Rodzice mają nadzieję na osiągnięcie amerykańskiego porozumienia w sprawie uwolnienia syna z Hamasu

HISTORIA: Rodzice izraelsko-amerykańskiego zakładnika Hersha Goldberga Pauline, który został porwany przez Hamas podczas ataku z 7 października, powiedzieli w poniedziałek agencji Reuters, że popierają wszelkie kroki niezbędne do jego uwolnienia.

Rozmawiali, gdy NBC News doniosła, że ​​urzędnicy amerykańscy rozważają wynegocjowanie jednostronnego porozumienia z bojownikami Hamasu w celu zapewnienia uwolnienia pięciu amerykańskich zakładników przetrzymywanych w Gazie.

„Dzisiaj słyszymy pogłoski, że Stany Zjednoczone coś negocjują lub mogą z nimi negocjować. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy w tym samym czasie lub wkrótce potem usłyszeli o Niemczech, Argentynie i kilku innych krajach, których obywatele również są przetrzymywani. Cokolwiek to jest.” „Trzeba zabrać do domu wszystkich, których wspieramy”.

Rachel Goldberg Poulin i John Poulin prowadzili kampanię na rzecz uwolnienia swojego syna, a także 120 innych osób nadal przetrzymywanych w Gazie, po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku na mocy porozumienia uwolniono ponad 100 zakładników, a 7 innych zostało uratowanych podczas operacji IDF. .

Podczas ostatniej operacji tego rodzaju przeprowadzonej w sobotę (8 czerwca) siłom izraelskim udało się uratować czterech zakładników z gęsto zaludnionego obszaru Gazy. Hamas twierdzi, że podczas operacji zginęło ponad 200 Palestyńczyków.

Rodzina Bullinsów rozmawiała z Reutersem w Jerozolimie o momencie, gdy pojawiła się wiadomość o tej akcji ratunkowej.

„To było cudowne i byliśmy bardzo podekscytowani. Wiesz, znamy dwie z tych rodzin dość dobrze przez ostatnie osiem miesięcy. Każdy zakładnik to zwycięstwo. To celebracja życia. I odczuliśmy ulgę, że byli ponownie nas zjednoczył, zwłaszcza że wiedzieliśmy, że „matka Noi Argamini była w strasznym stanie i modliliśmy się, aby mogła zobaczyć swoją córkę, więc byliśmy szczęśliwi”.

Dodała, że ​​należy zrobić więcej:

„120 osób pozostających w niewoli jest całkowicie nie do przyjęcia. Uważam, że przywódcy muszą odłożyć na bok politykę i ego i podjąć właściwe działania dla tych ludzi i wszystkich osób cierpiących w regionie.

READ  Xi odwiedza Hongkong, który został przekształcony przez chińskie represje

Stany Zjednoczone twierdzą, że Hamas przetrzymuje pięciu Amerykanów, którzy zostali wzięci jako zakładnicy podczas śmiercionośnego wtargnięcia tej grupy na Izrael 7 października.

Służby mają nadzieję odnaleźć ciała trzech kolejnych Amerykanów zabitych tego dnia – podaje NBC.

Według Ministerstwa Zdrowia w Strefie kontrolowanej przez Hamas, w wojnie rozpoczętej przez Izrael przeciwko Hamasowi w Gazie w odpowiedzi na najazd zginęło 37 000 ludzi.

Kiedy sekretarz stanu USA Antony Blinken został zapytany o raport NBC podczas opuszczania Kairu, powiedział, że najnowsza amerykańska propozycja porozumienia o zawieszeniu broni to „najskuteczniejszy sposób na sprowadzenie wszystkich do domów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *