Reporter telewizji państwowej, który potępił wojnę na Ukrainie, ucieka z Rosji | Rosja

Były dziennikarz rosyjskiej telewizji państwowej, który podczas transmisji na żywo protestował przeciwko inwazji Władimira Putina na Ukrainę, uciekł z kraju po umieszczeniu go na liście poszukiwanych.

„[Marina] Owsiannikowa i jej córka opuściły Rosję kilka godzin po wyjeździe spod adresu, pod którym przebywała w areszcie domowym. są w Europa Teraz, powiedział prawnik Ovsyannikova, Dmitrij Zakvatov.

– Nic im nie jest. Czekają, aż będą mogli mówić publicznie, ale w tej chwili nie jest to bezpieczne – dodał.

Była redaktorka Channel One trafiła na światowe nagłówki w marcu, kiedy była transmisja zatrzymana Wieczorny biuletyn informacyjny Major Vremya (czas), z plakatem z napisem „Nie dla wojny”.

Protestujący antywojenni bojkotują rosyjskie audycje informacyjne – WIDEO

Od sierpnia przebywa w areszcie domowym po tym, jak w połowie lipca w pobliżu Kremla zorganizowała samotny protest, trzymając w ręku tabliczkę z napisem „Putin jest zabójcą. Jego żołnierze to faszyści”.

44-latek został oskarżony o rozpowszechnianie informacji o rosyjskich siłach zbrojnych, które rząd uznał za nieprawdziwe, za co groziło mu 10 lat więzienia.

Zakwatow powiedział wcześniej, że Owsiannikowa została umieszczona na rosyjskiej liście poszukiwanych za jej obecność. Ucieczka z aresztu domowego.

READ  Xi opuszcza Chiny kontynentalne po raz pierwszy od 2020 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.