Senatorowie USA wprowadzają ustawę o karach kryptograficznych – eksperci twierdzą, że jest ona nadmierna i niekonstytucyjna – przepisy dotyczące wiadomości Bitcoin

Amerykańska senator Elizabeth Warren i 10 innych prawodawców wprowadziło „Ustawę o doskonaleniu zgodności z przepisami dotyczącymi sankcji cyfrowych z 2022 r.”. Jeden z ekspertów powiedział, że projekt ustawy „nałoży ogólne ograniczenia na ludzi, którzy budują, obsługują i korzystają z sieci kryptowalut, nawet jeśli nie mają wiedzy ani zamiaru uniknięcia kar”.

Prawodawcy ujawniają ustawę w celu zwiększenia zgodności z sankcjami dotyczącymi zasobów cyfrowych

Senator USA Elizabeth Warren przedstawiła projekt prawniczy zatytułowany „Digital Asset Sanctions Compliance Enhancement Act of 2022” podczas czwartkowego przesłuchania Senackiej Komisji Bankowej. Projekt jest współsponsorowany przez 10 innych senatorów Demokratów, w tym Marka Warnera, Jacka Reeda i Johna Testera.

We wspólnym komunikacie prasowym senatorowie wyjaśnili, że celem ustawy jest „zapewnienie, że Władimir Putin i rosyjskie elity nie wykorzystują zasobów cyfrowych do podważania sankcji gospodarczych nałożonych przez społeczność międzynarodową na Rosję w następstwie jej inwazji na Ukrainę”.

Zauważając, że ustawa „wzmocni nasz program sankcji i zamknie wszelkie drogi rosyjskiego uchylania się”, twierdzi senator Warren:

Putin i jego współpracownicy mogą przenosić, przechowywać i ukrywać swoje bogactwo za pomocą kryptowalut, co może pozwolić im uniknąć historycznych sankcji gospodarczych nałożonych przez Stany Zjednoczone i ich partnerów na całym świecie w odpowiedzi na wojnę Rosji z Ukrainą.

Jednak kilka osób zasugerowało, że kryptowaluta nie pomoże Rosji uniknąć sankcji, w tym dyrektor FBI Christopher Wray, który powiedział w zeszłym tygodniu, że zdolność Rosjan do obchodzenia sankcji za pomocą kryptowaluty jest „zbyt przesadzona”. Carol House, dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, powiedziała niedawno, że kryptowaluta jest nieaktywny Narzędzie do obchodzenia sankcji.

Ustawa o zwiększeniu zgodności z sankcjami dotyczącymi aktywów cyfrowych umożliwi prezydentowi karanie zagranicznych firm kryptograficznych, które prowadzą interesy z sankcjonowanymi podmiotami rosyjskimi, zakazanie ich transakcji z osobami z USA i zablokowanie ich aktywów. Daje również Sekretarzowi Skarbu wyraźne upoważnienie do uniemożliwienia platformom kryptograficznym i pośrednikom transakcji działającym w Stanach Zjednoczonych prowadzenia interesów z dowolnymi rosyjskimi użytkownikami kryptowalut. Departament Skarbu będzie musiał zidentyfikować zagraniczne giełdy kryptowalut, które są uważane za obarczone wysokim ryzykiem uchylania się od sankcji i prania pieniędzy. Ustawa wymagałaby również od amerykańskich podatników zgłaszania wszelkich zagranicznych transakcji kryptograficznych powyżej 10 000 USD.

READ  Micron mówi, że jest zaangażowany w Chiny i inwestuje 602 miliony dolarów w fabrykę

Jerry Prieto, dyrektor wykonawczy think tanku Coin Center z siedzibą w DC, wyjaśnił, że projekt ustawy „nałoży ogólne ograniczenia na ekosystem kryptowalut pod pretekstem zaostrzenia sankcji wobec Rosji za jej nieuzasadnioną inwazję na Ukrainę”. Jest szczegółowy:

Ustawa nałożyłaby ogólne ograniczenia na ludzi, którzy budują, obsługują i korzystają z sieci kryptowalut, nawet jeśli nie mają wiedzy ani nie zamierzają pomóc uniknąć kar.

Zgodnie z tekstem projektu, termin „ułatwiający transakcję aktywów cyfrowych” definiuje się jako „każdą osobę lub grupę osób, która namacalnie i materialnie ułatwia kupno, sprzedaż, pożyczanie, pożyczanie, wymianę, przechowywanie, walidację lub tworzenie zasobów cyfrowych dla konta Inne, w tym dowolny protokół komunikacyjny, zdecentralizowana technologia finansowa, inteligentna umowa lub inne oprogramowanie, w tym kod komputerowy o otwartym kodzie źródłowym”.

Zauważając, że „górnicy, operatorzy kontraktowi, deweloperzy inteligentnych kontraktów itp.” Brito podkreślił, że zgodnie z nowym prawem senatora Warrena będzie podlegał sankcjom:

[The bill] Wzywa do karania techników i użytkowników za proste publikowanie oprogramowania open source lub ułatwianie komunikacji między uczestnikami sieci. To jest niepotrzebne, luźne i niezgodne z konstytucją.

Co sądzisz o ustawie o zwiększeniu zgodności z sankcjami dotyczącymi zasobów cyfrowych? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Kevin, austriacki student ekonomii, znalazł Bitcoina w 2011 roku i od tego czasu jest misjonarzem. Interesuje się bezpieczeństwem Bitcoina, systemami open source, efektami sieciowymi oraz skrzyżowaniem ekonomii i kryptografii.

kredyty fotograficzne: Shutterstock, Pixabay, Wikicommons

zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com Nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani Spółka, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *