USA nakładają sankcje na prorosyjskich agentów jako spotkania na Ukrainie, Rosja jak planuje Blinken

Stany Zjednoczone przygotowują się do nałożenia sankcji finansowych na prorosyjskich agentów na Ukrainie. Amerykański sekretarz stanu Anthony Blinken podróżuje do Europy, aby spotkać się z ukraińskimi przywódcami i jego rosyjskim wysłannikiem, co jest częścią dyplomacji i nacisków, poinformowali amerykańscy urzędnicy.

W miarę narastania presji na Stany Zjednoczone i ich europejskich sojuszników, by podjęli szybkie działania Działania zapobiegające rosyjskiej ekspansjiUrzędnicy stwierdzili, że zbliżająca się akcja przeciwko obywatelom Ukrainy, a nie rosyjskiego rządu, podkreśla pewną niechęć administracji do bezpośredniego ścigania Moskwy. Stany Zjednoczone i ich sojusznicy oczekują postępów dyplomatycznych po czwartej Rozmowy w zeszłym tygodniu Nie udało się wypełnić luki między Moskwą a Zachodem.

Oczekujące sankcje, które zamrożą majątek co najmniej czterech osób, mogą zostać ogłoszone na początku czwartku. Będą nowością Ciąg działań Zgodnie z dekretem wykonawczym podpisanym przez prezydenta Bidena w kwietniu zeszłego roku, miał na celu ukaranie osób zaangażowanych w rosyjską okupację zagraniczną.

Departament Stanu odmówił komentarza. Departament Skarbu nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

W następstwie konfliktu o cyberprzestępczość, wydaleń dyplomatów i kryzysu imigracyjnego na Białorusi struktura wojskowa na granicy z Ukrainą dodatkowo destabilizuje stosunki między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. WSJ wyjaśnia, co pogłębia podział między Waszyngtonem a Moskwą. Galeria zdjęć / Wideo: Michael Ines Simon

„Administracja USA bierze na cel prorosyjskich urzędników z Ukrainy i próbuje pociągać za sznurki, jednocześnie starając się zachować synchroniczność w szerszym, węższym i bardziej złożonym” – powiedziała Rachel Ziemba, zastępca dyrektora wyższego szczebla w nowym USA. centrum obrony. Ten ruch jest „sposób sygnalizowania obaw o brak postępów w dyplomacji, przy jednoczesnym staraniu się zsynchronizować”.

Urzędnicy amerykańscy nie zidentyfikowali osób objętych sankcjami. Od 2014 roku Moskwa prowokuje konflikt separatystyczny na wschodzie, a sojusznicze siły przeciwko siłom rządu Kijowa w dużej mierze opierają się na rosyjskojęzycznych Ukraińcach. Ukraina oskarżyła także Kreml o wykorzystywanie swojej rozległej sieci agencyjnej do zakłócania pokoju i powodowania secesji.

W ostatnich miesiącach Moskwa rozmieściła wzdłuż granicy ponad 100 tys. żołnierzy, planując inwazję na sąsiada lub wywołanie kryzysu w celu uzyskania koncesji w zakresie bezpieczeństwa od Zachodu. Rosja też przenosi czołgi, urzędnicy amerykańscy i doniesienia mediów społecznościowych twierdzą, że pojazdy piechoty, wyrzutnie rakiet i inny sprzęt wojskowy przemieszczały się na zachód ze swoich baz na Dalekim Wschodzie.

Stany Zjednoczone naciskały na Rosję, aby załagodziła sytuację, wycofując wojska z granicy. Rosja oświadczyła, że ​​ma prawo przemieścić wojska na swoje terytorium i zaprzeczyła jakimkolwiek zamiarom inwazji na Ukrainę. Ale to ma Wnioskowane koncesje Od Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, która skutecznie przepisała system obronny na kontynencie europejskim po II wojnie światowej.

