Roman Abramowicz: Wielka Brytania zakazuje rosyjskiej oligarchii i właściciela Chelsea

Abramowicz ogłosił w tym miesiącu, że planuje sprzedać Chelsea „na korzyść klubu, fanów, personelu oraz sponsorów i współpracowników klubu”. Nastąpiło to po tym, jak ogłosił, że przekazał „odpowiedzialność” klubu powiernikom klubu.

Ale nowe sankcje zamrożą jego aktywa i zabronią mu „transakcji z osobami fizycznymi i firmami w Wielkiej Brytanii” – podało brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oświadczeniu w czwartek. Milionera spotka również zakaz podróżowania, który uniemożliwi mu wjazd do Wielkiej Brytanii.

W turnieju będą mogli wziąć udział posiadacze aktualnych karnetów sezonowych oraz kibice, którzy kupili bilety przed czwartkiem.

Raport mówi, że fani mogą kupować jedzenie i napoje podczas tych meczów, a pod pewnymi ograniczeniami, zewnętrzni detaliści, którzy kupili lub wyprodukowali przedmioty klubowe przed czwartkiem, będą mogli sprzedawać Chelsea istniejące akcje, dopóki nie otrzymają zapłaty. . Na razie specjalna licencja potrwa do 31 maja.

Klub Wysłane przez Raport czwartkowy Jeśli chodzi o zakaz, powiedział: „Zagramy dziś nasze mecze mężczyzn i kobiet odpowiednio z Norwich i West Ham, i jesteśmy w trakcie omawiania celu licencji z rządem Wielkiej Brytanii. Obejmuje to ubieganie się o licencję.
Premier League Wydano oświadczenie – Liga będzie teraz współpracować z klubem i rządem, aby zapewnić, że sezon będzie przebiegał zgodnie z planem i zgodnie z intencjami rządu – powiedział.

The Chelsea Supporters’ Trust — niezależna organizacja non-profit, której celem jest „promowanie” klubowej grupy w celu „rozważania interesów wszystkich kibiców” w innych celach — wyraziła „zatroskanie” o to posunięcie.

„Zwolennicy powinni być zaangażowani we wszelkie rozmowy dotyczące bieżących implikacji dla klubu i jego globalnej bazy fanów” – powiedziała fundacja. W oświadczeniu.

„CST wzywa rząd do przyspieszenia procesu zmniejszania niepewności co do przyszłości Chelsea poprzez dawanie akcji złota kibicom i kibicom w ramach sprzedaży klubu”.

Zmiany dla Chelsea i jej zawodników

Ben Peppy, ekspert ds. biznesu sportowego w JMW Solicitors, powiedział CNN Sport, że Chelsea nie może zostać sprzedana, dopóki rząd Wielkiej Brytanii nie wprowadzi nowej licencji.

READ  Jak oglądać marcowe szaleństwo kobiet: pełny harmonogram programów telewizyjnych, kanały, godziny rozpoczęcia

„Abramovic nie będzie mógł wpłacać żadnych pieniędzy do klubu ani wypłacać z niego żadnych pieniędzy. O ile wiemy, pożyczył miliardy funtów Chelsea i செல் 1,5 miliarda (1,98 miliarda dolarów) należny Chelsea. Obecnie jest ma dług wobec Abramowicza – powiedział.

„Nie wiemy, skąd pochodzą pieniądze na opłacenie graczy – czy pochodzą one z codziennej działalności firmy, tj. Przychody z transmisji, przychody z działalności itp. Oczywiście dochód z dnia zawodów ma na to wpływ i nie może sprzedawać nowych biletów ani sprzedawać nowe produkty, które przynoszą korzyści klubowi lub Abramowiczowi – Przynoszą korzyści tylko sprzedawcom.

Może to mieć poważne konsekwencje dla klubu, który już rozważa swoje kontrakty ze sponsorami Chelsea.

Według oświadczenia sponsor koszulki Chelsea, firma telefoniczna i telekomunikacyjna, poprosił klub o zawieszenie sponsorowania. Firma poinformowała CNN w czwartek, że ponownie rozważy swoje stanowisko w Chelsea po tym, jak rząd Wielkiej Brytanii zezwolił właścicielowi Romanowi Abramowiczowi.

„W świetle niedawno ogłoszonego przez rząd zakazu, zawiesiliśmy sponsorowanie Chelsea Football Club, w tym usunęliśmy nasze markowe koszulki i okolice stadionu do odwołania” – powiedzieli trzej w oświadczeniu.

– Zdajemy sobie sprawę, że ta decyzja wpłynie na wielu fanów Chelsea, którzy chętnie podążają za swoim zespołem. Jednak biorąc pod uwagę okoliczności i aprobatę rządu, uważamy, że jest to słuszne.

Tymczasem Hyundai, producent samochodów, który jest oficjalnym partnerem Chelsea od 2018 roku, powiedział, że „ocenia sytuację” po wiadomościach.

„Hyundai stał się jednym z najsilniejszych partnerów w piłce nożnej na przestrzeni lat, a firma wspiera tę grę, aby była siłą, z którą należy się liczyć. Obecnie oceniamy sytuację z Chelsea FC” – powiedział CNN rzecznik Hyundaia.

Logo Hyundai będzie pojawiać się na rękawach koszulek zarówno męskich, jak i damskich drużyn aż do akademii, a obecne cztery umowy wygasają w tym roku.

READ  Akcje Deutsche Banku spadają w ostatniej oznaki obaw bankowych

„Jeśli pan Abramowicz nie jest w stanie sfinansować klubu, a do klubu wkraczają inne źródła dochodów komercyjnych, obowiązujące obecnie ograniczenia zaczną wysychać, a długoterminowe efekty nie będą znaczące” – powiedział Peppy.

Chociaż Chelsea może negocjować z potencjalnymi kupcami, nie sprzedają klubu, dopóki nie zostanie wydana specjalna licencja – dodał.

„Jeżeli nie generują żadnego dochodu z dnia rywalizacji biznesowej, jeśli nie mogą uzyskać pożyczek od udziałowców, skąd pochodzą pieniądze na powstrzymanie klubu?

„Spodziewam się, że nowy właściciel zostanie znaleziony. Ale będzie to zupełnie inny proces sprzedaży niż w zeszłym tygodniu”.

Pepi powiedział, że zakaz będzie miał również wpływ na piłkarzy Chelsea.

„Natychmiastowe krótkoterminowe kontrakty zawodników spadają, a ci zawodnicy mają prawo odejść w zamian za darmo pod koniec sezonu, gdy ich kontrakt wygasa”.

Dla graczy z kontraktami po zakończeniu sezonu nic się nie zmieni do 31 maja, powiedział Peppy.

Przez długi czas mówił: „To idzie do szerszego, szerszego tematu, takiego jak kulturowy, polityczny i społeczny wpływ piłki nożnej, w sposób, który jest potężniejszy niż kiedykolwiek.

„Ponadto, dla klubu takiego jak Chelsea, dla klubu takiego jak Newcastle – czy zawodnicy chcą podpisać kontrakt z Chelsea, gdzie znają fluktuacje w strukturze własności klubu piłkarskiego?”

Brytyjski poseł Chris Bryant wcześniej wezwał Abramowicza do pozbawienia Chelsea jej praw. Przemawia w Izbie Gmin W lutym Bryant powołał się na ujawniony w 2019 r. dokument rządu Wielkiej Brytanii, w którym zidentyfikowano „publiczne zaangażowanie Abramowicza w rosyjski rząd oraz praktyki i praktyki korupcyjne”. Abramowicz zawsze zaprzeczał jakimkolwiek powiązaniom z Putinem i zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom ze strony jego rządu.

Według rządu Wielkiej Brytanii Abramowicz jest wyceniany na 9,4 miliarda funtów (12,36 miliarda dolarów).

Wielka Brytania jest „absolutnie pewna”, że zezwoli na rosyjską oligarchię, a brytyjski minister spraw zagranicznych Lis Truss powiedział na początku tego miesiąca, że ​​Wielka Brytania dopuszcza „więcej listy” oligarchii.

READ  Premier Japonii mówi, że Korea Północna wystrzeliła podejrzewany pocisk balistyczny

„Żaden z sojuszników Putina nie ma się gdzie ukryć” – powiedział Truss.

Oddzielnie Yat Washem, Muzeum Pamięci Holokaustu w Jerozolimie, ogłosiło w czwartek, że zaprzestało „strategicznego partnerstwa” z Abramowiczem, po tym jak w zeszłym miesiącu ogłosił, że milioner sponsorował jego „wysiłki w dziedzinie badań i upamiętniania Holokaustu”.

„W świetle ostatnich wydarzeń Yat Washem postanowił zawiesić strategiczne partnerstwo z panem Romanem Abramowiczem” – podało muzeum. Tweeted.

Darowizna będzie wspierać Międzynarodowy Instytut Badań nad Ludobójstwem Yat Wash przez pięć lat i pomóc w budowie nowego budynku. Ponadto, zgodnie z ówczesnym zapowiedzią Yat Washem, dzięki darowiźnie powstaną „dwa nowe wydania księgi o unikalnych nazwiskach ofiar Holokaustu”.

George Ramsay z CNN, Alex Closoc i Hadas Gold przyczynili się do powstania reportażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *