Rentowności obligacji osiągnęły najwyższy poziom od dwóch lat, gdy kontrakty terminowe na akcje spadły

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje gwałtownie spadły, a rentowności obligacji osiągnęły dwuletnie maksimum, potęgując obawy inwestorów, że rosnące stopy procentowe odepchną duże akcje spółek technologicznych, które zdominowały rynki.

Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły we wtorek o 1,2% Rynki w USA zamknięte w poniedziałek Na święto państwowe. Kontrakty na skoncentrowany na technologii Nasdaq-100 spadł o 1,8%, podczas gdy przyszłość indeksu Dow Jones Industrial Average spadła o 0,8%.

Dnia roboczego

EST przez cały czas

Źródło:

Akcje spółek technologicznych znalazły się pod presją w styczniu, gdy rentowności rządowych papierów wartościowych wzrosły. We wtorek benchmarkowa rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła do 1,818% z 1,771% w piątek, najwyższego poziomu od dwóch lat. Plony rosną, gdy ceny spadają.

W handlu przedrynkowymAkcje producenta samochodów elektrycznych Tesla spadły o 2,7%

Świergot

Zmniejszona o 3%.

Meta platformy

-Wcześniej znany jako Facebook-i

Amazon.com

Każdy spadł o około 2%.

Akcje Alibaba, notowanego w USA, spadły o 4% po tym, jak Reuters poinformował, że administracja Bidena sprawdza, czy firma e-commerce Cloud Business stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Inwestorzy oczekują Ciasny rynek pracy A rosnąca inflacja zmusi Rezerwę Federalną do wielokrotnych podwyżek stóp w tym roku. Rentowności obligacji za okres dwóch lat wzrosły do ​​1,038% — najwyższego poziomu od lutego 2020 r. — z 0,965% w piątek, sygnalizując oczekiwania na wyższe stopy. Wyższe plony zmniejszą atrakcyjność przyszłych zwrotów obiecywanych przez wiele spółek technologicznych.

Rynki kontraktów terminowych oprocentowanych wskazują, że inwestorzy obstawiają w tym roku cztery do pięciu podwyżek stóp procentowych, od trzech do czterech piątków

Zespół CME.

„Rynki wciąż próbują oszacować podwyżkę stóp. Rynek spodziewał się podwyżki stóp dopiero w 2022 r. w październiku, a teraz oczekuje, że będzie to cztery” – powiedział Edward Park, dyrektor ds. inwestycji w brytyjskiej firmie inwestycyjnej Brooks McDonald’s. Odzwierciedla niepewność ”.

READ  Życie na okupowanej Ukrainie, Rosja próbuje wymazać historię

Cboe Validity Index, znany również jako Wall Street Fear Cage, znany również jako VIX, wzrósł do -21,76, najwyższego poziomu od miesiąca.

Wiele instytucji finansowych jest tam, aby rejestrować zarobki przed otwarciem rynku. Zyski zaczynają przychodzić W niektórych dużych bankach f Burzliwa epidemia przyniosła korzyści gospodarce.

Inwestorzy oczekują, że Rezerwa Federalna dokona w tym roku kilku podwyżek stóp procentowych.


Zdjęcie:

Tymoteusz A. clary / Agence France-Presse / Getty Images

Wzrost rentowności obligacji skarbowych zwiększył rentowności obligacji na całym świecie. Wzorcowa rentowność 10-letnich niemieckich obligacji spadła do minus 0,005% we wtorek z minus 0,061% w poniedziałek, na granicy przekroczenia dodatniego terenu po raz pierwszy od 2019 roku.

Sieć biznesowa.

W Europie cena Pan-Continental Stoxx Europe 600 spadła o 1,1%, przy ogromnych stratach w sektorach technologii oraz podróży i rekreacji. Akcje

GAM Holding

Szwajcarska firma zarządzająca aktywami spadła o 11% po stwierdzeniu straty netto w wysokości około 33 milionów dolarów w 2021 roku.

Chociaż akcja Szanghaju w Chinach zyskała 0,8%, kluczowe indeksy azjatyckie gwałtownie spadły. Koreański Kospi spadł o 0,9%, japoński Nikkei 225 o 0,3%, a Hong Cheng z Hongkongu o 0,4%.

Ceny ropy poszybowały w górę, gdy napięcia geopolityczne na Bliskim Wschodzie zwiększyły obawy o napiętą dystrybucję. Kontrakty terminowe na West Texas Intermediate, główną markę ropy naftowej w USA, wzrosły o 1,8% do 85,30 USD za baryłkę. Jeśli kontrakty są powyżej 84,65 USD za baryłkę, wskaże to ich maksymalny poziom zamknięcia po październiku 2014 roku. Pro – irańscy rebelianci Huti z Jemenu twierdzą, że są w tyle. Naloty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich W poniedziałek w całym regionie rozprzestrzeniły się intensywne walki.

W ubiegłym roku zanotowano największą aprecjację dolara amerykańskiego od 2015 roku. Jest to dobre dla wielu amerykańskich konsumentów, ale może mieć również wpływ na akcje i gospodarkę USA. Diane Roboin z WSJ wyjaśnia. Opis zdjęcia: Sebastian Vega / WSJ

Napisz do Caitlin Ostroff na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.