Rob Burrow nalega, aby ludzie nie „marnowali chwili” na ostateczną wiadomość

Wyjaśnienie wideo, Rob Burrow: Ostatnie przesłanie legendy rugby

  • autor, Grace Parnell i Tom Airey
  • Rola, BBC Yorkshire

W ostatniej wiadomości od legendy ligi rugby i działacza na rzecz choroby neuronu ruchowego (MND), Roba Burrowa, nalegamy, aby ludzie nie „marnowali ani chwili” swojego życia.

Przemówienie zostało nagrane na potrzeby filmu dokumentalnego BBC „There’s Only One Rob Burrow”, w którym były gwiazdor Leeds Rhinos poprosił o udział po swojej śmierci.

Burrow, który zmarł w niedzielę w wieku 41 lat, wyraził nadzieję, że pewnego dnia zostanie wynalezione lekarstwo na tę chorobę zwyrodnieniową.

Powiedział: „Moim ostatnim przesłaniem dla ciebie jest to, abyś był odważny niezależnie od swojej osobistej bitwy i stawił jej czoła”.

„W świecie pełnym przeciwności losu wciąż musimy odważyć się marzyć”.

Skomentuj zdjęcie, Diagnoza Roba Burrowa pojawiła się dwa lata po tym, jak wycofał się z gry w lidze rugby

Diagnoza Burrowa postawiona w 2019 roku pojawiła się dwa lata po jego odejściu z gry, po 17-letniej karierze zawodnika w drużynie Rhinos i Wielkiej Brytanii, w tym ośmiu zwycięstwach w Wielkim Finale Super League, trzech World Club Challenge i dwóch Challenge Cups.

W oświadczeniu jego żona, Lindsey Burrow, określiła go jako „po prostu najlepszego” i stwierdziła, że ​​jest „naszym bohaterem”.

„Chociaż wiedzieliśmy, że ten dzień nadejdzie, nadal czuję stratę po słowach, że zmarł nasz kochający, życzliwy i troskliwy mąż i ojciec” – powiedziała.

„Jednak pociesza nas to, jak bardzo ludzie nadal kochają Roba i wspierają go w jego najtrudniejszych chwilach”.

W poniedziałek rano członkowie rodziny Burrowa nadzorowali rozpoczęcie prac budowlanych w ośrodku leczenia MND w Leeds nazwanym jego imieniem.

Pełne listy Burrowa mówią:

„Mam nadzieję, że pewnego dnia znajdziemy lekarstwo i będziemy żyć w świecie wolnym od chorób neuronów ruchowych.

„Kiedy to zobaczysz, już mnie tu nie będzie.

„Jestem po prostu chłopakiem z Yorkshire, któremu udało się spełnić swoje marzenie o grze w lidze rugby.

„Jako ojciec trójki małych dzieci nigdy nie chciałbym, aby jakakolwiek rodzina przechodziła przez to samo, przez co przeszła moja rodzina od czasu mojej diagnozy.

„Mam nadzieję, że zostawiłem ślad w chorobie.

Mam nadzieję, że to pokazuje, że żyję chwilą.

„Mam nadzieję, że znajdziesz inspirację w całej tej historii.

„Moja ostatnia wiadomość dla ciebie brzmi: niezależnie od tego, jaka jest twoja osobista bitwa, bądź odważny i staw czoła jej.

„Każdy dzień jest cenny.

„W świecie pełnym przeciwności losu wciąż musimy odważyć się marzyć.

„Rob Burrow, w kółko.”

Skomentuj zdjęcie, W maju żona Burrowa, Lindsay i były kolega z drużyny Kevin Sinfield, wzięli udział w maratonie Rob Burrow Leeds.

Po zdiagnozowaniu MND Burrow wraz ze swoim przyjacielem i byłym współpracownikiem Kevinem Sinfieldem w niecałe pięć lat zebrali na cele charytatywne ponad 15 milionów funtów.

Został odznaczony tytułem MBE na liście wyróżnień noworocznych 2021 za zasługi dla ligi rugby i społeczności MND oraz awansował do stopnia CBE na liście wyróżnień noworocznych 2024.

Ojciec trójki dzieci zmarł w niedzielę w szpitalu Pinderfields w Wakefield.

READ  Malezyjska armia przeprasza za zawalenie się czołgów i pojazdów opancerzonych w Kuala Lumpur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *