USA zobowiązują się odciąć oświetlenie gazowe po tym, jak Rosja zwróciła się do Rady Bezpieczeństwa ONZ o zorganizowanie specjalnego spotkania na temat „Biolabs” na Ukrainie

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Rosyjski A Chiny Twierdzenia, że ​​USA prowadzą badania nad bronią biologiczną w „biolabie” na rozdartej wojną Ukrainie, są spotęgowane twierdzeniami, że przywódcy w Waszyngtonie i Kijowie są zwany absurdem.

Rosyjski dyplomata Dmitrij Polyansky zwrócił się do Rady Bezpieczeństwa ONZ o omówienie rzekomych badań na piątkowym spotkaniu, sprzymierzone z Kremlem media RIA Nowosti Wspomniałem wcześniej.

W raporcie podkreślono również zarzuty rosyjskiego Ministerstwa Obrony, że Stany Zjednoczone wydały 200 milionów dolarów na ukraińskie laboratoria w ramach rzekomego „programu broni biologicznej”. Rosja twierdzi, że jej siły odkryły dowody podczas inwazji Władimira Putina na Ukrainę, którą nazwał „specjalną operacją wojskową”.

„To jest dokładnie ten rodzaj fałszywego wysiłku naukowego, który ostrzegaliśmy, że Rosja może zacząć usprawiedliwiać atak biologiczny lub chemiczny” – powiedziała w czwartek Fox News Digital rzeczniczka amerykańskiej misji przy ONZ Olivia Dalton. „Rosja ma dobrze udokumentowaną historię używania broni chemicznej i od dawna utrzymuje program broni biologicznej z naruszeniem prawa międzynarodowego” – dodał.

Powiedziała, że ​​Rosja ma również doświadczenie w oskarżaniu zachodnich sojuszników o niewłaściwe postępowanie, ponieważ działa na własną rękę.

„Nie pozwolimy Rosji rzucić światła na świat ani wykorzystać Rady Bezpieczeństwa ONZ jako miejsca do promowania swojej dezinformacji” – dodała.

Rosja atakuje Ukrainę: aktualizacje na żywo

Ambasador Norwegii przy ONZ Mona Juul, Dmitriy Polyansky, Pierwszy Zastępca Stałego Przedstawiciela przy ONZ i ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzia przemawiają podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ po tym, jak Rosja uznała dwa odrębne regiony we wschodniej Ukrainie za niezależne podmioty, w Nowym Jorku, USA, 21 lutego 2022 r.
(Reuters/Carlo Allegri)

Wcześniej w czwartek, zapytany podczas codziennej konferencji prasowej, jakie dowody miały Chiny na temat zarzutów, rzecznik MSZ Zhao Lijian nie dostarczył żadnych dowodów, ale zażądał, aby Stany Zjednoczone odpowiedziały na pytania dotyczące sprawy.

READ  Biden o gorącym mikrofonie: „Spotkanie Jezusa” z Netanjahu w drodze

„Co Stany Zjednoczone robią w Fort Detrick i 336 laboratoriach biologicznych za granicą?” Spytał. Czy działania są zgodne z warunkami? [Biological and Toxin Weapons Conventions]? „

Fort Detrick jest siedzibą Dowództwa Badań i Rozwoju Medycznego Armii USA w stanie Maryland.

Wcześniej w czwartek Stany Zjednoczone Urzędnicy Ministerstwa Obrony powiedzieli: Że w Kijowie jest pięć laboratoriów badań biologicznych – skoncentrowanych na „diagnostyce, leczeniu, leczeniu, profilaktyce i szczepionkach” – a nie na badaniach nad bronią biologiczną lub wojskową.

„Na Ukrainie ani nigdzie indziej na świecie nie ma laboratoriów broni biologicznej Ministerstwa Obrony” – powiedzieli urzędnicy.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki nazwała w środę zarzuty wobec globalnej sieci prowadzonych przez USA laboratoriów broni biologicznej „niewiarygodne”. Ostrzegł również, że zarzuty mogą być próbą stworzenia przykrywki dla rosyjskiego ataku chemicznego lub biologicznego na Ukrainę, zauważając, że dezinformacja jest częścią zestawu broni Kremla.

ZDJĘCIE PLIKU: Przegląd posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych na Manhattanie, Nowy Jork, Nowy Jork, USA 28 lutego 2022 r.

ZDJĘCIE PLIKU: Przegląd posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych na Manhattanie, Nowy Jork, Nowy Jork, USA 28 lutego 2022 r.
(Reuters / Carlo Allegri / Zdjęcie pliku)

Chiny oskarżają nas o „wojskowo-biologiczne działania” na Ukrainie

„Teraz, gdy Rosja wysunęła te fałszywe zarzuty, a Chiny najwyraźniej poparły tę propagandę, wszyscy powinniśmy rozglądać się za możliwym użyciem przez Rosję broni chemicznej lub biologicznej na Ukrainie lub stworzyć z jej pomocą operację fałszywej flagi” powiedział. . „To wyraźny wzór i nikt nie powinien się na niego nabrać”.

Prośba Rosji ze strony ONZ jest następstwem międzynarodowych apeli o to, by Rosja była trwała Zdyskwalifikowane miejsce w Radzie Bezpieczeństwa.

„Moskwa kieruje decyzjami w ONZ poprzez swoją rolę stałego członka Rady Bezpieczeństwa”, powiedział republikański senator Marsha Blackburn kilka dni po inwazji Rosji na Ukrainę. Rosja musi zostać wygnana ze społeczności międzynarodowej”.

READ  Rosyjski atomowy okręt podwodny wystrzelił międzykontynentalny pocisk Buława

Twierdzenie Rosji na temat USA i Ukrainy jest „absurdalne” i „niepoprawne”: obrońca USA

Kiedy 30 lat temu upadł Związek Radziecki, Rosja odziedziczyła jego siedzibę jako jeden z pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ. Posunięcie to było wówczas niekwestionowane, ale daje Kremlowi weto wobec decyzji rady.

Moskwa zawetowała w zeszłym miesiącu, kiedy Rada Bezpieczeństwa przedstawiła rezolucję potępiającą inwazję Putina na Ukrainę i domagającą się wycofania sił rosyjskich.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał do tego również ONZ Likwidacja mandatu Rosji w Radzie Bezpieczeństwa.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemawia w Kijowie na Ukrainie, 10 marca 2022 r., na tym nieruchomym zdjęciu z nagrania wideo.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemawia w Kijowie na Ukrainie, 10 marca 2022 r., na tym nieruchomym zdjęciu z nagrania wideo.
(Ukraiński Prezydencki Serwis Prasowy / przez Reuters TV / Materiały informacyjne przez Reuters)

„Na mojej ziemi nie opracowano żadnej broni chemicznej ani żadnej innej broni masowego rażenia” – powiedział w filmie zamieszczonym na stronie internetowej. kabel Czwartek, przetłumaczony z ukraińskiego. „Cały świat to wie”.

Podsekretarz stanu ds. politycznych Victoria Nuland powiedziała we wtorek Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, że Stany Zjednoczone wiedzą o „biologicznych obiektach badawczych” na Ukrainie, które są kwestionowane przez senatora Marco Rubio z Florydy.

Biały Dom ostrzega, że ​​Rosja może użyć na Ukrainie broni chemicznej lub biologicznej

Zapytał ją, czy Ukraina ma broń chemiczną lub biologiczną.

Nuland odpowiedział: „Ukraina posiada zaplecze do badań biologicznych i są oni naprawdę zaniepokojeni tym, że siły rosyjskie i siły rosyjskie mogą starać się je kontrolować, więc pracujemy z Ukraińcami nad tym, jak zapobiec wpadnięciu tego materiału badawczego w ręce Siły rosyjskie”.

Powiedziała też, że jeśli ktokolwiek opublikował atak chemiczny lub biologiczny na Ukrainie, wierzyła, że ​​„100%” to Rosjanie.

Po upadku Związku Radzieckiego Stany Zjednoczone prowadziły międzynarodowe wysiłki na rzecz zabezpieczenia i demontażu pozostałości broni masowego rażenia z czasów sowieckich, w tym na Ukrainie. W sierpniu 2005 r. Waszyngton i Kijów zgodziły się współpracować, aby zapobiec „rozprzestrzenianiu się technologii, patogenów i wiedzy, które mogłyby zostać wykorzystane w rozwoju broni biologicznej”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Według Białego Domu, oprócz niepowodzenia w zabezpieczeniu wielu sowieckich broni w latach 90., Rosja ma również historię łamania międzynarodowych praw dotyczących broni biologicznej i chemicznej.

Psaki powiedział w środę, że próba otrucia krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego i rosyjskie poparcie dla ataków broni chemicznej prezydenta Syrii Baszara al-Assada na przeciwników w jej granicach.

Sekretarz prasowy Pentagonu, John Kirby, odniósł się w środę do zarzutów, mówiąc, że są to „klasyczna rosyjska propaganda” i „Mlarkey”.

„Nie rozwijamy broni biologicznej ani chemicznej na Ukrainie” – powiedział. „To się nie dzieje.”

Adam Sabs z Fox News przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *