Ropa w USA zyskuje na wartości, a ropa Brent rekompensuje straty produkcyjne spowodowane plotkami OPEC+

  • Amerykańska ropa odwraca straty z powodu plotek o cięciach wydobycia OPEC+
  • Ropa WTI osiągnęła najniższy poziom od grudnia 2021 r., a Brent najniższy od stycznia 2022 r
  • Starcia w Szanghaju podczas protestów przeciwko COVID wybuchających w całych Chinach

(Reuters) – Ropa naftowa w USA okazała się dodatnia, a Brent odrobił straty w poniedziałek po tym, jak spadł do prawie rocznego minimum, ponieważ plotki o cięciu produkcji OPEC+ zniwelowały obawy o protesty uliczne przeciwko ścisłym ograniczeniom rozprzestrzeniania się koronawirusa w Chinach. Największy importer ropy naftowej na świecie.

Akcja cenowa była niestabilna. Ropa US West Texas Intermediate wzrosła o 76 centów, czyli 1%, do 77,04 USD o 13:58 ET (1858 GMT), po tym jak osiągnęła najniższy poziom od 22 grudnia 2021 r., na poziomie 73,60 USD.

Ropa Brent również na krótko zyskała na wartości, ale ostatnio spadła o 47 centów, czyli 0,6%, kiedy była notowana po 83,16 USD za baryłkę, po spadku o ponad 3% do 80,61 USD wcześniej w sesji do najniższego poziomu od 4 stycznia 2022 r.

Oba wskaźniki, które w zeszłym tygodniu osiągnęły 10-miesięczne minima, odnotowały trzy proste tygodniowe spadki.

„Chodzi pogłoska, że ​​OPEC+ już zaczął przedstawiać pomysł ograniczenia produkcji w niedzielę” – powiedział Matt Smith, starszy analityk ds. ropy w firmie Kpler. „Pomogło to z dnia na dzień odwrócić skutki chińskich protestów”.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej sojusznicy, w tym Rosja, spotkają się 4 grudnia w tak zwanym OPEC+. W październiku OPEC+ zgodził się obniżyć docelową produkcję o 2 miliony baryłek dziennie do 2023 roku.

Plotki o możliwym obniżeniu sprzedaży przyćmiły wcześniejsze wiadomości, gdy setki demonstrantów i policji starły się w Szanghaju w niedzielę wieczorem, gdy protesty przeciwko ograniczeniom COVID wybuchły trzeciego dnia i rozprzestrzeniły się na kilka miast.

READ  Ardern z Nowej Zelandii żegna się emocjonalnie w ostatnim dniu pełnienia funkcji premiera

Chiny trzymają się polityki wolnej od COVID prezydenta Xi Jinpinga, mimo że znaczna część świata zniosła większość ograniczeń.

Grafika Reuters Reuters

„Uważamy, że część sprzedaży oparta na doniesieniach o powstaniach w Chinach została przesadzona” – powiedział Phil Flynn, analityk Price Futures Group. „Zapasy są nadal bliskie najniższych poziomów, co prawdopodobnie zwiększa szanse na ograniczenie produkcji przez OPEC”.

Tymczasem dyplomaci z Grupy Siedmiu (G7) krajów uprzemysłowionych i Unii Europejskiej dyskutowali o ograniczeniu ceny rosyjskiej ropy do 65-70 dolarów za baryłkę, mającym na celu ograniczenie dochodów na finansowanie ofensywy wojskowej Moskwy na Ukrainie bez zakłócania światowych rynków ropy. .

Jednak rządy UE są podzielone co do poziomu, do którego należy ograniczyć ceny rosyjskiej ropy, a efekt prawdopodobnie będzie przytłumiony.

Pułap cenowy ma wejść w życie 5 grudnia, kiedy zacznie obowiązywać unijny zakaz importu rosyjskiej ropy.

(Reportaż Nii Williams) Dodatkowe raporty Noah Browning w Londynie, Yuka Obayashi w Tokio i Mohi Narayan w New Delhi; Montaż autorstwa Margarity Choi, Chrisa Reese i Cynthii Osterman

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.