W środę pan Blingen spotka się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim i ministrem spraw zagranicznych Dmitrijem Kulebą, demonstrując zaangażowanie USA na rzecz suwerenności Ukrainy. Pan. Blinken przedyskutuje z amerykańskimi dyplomatami i ich rodzinami plany awaryjne Departamentu Stanu, jeśli Rosja „wybierze dalszy wzrost”, powiedział wysoki rangą urzędnik MSZ. Sytuacja bezpieczeństwa na Ukrainie pogarsza się, a Stany Zjednoczone ostrzegły Amerykanów, aby tam nie podróżowali, powiedział urzędnik.

Następnego dnia nowa minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Berbach wezwała aliantów do przedyskutowania przygotowań do okupacji Ukrainy, która może narazić Rosję na „ogromne konsekwencje i dotkliwe koszty gospodarcze”. Blinken pojedzie do Berlina. Stany Zjednoczone rozważają zestaw sankcji i ograniczeń eksportowych, podczas gdy urzędnicy amerykańscy twierdzą, że najbardziej paraliżującej energii i sankcji można uniknąć.

Mimo wielokrotnych zapewnień Stanów Zjednoczonych i ich europejskich sojuszników, że los Ukrainy nie może być omawiany przy stole bez Kijowa, prezydent Żeleński Odsunięty na bok w ostatnich rozmowach. Z czterech rund rozmów w zeszłym tygodniu ukraińscy urzędnicy byli przy stole dopiero w czwartek w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Pan. Obecni i byli doradcy Żeleńskiego twierdzą, że Moskwa nie będzie miała do czynienia z ukraińskim prezydentem, ponieważ odmówił przyjęcia żądań Moskwy jako ceny pokoju.

Po wizytach pani Berbaugh z Niemiec i Melanie Jolie, kanadyjskiej minister spraw zagranicznych, pan. Wizyta w Kijowie w Blingen. Na początku tego tygodnia grupa senatorów USA wezwała pana Spotkałem Zhelensky’ego i innych wysokich rangą urzędników w Kijowie. Sen. Panel, prowadzony przez Roba Portmana (R., Ohio), omawiał m.in. pomoc obronną USA dla Ukrainy.

Pan. Blinken rozmawiał z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem we wtorek, a obaj mają spotkać się w piątek w Genewie, co jest znakiem, że nadzieje na dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu na Ukrainie nie ustały, powiedział wysoki rangą urzędnik ds. zagranicznych.

We wtorek Biały Dom sklasyfikował eskalującą sytuację bezpieczeństwa na granicy z Ukrainą jako „wyjątkowo niebezpieczną”.

„Rosja jest bliska rozpoczęcia ofensywy na Ukrainę w każdej chwili” – powiedziała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Ostrzegł też, że Rosja poniesie „poważne konsekwencje”, jeśli dokona inwazji na Ukrainę.

W poniedziałek pan Ławrow powiedział, że narody zachodnie „grożą nałożeniem prawie codziennych sankcji na Federację Rosyjską, z powodu lub bez powodu”. Dodał, że Stany Zjednoczone i inni członkowie NATO zareagują w najbliższych dniach na listę ostatnio opublikowanych żądań Rosji dotyczących bezpieczeństwa europejskiego.

Rosja chce, aby NATO zrezygnowało z przyszłej ekspansji na Ukrainie iw innych krajach b. ZSRR, zabroniło stosunków sojuszniczych z Ukrainą i b. ZSRR oraz ograniczyło pozycje wojskowe na terytorium wschodnioeuropejskich członków sojuszu.

Administracja Bidena odrzuciła bezpośrednią amerykańską interwencję wojskową na Ukrainie, ale pan. Jeśli Blinken zaatakuje Ukrainę, będzie szukał europejskiego poparcia dla znaczącego pakietu embarga. Kraje europejskie mają bliższe stosunki gospodarcze i finansowe z Moskwą niż Stany Zjednoczone, które mogą ponieść więcej równoległych szkód z powodu jakichkolwiek sankcji, co może utrudnić porozumienie w sprawie synchronizacji między Stanami Zjednoczonymi a Europą, powiedzieli europejscy urzędnicy.

Napisz do Vivian Salama na [email protected] i William Maltin na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  W urodzinowej rozmowie z Ji Putinem mówi, że Chiny będą wspierać Rosję w kwestiach bezpieczeństwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *