Rentowności obligacji osiągnęły najwyższy poziom od dwóch lat, gdy kontrakty terminowe na akcje spadły

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje gwałtownie spadły, a rentowności obligacji osiągnęły dwuletnie maksimum, potęgując obawy inwestorów, że rosnące stopy procentowe odepchną duże akcje spółek technologicznych, które zdominowały rynki.

Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły we wtorek o 1,2% Rynki w USA zamknięte w poniedziałek Na święto państwowe. Kontrakty na skoncentrowany na technologii Nasdaq-100 spadł o 1,8%, podczas gdy przyszłość indeksu Dow Jones Industrial Average spadła o 0,8%.

Dnia roboczego

EST przez cały czas

Źródło:

Akcje spółek technologicznych znalazły się pod presją w styczniu, gdy rentowności rządowych papierów wartościowych wzrosły. We wtorek benchmarkowa rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła do 1,818% z 1,771% w piątek, najwyższego poziomu od dwóch lat. Plony rosną, gdy ceny spadają.

W handlu przedrynkowymAkcje producenta samochodów elektrycznych Tesla spadły o 2,7%

Świergot

Zmniejszona o 3%.

Meta platformy

-Wcześniej znany jako Facebook-i

Amazon.com

Każdy spadł o około 2%.

Akcje Alibaba, notowanego w USA, spadły o 4% po tym, jak Reuters poinformował, że administracja Bidena sprawdza, czy firma e-commerce Cloud Business stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Inwestorzy oczekują Ciasny rynek pracy A rosnąca inflacja zmusi Rezerwę Federalną do wielokrotnych podwyżek stóp w tym roku. Rentowności obligacji za okres dwóch lat wzrosły do ​​1,038% — najwyższego poziomu od lutego 2020 r. — z 0,965% w piątek, sygnalizując oczekiwania na wyższe stopy. Wyższe plony zmniejszą atrakcyjność przyszłych zwrotów obiecywanych przez wiele spółek technologicznych.

Rynki kontraktów terminowych oprocentowanych wskazują, że inwestorzy obstawiają w tym roku cztery do pięciu podwyżek stóp procentowych, od trzech do czterech piątków

Zespół CME.

„Rynki wciąż próbują oszacować podwyżkę stóp. Rynek spodziewał się podwyżki stóp dopiero w 2022 r. w październiku, a teraz oczekuje, że będzie to cztery” – powiedział Edward Park, dyrektor ds. inwestycji w brytyjskiej firmie inwestycyjnej Brooks McDonald’s. Odzwierciedla niepewność ”.

READ  Objawy zmienności Omigran: gdzie występują objawy Omigran?

Cboe Validity Index, znany również jako Wall Street Fear Cage, znany również jako VIX, wzrósł do -21,76, najwyższego poziomu od miesiąca.

Wiele instytucji finansowych jest tam, aby rejestrować zarobki przed otwarciem rynku. Zyski zaczynają przychodzić W niektórych dużych bankach f Burzliwa epidemia przyniosła korzyści gospodarce.

Inwestorzy oczekują, że Rezerwa Federalna dokona w tym roku kilku podwyżek stóp procentowych.


Zdjęcie:

Tymoteusz A. clary / Agence France-Presse / Getty Images

Wzrost rentowności obligacji skarbowych zwiększył rentowności obligacji na całym świecie. Wzorcowa rentowność 10-letnich niemieckich obligacji spadła do minus 0,005% we wtorek z minus 0,061% w poniedziałek, na granicy przekroczenia dodatniego terenu po raz pierwszy od 2019 roku.

Sieć biznesowa.

W Europie cena Pan-Continental Stoxx Europe 600 spadła o 1,1%, przy ogromnych stratach w sektorach technologii oraz podróży i rekreacji. Akcje

GAM Holding

Szwajcarska firma zarządzająca aktywami spadła o 11% po stwierdzeniu straty netto w wysokości około 33 milionów dolarów w 2021 roku.

Chociaż akcja Szanghaju w Chinach zyskała 0,8%, kluczowe indeksy azjatyckie gwałtownie spadły. Koreański Kospi spadł o 0,9%, japoński Nikkei 225 o 0,3%, a Hong Cheng z Hongkongu o 0,4%.

Ceny ropy poszybowały w górę, gdy napięcia geopolityczne na Bliskim Wschodzie zwiększyły obawy o napiętą dystrybucję. Kontrakty terminowe na West Texas Intermediate, główną markę ropy naftowej w USA, wzrosły o 1,8% do 85,30 USD za baryłkę. Jeśli kontrakty są powyżej 84,65 USD za baryłkę, wskaże to ich maksymalny poziom zamknięcia po październiku 2014 roku. Pro – irańscy rebelianci Huti z Jemenu twierdzą, że są w tyle. Naloty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich W poniedziałek w całym regionie rozprzestrzeniły się intensywne walki.

W ubiegłym roku zanotowano największą aprecjację dolara amerykańskiego od 2015 roku. Jest to dobre dla wielu amerykańskich konsumentów, ale może mieć również wpływ na akcje i gospodarkę USA. Diane Roboin z WSJ wyjaśnia. Opis zdjęcia: Sebastian Vega / WSJ

Napisz do Caitlin Ostroff na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *