Roger Federer ma nadzieję rzucić tenisa w deblu obok Rafaela Nadala | Roger Federer

Po spędzeniu tylu swoich najlepszych lat na walkach na największych scenach, gdy wznieśli swój sport na nieoczekiwane wyżyny, Roger Federer Ma nadzieję zagrać w finale swojej znakomitej kariery deblowej u boku długoletniego rywala Rafaela Nadala. „Oczywiście” – powiedział Federer po zapytaniu w środę, czy chciałby współpracować z Nadalem.

„Dla nas zrobienie kariery, którą oboje kontynuowaliśmy, wyjście po drugiej stronie i możliwość nawiązania miłych relacji może być wspaniałym przesłaniem nie tylko dla tenisa, ale także dla sportu i może poza nim”.

Po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłosił, że przechodzi na emeryturę Na Laver Cup w Londynie Federer powiedział, że będzie mógł rywalizować w moich deblach tylko z powodu ograniczeń na chirurgicznie wyremontowanym kolanie.

Zagra jeden mecz w piątek, dzień otwarcia rozgrywek, a następnie odejdzie po ponad 1500 meczach i 20 tytułach Wielkiego Szlema od debiutu w 1998 roku.

„Byłem w bardzo niespokojnym i przerażającym miejscu, aby stawić czoła muzyce, mediom, fanom, wszystkim” – powiedział Federer. „Możliwość mówienia o tym w swobodny sposób, bez wdawania się w emocje, tylko dlatego, że wiem, jak bardzo to na mnie wpływa”.

Nie jest łatwo przejść na emeryturę, ale ostatnie etapy Federera były szczególnie skomplikowane. Jego ostatni mecz singlowy przebiegnie w następujący sposób Brutalna porażka Huberta Hurkacza W zeszłorocznym ćwierćfinale Wimbledonu jego kolano się ześlizgnęło, gdy przegrał trzeciego seta 6:0.

Federer przeszedł operację w sierpniu i rozpoczął rehabilitację z zamiarem powrotu do pełnej rywalizacji, tylko po to, by pojawiły się kolejne komplikacje.

„Zaczynasz być zbyt pesymistyczny. Potem dostałem też skan, który nie był tym, czego chciałem. W pewnym momencie siadasz i idziesz: „Ok, jesteśmy na skrzyżowaniu tutaj, na skrzyżowaniu i musisz skręcić. Jaka jest droga? Nie byłem gotowy, aby wejść w trend „zaryzykujmy wszystko”. Nie jestem na to gotowy”.

READ  Alia Boston, Haley Jones i Kaitlyn Clark znalazły się wśród finalistów nagrody Wooden Prize

„Smutny dzień tenisa”: Andy Murray oddaje hołd emerytowanemu Federerowi – WIDEO

Przez długi czas był znany i podziwiany, jak potrafił uniknąć poważnych kontuzji. Powiedział, że zawsze myślał, że zakończy karierę bez operacji, ale musiał pogodzić się z trzema operacjami kolana od 2020 roku. Mówi, że nie odczuwa bólu podczas gry, ale ostatnie lata pozostawiły blizny psychiczne, które pomogły mu poprowadzić go . przejść na emeryturę.

Chociaż rozważał ogłoszenie swojej emerytury przed US Open, Federer zdecydował, że chce być obecny i zakończył z właściwą nutą. Laver Cup, impreza należąca do jego firmy zarządzającej Team8, była odpowiednim miejscem. Jest w Londynie O2 Arena, gdzie zdobył dwa tytuły ATP Finals, to miasto, które określiło jego karierę po zdobyciu pierwszych tytułów Wimbledonu w 2003 roku i rekordowej liczbie ośmiu tytułów Wimbledonu dla mężczyzn.

„Mając wokół siebie wszystkich innych facetów”, powiedział, „czułem, że nie będę sam w ogłaszaniu mojej emerytury”. „Nie chodzi o to, że chciałem przejąć kontrolę nad tym wydarzeniem czy czymkolwiek innym, ale zawsze żal mi graczy, którzy czasami przechodzą na emeryturę podczas trasy, mówiąc:„ Zagram w inną grę ”, a potem w pewnym momencie przegrywasz i ty stać tam bardzo samotnie.”

W jego ostatnim przypadku tak by nie było. „Tutaj próbuję przygotować się do ostatniego meczu deblowego i zobaczymy kto to jest” – powiedział. „Jestem zdenerwowany wejściem, ponieważ nie grałem od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że będę nieco konkurencyjny. „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *