizyczną. Ten drugi nigdy nie był nawet bliski osiągnięcia tego celu.

A po skandowaniu „Igor najlepszy” w niedzielę w The Garden jest przynajmniej jasne, że Sorokin – który oddał pięć z 30 strzałów, które widział – nie poprowadzi ponownie Islanders w pojedynkę do play-offów.

Rangersom nie udało się zdobyć gola przy golu Bo Horvata w pierwszej połowie, ale udało im się go zdobyć nawet w krótkim czasie, gdy Mika Zibanejad wszedł na boisko bez przeszkód po jednorazowym trafieniu zaledwie 27 sekund po rozpoczęciu drugiej tercji.

Will Coyle wykorzystał kolejne załamanie w defensywie i o 10:14 podwyższył na 2:1.

Horvat wyrównał niecałe cztery minuty później, ustawiając Barclaya Goodreau na odbicie po pierwszym strzale Mike'a Reilly'ego.

Ta dynamika nie trwała jednak długo, gdyż strzał Millera obok Sorokina w 15:01 został zablokowany przez Brodzińskiego, a bramkarz Islanders przejął część krążka, zanim piłka wylądowała w jego siatce.

Jednak w grze pięć na pięciu Rangersi pracowali ciężej i wyprzedzili Islanders, co zebrało nagrody.

READ  2022 Masters Leader: Relacja na żywo, wynik Tigera Woodsa, wyniki golfa dzisiaj w 1. rundzie w Augusta National