Ranking BMW Championship 2022, wyniki: Patrick Cantlay skutecznie broni tytułu w Wilmington

Nie było tak łatwo jak rok temu, ale dramat był równie bogaty. Patrick Cantlay po raz pierwszy w historii PGA Tour obronił tytuł FedEx Cup Qualifier, wygrywając w niedzielę w mistrzostwach BMW 2022.

Wchodząc do rundy finałowej jednym uderzeniem pokonując swojego dobrego przyjaciela Xandera Shaveli i jego największego rywala Scotta Stallingsa, ten tytuł nie był łatwy. Po wykonaniu dwóch bobslei w trzydołkowym odcinku wokół turna, Cantlay znalazł się na dwóch trafieniach poza prowadzeniem ustawionym przez Stallingsa i na zakręcie kolejnego bliskiego sprawdzenia.

Podczas gdy sezon 2021 przyniósł zwycięstwa i fortuny, 2022 nadszedł po bliskim kontakcie. Cantelay, trzykrotny wicemistrz, wszedł w ten tydzień jako jeden z najbardziej konsekwentnych w grze, ale bez ani jednej wygranej. Przerwy szły w kierunku rywali w grze; Był o jedną rewolucję od wygranej na WM Phoenix Open i ślepy zaułek od przedłużenia playoffów w RBC Heritage. W niedzielę w Wilmington Country Club bogowie golfa w końcu się przyzwyczaili.

W walce ze Stallings w przedłużeniu, Cantlay znalazł się w czołówce na 17. miejscu po unikaniu pocisku za pociskiem, a Stallings nie był w stanie wykorzystać wielu szans ptaków. Gdy jego punkt dryfu dryfował poprawnie, odbicie, które w końcu poszło po jego myśli, ostatecznie doprowadziło go do zwycięstwa.

Przeznaczona do wylądowania w bunkrze na torze lub być może w grubym, poszarpanym, postrzępionym, piłka Cantlay wykonała zamiast tego 17 tajemniczych skoków na torze. Chociaż te momenty często zdarzają się podczas turnieju, to, co później zrobił Cantley, definiuje mistrzów: wykorzystał je. Uderzając w podejście 6 stóp, 30-latek sam objął prowadzenie i nie oglądał się za siebie, jakby zbalansował ostatni raz, kiedy przyniósł trofeum BMW Championship z powrotem w swoje ręce.

Cantlay jest teraz na 11. miejscu w pierwszej dziesiątce sezonu, najlepszym w jego karierze i najlepszym wynikiem w PGA Tour. Wczoraj mówiono, że wytrwałość nie jest nagradzana w krótkim terminie, ale w długim okresie. W obliczu intensywnych trzytygodniowych kwalifikacji do FedEx Cup, Cantlay ma luksus korzystania z obu.

READ  Policja chce porozmawiać z Kelvinem Josephem z Dallas Cowboys w sprawie śmiertelnej strzelaniny

Jego wspaniały sezon regularny sprawił, że stracił możliwość dodania sprzętu do swojego płaszcza, ale przygotował go na ten moment. Wejdzie do Tour Championship na drugim miejscu, za tylko Scottym Schefflerem, a posezonowy finał rozpocznie z dwoma uderzeniami przewagi w 8-under.

Cantlay przeszedł do historii w Delaware w niedzielę swoim zwycięstwem, a teraz ma szansę dodać go do Atlanty. Żaden człowiek nigdy nie wygrał kolejnych tytułów FedEx Cup i chociaż z pewnością ma to na myśli tegoroczny gracz roku PGA Tour, czek na 18 milionów dolarów ma realistyczną szansę na zasilenie jego konta bankowego po raz drugi. rok z rzędu. Ocena: A +

Oto szczegóły pozostałych tabel liderów BMW 2022 Championship

2. Scott Stallings (-13): Wyglądał na najlepszego gracza wśród tych, którzy przez większość dnia walczyli o tytuł. Wspaniały z tee na green Stallings ostatecznie nie zdobył greenów, ponieważ nie był w stanie wykorzystać szans Birdiego na ostatnich czterech dołkach, które nastąpiły po trzech niespodziewanych uderzeniach z greenu w 13 par-3. Zwycięstwo wiele znaczyło dla Stallingsów, którzy nie wygrywali od ponad ośmiu lat. Pomimo rozczarowania, jego występ ma wiele pozytywów. Wszedł w 46. tydzień w FedEx Cup i opuścił 12. miejsce, wyprzedzając Justina Thomasa i Matta Fitzpatricka, co jest nieco oszałamiające. Ocena: A +

T3. Scotty Scheffler (-11 lat): Ziarno numer 1 na świecie skończyło się w St. Jude, ale szybko naprawiło wszelkie błędy w Memphis. Miał szanse wylądować w niedzielę i chociaż mu się nie udało, pojedzie do Atlanty jako zawodnik klasyfikacji Pucharu FedEx w meczu. Począwszy od tygodnia w wieku 10 do 10 lat i dwóch uderzeń przed Cantlay, będzie próbował podążać śladami najbliższego prześladowcy i odeprzeć grupę stalkingów. Schefflerowi udało się zmienić swoją rozżarzoną wiosnę w godną pozazdroszczenia pozycję w East Lake, ale jego historyczny sezon można by zrobić z dodatkiem przyjaznego nietoperza. W ostatnich 10 mistrzostwach Schaeffler siedem razy przegrywał z Zielonymi – w trzech, których nie przegrał, finiszował w pierwszej trójce. Klasa: A-

T5. Corey Conners (-10): Najlepszy obecnie gracz poza Kanadą, Connors wszedł do 29. tygodnia w klasyfikacji FedEx Cup. Jego strzały z woleja zawsze były dla niego źródłem siły i były duże w niedzielę. Po stworzeniu dwóch duchów na środku swojej dziewiątki, Connors był wstrząśnięty i potrzebował, aby wydarzyło się coś dobrego. Cóż, zdarzyło się to 30-latkowi, gdy jego żelazna gra spowodowała kopnięcie birdie w trzech z ostatnich czterech dołków, aby zapewnić sobie miejsce w Tour Championship.

READ  Tiger Woods walczy w drugiej rundzie Masters po świetnym otwarciu po długiej nieobecności z powodu kontuzji

„To naprawdę ekscytujące” – powiedział Connors. „To zawsze jest gol na początku roku. Czuję, że miałem dobry sezon. Wciąż próbuję ponownie dostać się do kręgu zwycięzców, ale dużo naprawdę mocnej gry, co dało mi pewne szanse, a ja” Jestem naprawdę podekscytowany powrotem do East Lake. Klasa: A

T15. Sahih Thigala (-7): Po otwarciu swoich BMW Championship z wynikiem 1 na 72, Theegala po raz kolejny zmagał się w latach 60. z trzema rundami z rzędu, aby zakwalifikować się do Tour Championship. Stwierdził w audycji telewizyjnej, że nerwy stabilizują się podczas okresu rozgrzewki, ale nigdzie nie widać ich w przedłużeniu domu. Zrobił birdie na czterech z ostatnich siedmiu dołków w niedzielę, Theegala spojrzał poza swoje wieloletnie doświadczenie i pokazał twardość i hart ducha, jakie wykazali się 30 najlepszych graczy PGA Tour.

„Och, to wszystko” – powiedziała Tegala o jego zdenerwowaniu. „Fakt, że nawet jesteś w takiej pozycji, by działać na nerwy, jest dobry. Myślę, że to jest coś, co mówię wielu facetom, jeśli jesteś zdenerwowany, to jest dobre. Wyobraź sobie, że się nie denerwujesz. to, co robisz. Oczywiście jest cienka granica między skrajnym stresem, niepokojem, odpoczynkiem, a znalezieniem tej linii jest trudne. Ale tak, po prostu stres jest przywilejem i zdecydowanie tak się dzisiaj czułem. Ocena: A +

T15 Aaron Mądry (-7): Był ostatnim człowiekiem w burzliwej rundzie finałowej i mógł z łatwością ją zmobilizować na wczesnym etapie. Dokonując podwójnego bogey na swoim drugim dołku, Wise załatał statek w połowie rundy, zanim ponownie wziął wodę. Podwójny bogey uplasował się na miejscach 14-15, 26-latek zdołał odbyć trzy kolejne sezony, aby zdobyć swój drugi w historii bilet do Tour Championship. Podczas gdy Wise był w stanie dotrzeć do głównych lig w ostatnich latach, dzięki swojej podróży do East Lake, otrzyma zaproszenie do Masters w przyszłym roku, po raz pierwszy od 2019 roku. Ocena: B +

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.