Reprezentant Alaski w USA, Dan Young, zmarł w wieku 88

Przedstawiciel Alaski w USA, Dan Young, zmarł w piątek, podało jego biuro.

Jego oświadczenie z biura mówiło, że jego żona, Anne, była u jego boku.

„Ogłaszamy z głębokim sercem i głębokim smutkiem, że ogłaszamy dzisiaj, że Dziekan i Honorowy Mistrz Alaski, kongresman Dan Young, zmarł w drodze do domu na Alaskę, aby być z państwem i ludźmi, których kochał” – czytamy w oświadczeniu.

Jack Ferguson, działacz, który pełnił funkcję dyrektora generalnego Younga, powiedział, że Young stracił przytomność podczas lotu z Los Angeles do Seattle i nie można go było reanimować.

„Tym razem wszyscy się o tym dowiadują. Telefon wyłącza się ”- powiedział Ferguson w rozmowie telefonicznej w piątek. „Przykro mi, że straciłem tak dobrego przyjaciela i osobę, którą znam, a która zrobiła karierę polityczną”.

Young, republikanin, służy w Kongresie od 1973 roku, wygrywając wybory specjalne i obejmując urząd.

Young startował na 25 i 26 kadencję; W przyszłym tygodniu ma zebrać fundusze w Juna i Anchorage.

Ferguson powiedział, że jest zainteresowany odsiedzeniem kolejnych dwóch lat w Izbie Stanów Zjednoczonych, która, jak ma nadzieję, zostanie przeniesiona z Demokratów do Republikanów.

„To był jego cel i czuł, że najlepiej może służyć państwu na stanowisku, które piastował przez tyle lat” – powiedział Ferguson. „Był pełen energii, miał dużo energii, był bardzo jasny, mówił jasno o tym, co chciał osiągnąć, wyznaczał cele, które chciał osiągnąć i był szczęśliwy z biegania”.

Prawo stanowe GOP musi przeprowadzić specjalne wybory na stanowisko gubernatora Mike’a Dunlewy’ego Younga w ciągu trzech miesięcy i nie mniej niż dwa miesiące od daty jego śmierci.

To rozwijająca się historia i będzie aktualizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *