Klasyczny FPS Perfect Dark otrzymuje nieoficjalny port na PC po 20 latach

Idealna grafika w ciemnym kwadracie, przedstawiająca zbliżenie twarzy Joanny.

obrazek: rzadki

Odwieczna tajemnica, dlaczego tak wiele dużych firm zajmujących się grami pracuje tak ciężko Nie Sprzedaliśmy ich klasyczne zabawki, wciąż tak niewytłumaczalne jak magnetyzm. Ale jak N64 Złote oczy 007 Wreszcie trafienie w przyszłym roku na oficjalną usługę Nintendo Switch Online, dzięki udanej dekonstrukcji tłumaczenia, nieco mniej oficjalne metody będą teraz mogły przekazać swojego duchowego następcę. całkowita ciemność do komputera.

Rozszyfruj grę Jest to proces, który polega na wzięciu kodu maszynowego i przekształceniu go w kod czytelny dla człowieka, przy użyciu kombinacji drobiazgowych eksperymentów, miesięcy żmudnego ludzkiego wysiłku i magii. Wcześniej widzieliśmy gry Nintendo 64, takie jak Super Mario 64 A okaryna czasu Otrzymywanie tej samej transakcji, co skutkuje wersjami PC z Znacznie ulepszona grafika A decyzje. Teraz ten zespół ma zakończono sukcesem Ogromne zadanie robienia tego samego dla całkowita ciemnośćWersje na PC pojawią się za kilka miesięcy.

Legalność takich czynów jest wyraźnie wątpliwa. Zespół za całkowita ciemnośćDeasemblery gier bardzo rozsądnie nalegają, aby każdy, kto próbuje ponownie skompilować grę, robi to tylko wtedy, gdy posiada legalną pamięć ROM oryginalnej gry. Dodają, że „Kiedy pasujący dekompilator jest skompilowany tym samym kompilatorem, którego używali oryginalni programiści, dane wyjściowe będą jak w grze detalicznej, bajt po bajcie”. Chodzi o to, że po prostu tworzysz kopię zapasową pamięci ROM.

Oczywiście nie dlatego ktokolwiek miałby to zrobić, ponieważ sprawy stają się o wiele bardziej tajemnicze. Dostarczenie nieskompilowanego kodu może stanowić naruszenie własności intelektualnej Nintendo lub Rare, oraz Nintendo na pewno nie przyjmuje uprzejmie za wszelkie próby dystrybucji ich kilkudziesięcioletnich gier na PC.

Jednocześnie te Gry są prawie niemożliwe do legalnego grania bez dostępu do wehikułu czasu. (Oczywiście, masz kombi i N64, więc możesz go po prostu podłączyć… och czekaj, jak mam umieścić te grube szare wtyczki w małych szczelinach z tyłu telewizora?) Ważne jest, aby pamiętać, że to nie jest tak w przypadku Rare całkowita ciemnośćNowa wersja 2010 jest obecnie zawarta w Xbox Game Pass.

Zresztą, niezależnie od tego wszystkiego, szerokosympatyczny Do tej pory uruchomienie wersji N64 jest prawie niemożliwe całkowita ciemność Już wkrótce na PC, z nieuniknionymi ulepszeniami ramek obrazu, rozdzielczości, a być może nawet grafiki. Wsparcie, mysz i klawiatura Hecka dla klasycznej strzelanki będą rewelacją.

Firmy: Chcemy dać Wam nasze pieniądze na te rzeczy, chociaż faktycznie to robiliśmy dwadzieścia lat temu. Jesteśmy tacy naiwni. Po prostu zróbmy to

READ  Nowa gra z Myszką Miki od Nintendo Switch wygląda jak kreskówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.