Raport rakietowy: NASA demontuje trzeci test dostaw SLS, odpowiada Pythom Space

Pegaz NASA w tym tygodniu.”/>

Powiększenie / Wzmacniacz United Launch Alliance Atlas V dostarczony na Przylądek Canaveral przez NASA skrzydlaty koń barka w tym tygodniu.

United Launch Alliance

Witamy w Raporcie Rocket 4.39! Jak zwykle, w tym tygodniu w świecie startów jest wiele do omówienia, od udanego testu gorącego ognia w Hiszpanii po nieudany test paliwa w Kennedy Space Center na Florydzie. Więc bez dalszej zwłoki czytaj dalej.

Jak zwykle my Oferty czytelników mile widzianeA jeśli nie chcesz przegapić żadnego problemu, zarejestruj się, korzystając z poniższego pola (formularz nie pojawi się w wersjach witryny obsługujących AMP). Każdy raport będzie zawierał informacje o małych, średnich i ciężkich rakietach, a także szybki przegląd kolejnych trzech startów w kalendarzu.

BythumSpace testuje pocisk Egger i otrzymuje reakcję. 19 marca kalifornijska mała firma startowa przeprowadziła test postojowy pierwszego etapu jednosilnikowej rakiety Iger. (Pełny pierwszy etap obejmie dziewięć małych silników.) Spółka Prześlij film Zawiera nagranie sprzed około trzech tygodni. Film trwa około 2 minut i 40 sekund i pokazuje przypadki, w których pracownicy Pythoma zdają się radzić sobie z pociskiem Egger i jego silnie dryfującymi impulsami z mniejszą ostrożnością niż standardy branżowe. W pewnym momencie filmu promocyjnego firmy widać garstkę pracowników uciekających przed narastającą chmurą kurzu i spalin.

Odpowiedz na niepowodzenia … wideo pozostało w dużej mierze niezauważone, dopóki źródło nie przesłało go do Ars, Zgłosiliśmy to. Nagranie wywołało setki odpowiedzi, w tym niektórzy nieco przerażeni naukowcy zajmujący się rakietami. W odpowiedzi na ten raport firma Pythom Space wycofała się z aktualizacją które obejmowały inne incydenty innych firm startowych. Następnie dodał: „Nasze przesłanie dla społeczności kosmicznej jest po prostu takie. Czy powinniśmy po prostu pozwolić miliarderom i oficjalnym inżynierom lotniczym poprowadzić naszą drogę w kosmos? Czy też powinniśmy zachęcać wszystkich entuzjastów kosmosu do kibicowania na uboczu, aby mogli również naprawdę zacząć budując siebie, krok po kroku, Nawet jeśli nie jesteś częścią tradycyjnej przestrzeni?” Koniecznie obejrzyj zdjęcie.

PLD Space kończy statyczny test ogniowy. W środę premiera hiszpańskiej firmy Reklamuj się na Twitterze Pomyślnie zakończyła pierwsze testy statyczne rakiety nośnej Miura 1. Raul Torres, dyrektor generalny firmy, . dodany PLD Space był „prawie gotowy” do pierwszego lotu testowego swojej półorbitalnej rakiety nośnej. Stanie się to z lotniska Teruel we wschodniej Hiszpanii, prawdopodobnie w drugiej połowie tego roku.

od jednego do pięciu … pocisk Miura 1 jest w zasadzie techniczną demonstracją firmy, która powstała dziesięć lat temu. PLD Space zamierza wykorzystać to, czego dowiedziała się od Miury 1, i opracować rakietę Miura 5, która będzie w stanie wynieść do 300 kg na orbitę synchroniczną do Słońca. Firma jest jednym z nielicznych start-upów w Europie, które próbują uruchomić nowy przemysł kosmiczny na kontynencie.

Najłatwiejszym sposobem na śledzenie zasięgu satelitarnego Erica Bergera jest zapisanie się do jego biuletynu, a my zbierzemy jego historie w Twojej skrzynce odbiorczej.

Konsorcjum wygrywa przetarg na budowę indyjskich rakiet. W ramach indyjskich starań o rozwój komercyjnej agencji kosmicznej, w 2020 roku indyjska agencja kosmiczna ISRO zaoferowała prywatnym firmom możliwość samodzielnej budowy Polar Satellite Launch Vehicle. teraz, BusinessToday w raportachHindustan Aeronautics Limited i konsorcjum L&T okazały się najtańszymi oferentami na budowę pięciu polarnych pojazdów nośnych dla ISRO do połowy tej dekady.

Autobus satelitarny do następnego …oczekuje się, że pierwsza specjalnie skonstruowana rakieta zostanie ukończona w drugiej połowie 2024 r., a pozostałe cztery zostaną dostarczone w 2025 i 2026 r. Po raz pierwszy w historii ISRO wystrzelono kompletny pocisk, w tym Rakieta z osłoną termiczną jest produkowana poza agencją kosmiczną. Jako kolejny krok w kierunku wykorzystania rozwijającego się prywatnego przemysłu kosmicznego w Indiach, ISRO bada możliwość zbudowania przez branżę India Mini Satellite-1 Bus.

Astra sprzedaje stery elektryczne. Astra Space poinformowała we wtorek, że osiągnęła porozumienie w sprawie sprzedaży elektrycznych silników napędowych przez LeoStella, w ramach wysiłków firmy mających na celu ominięcie startu. Wiadomości o kosmosie. Astra poinformowała, że ​​sprzedała swoje „wiele” silników kosmicznych Astry firmie LeoStella, producentowi małych satelitów z siedzibą w Seattle. Obie firmy nie ujawniły wartości umowy ani nawet liczby wymaganych silników, ale Astra powiedziała, że ​​zostaną one dostarczone jeszcze w tym roku i będą działać do 2023 roku.

poruszanie się w kosmosie … Tod Byquist, dyrektor programów i łańcucha dostaw w LeoStelli, powiedział w oświadczeniu, że jego firma poszukuje „innowacyjnych opcji”, aby zapewnić napęd produkowanym przez siebie satelitom. „Silnik statku kosmicznego Astra ma dobrą tradycję w locie i wydajność, jakiej potrzebujemy, aby nasze satelity znalazły się w kosmosie zgodnie z harmonogramem” – powiedział. Astra nabyła technologię silnika od Apollo Fusion, rozruchu z napędem elektrycznym, który Astra nabyła w 2021 roku. Ster strumieniowy może wykorzystywać paliwa kryptonowe lub ksenonowe i wytwarza od 18 do 25 milinewtonów ciągu przy mocy wejściowej 400 watów. (Dostarczone przez Kena Bena)

Kto zakłada firmę kosmiczną?. Senat stanu Maine uchwalił w poniedziałek propozycję utworzenia Fundacji Kosmicznej Maine. Zwolennicy tego pomysłu powiedzieli, że wyobrażają sobie firmę jako centralne centrum innowacji i rozwoju gospodarczego w stanowym przemyśle lotniczym, AP Raporty. Przedstawiciele przemysłu lotniczego zainteresowali się Maine w ostatnich latach, po części dlatego, że jest to siedziba dawnej bazy sił powietrznych Loring i lądowania w Brunswick.

przełącz na min Przedstawiciele branży powiedzieli ustawodawcy, że geografia stanu i istniejąca infrastruktura sprawiają, że jest to kandydat na miejsce do małych startów. Wniosek musi być podpisany przez demokratyczną gubernator Janet Mills. Rachunek prawdopodobnie przyniesie korzyści BluShift Aerospace z siedzibą w Maine. Wcześniej była to mała firma wprowadzająca na rynek Powiedział Będzie musiał zbadać możliwości startu z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego po tym, jak mieszkańcy Jonesport w stanie Maine zdecydowaną większością głosów zagłosowali za zakazem wszelkich działań kosmicznych w mieście. (Dostarczone przez MR)

READ  Gracze Gran Turismo 7 otrzymują 1 milion darmowych kredytów po ciężkiej aktualizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.