Ropa w USA zyskuje na wartości, a ropa Brent rekompensuje straty produkcyjne spowodowane plotkami OPEC+

  • Amerykańska ropa odwraca straty z powodu plotek o cięciach wydobycia OPEC+
  • Ropa WTI osiągnęła najniższy poziom od grudnia 2021 r., a Brent najniższy od stycznia 2022 r
  • Starcia w Szanghaju podczas protestów przeciwko COVID wybuchających w całych Chinach

(Reuters) – Ropa naftowa w USA okazała się dodatnia, a Brent odrobił straty w poniedziałek po tym, jak spadł do prawie rocznego minimum, ponieważ plotki o cięciu produkcji OPEC+ zniwelowały obawy o protesty uliczne przeciwko ścisłym ograniczeniom rozprzestrzeniania się koronawirusa w Chinach. Największy importer ropy naftowej na świecie.

Akcja cenowa była niestabilna. Ropa US West Texas Intermediate wzrosła o 76 centów, czyli 1%, do 77,04 USD o 13:58 ET (1858 GMT), po tym jak osiągnęła najniższy poziom od 22 grudnia 2021 r., na poziomie 73,60 USD.

Ropa Brent również na krótko zyskała na wartości, ale ostatnio spadła o 47 centów, czyli 0,6%, kiedy była notowana po 83,16 USD za baryłkę, po spadku o ponad 3% do 80,61 USD wcześniej w sesji do najniższego poziomu od 4 stycznia 2022 r.

Oba wskaźniki, które w zeszłym tygodniu osiągnęły 10-miesięczne minima, odnotowały trzy proste tygodniowe spadki.

„Chodzi pogłoska, że ​​OPEC+ już zaczął przedstawiać pomysł ograniczenia produkcji w niedzielę” – powiedział Matt Smith, starszy analityk ds. ropy w firmie Kpler. „Pomogło to z dnia na dzień odwrócić skutki chińskich protestów”.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej sojusznicy, w tym Rosja, spotkają się 4 grudnia w tak zwanym OPEC+. W październiku OPEC+ zgodził się obniżyć docelową produkcję o 2 miliony baryłek dziennie do 2023 roku.

Plotki o możliwym obniżeniu sprzedaży przyćmiły wcześniejsze wiadomości, gdy setki demonstrantów i policji starły się w Szanghaju w niedzielę wieczorem, gdy protesty przeciwko ograniczeniom COVID wybuchły trzeciego dnia i rozprzestrzeniły się na kilka miast.

READ  Francja, Niemcy i Hiszpania zgadzają się przyspieszyć rozwój samolotu bojowego FCAS-Berlin

Chiny trzymają się polityki wolnej od COVID prezydenta Xi Jinpinga, mimo że znaczna część świata zniosła większość ograniczeń.

Grafika Reuters Reuters

„Uważamy, że część sprzedaży oparta na doniesieniach o powstaniach w Chinach została przesadzona” – powiedział Phil Flynn, analityk Price Futures Group. „Zapasy są nadal bliskie najniższych poziomów, co prawdopodobnie zwiększa szanse na ograniczenie produkcji przez OPEC”.

Tymczasem dyplomaci z Grupy Siedmiu (G7) krajów uprzemysłowionych i Unii Europejskiej dyskutowali o ograniczeniu ceny rosyjskiej ropy do 65-70 dolarów za baryłkę, mającym na celu ograniczenie dochodów na finansowanie ofensywy wojskowej Moskwy na Ukrainie bez zakłócania światowych rynków ropy. .

Jednak rządy UE są podzielone co do poziomu, do którego należy ograniczyć ceny rosyjskiej ropy, a efekt prawdopodobnie będzie przytłumiony.

Pułap cenowy ma wejść w życie 5 grudnia, kiedy zacznie obowiązywać unijny zakaz importu rosyjskiej ropy.

(Reportaż Nii Williams) Dodatkowe raporty Noah Browning w Londynie, Yuka Obayashi w Tokio i Mohi Narayan w New Delhi; Montaż autorstwa Margarity Choi, Chrisa Reese i Cynthii Osterman

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *