Rentowności obligacji skarbowych spadają po protokołach Fed

Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych były w czwartek w większości stabilne, ponieważ inwestorzy przetrawili protokół z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

zwrot ze standardu 10-letnie obligacje skarbowe Spadł nieznacznie do 2,74%. powrót na 30-letnie obligacje skarbowe Wzrósł o jeden punkt bazowy do 2,974%. Rentowność porusza się odwrotnie z cenami, a jeden punkt bazowy to 0,01%.

Emisja Rezerwy Federalnej Minuty Z majowego posiedzenia w środę po południu, które wskazało, że bank centralny jest gotowy do wielokrotnych podwyżek stóp procentowych o 50 punktów bazowych, które prawdopodobnie znacznie przekroczą oczekiwania rynkowe.

FOMC powiedział również, że bank centralny może wyjść poza swoje „neutralne” stanowisko w obszar „restrykcyjny”.

Yogi Dewan, dyrektor generalny i założyciel Hassium Asset Management, powiedział w czwartek w rozmowie z CNBC „Squawk Box Europe”, że protokół z posiedzenia Fed był „znacznie mniej jastrzębi, niż oczekiwał rynek, i zawsze widzieliśmy, że Bank oczekuje podwyżek stóp procentowych”. Fed jest przereklamowany.

Z tego powodu Dewan powiedział, że jego firma spodziewa się mniejszej podwyżki stóp z powodu spowolnienia wzrostu gospodarczego, ale zauważył, że „problem polega na tym, że nie miałeś jeszcze przed sobą danych ekonomicznych, aby to uzasadnić”. [in terms of how] Rozpocznie się w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy”.

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Rentowności obligacji skarbowych w środę nieznacznie się zmieniły po publikacji protokołu, podczas gdy amerykańskie akcje wzrosły.

W czwartek o godz. 8:30 czasu wschodniego poznamy drugi szacunek wzrostu PKB w USA za pierwszy kwartał.

Liczba wniosków o bezrobotnych złożonych w tygodniu kończącym się 21 maja zostanie również opublikowana o 8:30 ET.

Kwietniowe dane o sprzedaży domów mają zostać opublikowane o godz. 10.00 czasu wschodniego.

Jeff Cox z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu rynkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.