„Rok efektywności” Marka Zuckerberga w Meta objął najwyższe stanowiska w firmie, a w następnej kolejności straceni zostaną niekompetentni wiceprezesi.

Nikt nie jest bezpieczny przed stałymi środkami zwiększającymi efektywność, które podejmuje obecnie dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg, nawet wyższe szczeble firmy.

Od zeszłego roku Meta zatrudniała armię 300 wiceprezesów podzielonych na pięć poziomów stażu pracy, którzy są obecnie głównymi celami cięć wydajności Zucka. Interesuje się handlem Powołując się na trzy osoby znające firmę. Business Insider zauważył, że w poprzednich latach wiceprezesów Meta było o połowę mniej, a Zuckerberg podobno chce skrócić listę do 250.

Według BI do masakry wiceprezydenta doszło po tym, jak Zuckerberg po raz pierwszy ogłosił rok 2023 „rokiem wydajności” w lutym, co doprowadziło do zwolnień w tym roku ponad 20 000 osób. Zuckerberg wprowadził później zmiany na stałe, gdy zauważył, że pracownicy „pracują lepiej i szybciej” i obiecał „szczuplejszą” strukturę operacyjną obejmującą bardziej płaską hierarchię.

Aby pomóc w wyeliminowaniu pozostających w tyle wiceprezesów, Meta opiera się na śródrocznych ocenach wyników i formalnych rocznych ocenach wyników, które zwykle przeprowadza się w pierwszym kwartale. Wiceprezydentowie, którzy w procesie zwanym „rankingiem stosu” nie dorównują swoim rówieśnikom, mają większe szanse na zdobycie topora.

Wiceprezesi są również pod lupą swoich szefów, którzy zgodnie z przepisami firmy mają obowiązek oceniać od 10% do 12,5% swoich raportów jako osiągających słabe wyniki. Taka taktyka może skutkować objęciem tych pracowników planem poprawy wydajności, a następnie zwolnieniem.

Rzecznik Meta odmówił komentarza szczęście do posta na Facebooku, który Zuckerberg umieścił w lutym, w którym szczegółowo opisał zarobki Meta i dodał, że wprowadzone przez niego zmiany w „Roku efektywności” staną się „trwałą częścią naszego sposobu pracy”.

Wskaźniki produktywności Zuckerberga wyraźnie kontrastują z jego metawzrostem wynoszącym od 20% do 30% każdego poprzedniego roku. Ale odkąd Meta rozpoczęła w zeszłym roku zwolnienia, nie ustało, a inne duże firmy, w tym Google, Microsoft i Tesla, również dołączyły. Ogółem w ubiegłym roku zwolniono ponad 250 000 pracowników technologicznych Zwolnienia. Dla Twojej informacji.
W zeszłym roku inwestorzy wynagradzali ryzyko Zuckerberga polegające na głębokiej redukcji zatrudnienia. Niektórzy analitycy tak chwalony wysiłki dyrektora generalnego, w tym MoffettNathanson, co zostało wyraźnie stwierdzone w nocie badawczej książki: „W końcu pan Zuckerberg jest kapitalistą.

READ  Stellantis zresetował swoją strategię dotyczącą Chin, nabywając 1,6 miliarda dolarów udziałów w firmie Leapmotor zajmującej się pojazdami elektrycznymi
Zapisz się do arkusza danych, naszego codziennego biuletynu na temat branży technologicznej. Zarejestruj się za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *