Raport o zarobkach Bath and Body Works BBWI za I kwartał 2023 r

Wejście do Bath and Body Works.

Jeffa Greenberga | Obrazy Getty’ego

Akcje Bath and Body Works wzrosły o ponad 10% w obrocie przedsesyjnym w czwartek po tym, jak pokonały prognozę zysków za pierwszy kwartał fiskalny i podniosły swoje wytyczne.

Podczas gdy sprzedaż i dochód netto spadały rok do roku, detalista oczekuje obecnie, że zysk na akcję za cały rok 2023 wyniesie od 2,70 do 3,10 USD, w porównaniu z przedziałem od 2,50 do 3,00 USD w poprzednim kwartale. Oczekuje, że skorygowany zysk na akcję wyniesie od 2,68 do 3,08 USD za rok.

Stary sklep w centrum handlowym, znany ze swoich balsamów, środków dezynfekujących i mydeł, przypisał bardziej optymistyczne prognozy „lepszym niż oczekiwano” zyskom i wpływowi wcześniejszych spłat zadłużenia w pierwszym kwartale.

„Osiągnęliśmy sprzedaż w pierwszym kwartale zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a zysk na akcję był lepszy niż oczekiwaliśmy, ponieważ dostrzegliśmy korzyści z naszej pracy nad poprawą marży towarowej, a także wczesne korzyści z naszych inicjatyw optymalizacji kosztów” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor generalna Gina Boswell.

Firma dodała, że ​​rok podatkowy 2023 będzie obejmował trzeci tydzień, a jej prognoza obejmie ten dodatkowy tydzień, który według szacunków wpłynie na zyski o 7 centów na akcję.

Oto wyniki Bath and Body Works w pierwszym kwartale fiskalnym w porównaniu z oczekiwaniami Wall Street, na podstawie ankiety przeprowadzonej przez analityków Refinitiv:

  • Zysk na akcję: 33 centy, skorygowane w stosunku do oczekiwanych 26 centów
  • Przychody: 1,40 mld USD w porównaniu z oczekiwanymi 1,40 mld USD

Dochód netto firmy za trzy miesiące zakończone 29 kwietnia wyniósł 81 milionów dolarów, czyli 35 centów na akcję, czyli prawie połowę ze 155 milionów dolarów, czyli 64 centów na akcję, jak podała spółka w poprzednim kwartale.

Sprzedaż spadła do 1,40 mld USD, co oznacza spadek o 4% z 1,45 mld USD rok wcześniej.

READ  SMS Phishing, oszustwo drogowe o nazwie „Smishing”, którego celem są użytkownicy ezpass

Detalista spodziewa się, że zysk na akcję wyniesie od 27 do 32 centów w nadchodzącym kwartale, w porównaniu do szacunkowych 32 centów na akcję. Oczekuje, że sprzedaż spadnie z niskich do średnich wartości jednocyfrowych, w porównaniu z szacunkowym spadkiem o 3%.

Potwierdziło to całoroczną prognozę sprzedaży dla płaskiej sprzedaży netto do średniego jednocyfrowego spadku.

Ponieważ konsumenci stali się bardziej ostrożni, a rabaty i promocje detaliczne wzrosły w trudnych warunkach makroekonomicznych, marże Bath & Body Works spadły. Spadł o około trzy i pół punktu procentowego do 42,7%, w porównaniu do 46,1% w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

Nie jest jasne, dlaczego marże były niższe, ale były lepsze niż oczekiwali analitycy o 41,2%, zgodnie z notatką badawczą Simeona Siegela, analityka handlu detalicznego w BMO Capital Markets. Siegel zauważył, że marże również osiągnęły poziom sprzed Covid.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *