Rosja okupuje Ukrainę: bezpośrednie zapowiedzi

Szef Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) powiedział w wywiadzie na żywo z Rosją w piątek, że region potrzebuje finansowania z Moskwy i zasugerował możliwość bliższych stosunków z Rosją.

„Oczywiście komponent finansowy jest tutaj bardzo poważny i trudny do wykonania bez wsparcia Rosji, ale tylko na wczesnym etapie”, powiedział Denis Bushlin. „Według naszych obliczeń, biorąc pod uwagę, że DRL osiągnie w dłuższej perspektywie granice administracyjne, [the need for financial aid] To będzie tylko przez krótki czas ”.

„Wtedy możemy nie tylko osiągnąć samowystarczalność, ale także pomóc innym regionom” – podsumował Bushlin.

Trochę tła: Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w poniedziałek w telewizji państwowej dekret o podpisaniu dekretu o uznaniu regionów DRL i Ługańskiej Republiki Ludowej (LPR) kontrolowanych przez dwóch kontrowersyjnych separatystów. Siły rosyjskie zaatakowały Ukrainę w czwartek.

Konflikt wybuchł po raz pierwszy w 2014 roku po tym, jak wspierani przez Rosję rebelianci zajęli budynki rządowe w miastach i miasteczkach wschodniej Ukrainy. Zaciekłe walki lewicowych obszarów wschodnich obwodów ługańskiego i donieckiego regionu Donbasu znajdują się w rękach prorosyjskich separatystów. Rosja zaanektowała również Krym od Ukrainy w 2014 r., wywołując globalne potępienie.

Ukraiński rząd w Kijowie upiera się, że oba tereny znajdują się pod okupacją rosyjską.

Ofiary powiedziały: Bushillin powiedział swoim żołnierzom, że piątek nie jest spokojną nocą.

„Niestety muszę przyznać, że wielu żołnierzy zostało rannych i zabitych w ciągu nocy [of separatist forces],” powiedział.

Zapytany, kiedy działania wojskowe zostaną uznane za zakończone, Bushlin powiedział: „Kiedy odepchnęliśmy lub zniszczyliśmy broń używaną do ataku na nasze obszary, możemy powiedzieć, że wszystko na obszarze DRL jest całkowicie bezpieczne. ”

Powiedział, że kilku ukraińskich żołnierzy zostało schwytanych przez siły DRL.

„Wielu weteranów chciało pozostać przy życiu i wrócić do swoich rodzin, złożyć broń i poddać się” – powiedział Bushlin, dodając, że więźniowie mogli wrócić do swoich rodzin „po zakończeniu wojny”.

CNN nie może niezależnie zweryfikować twierdzeń Busha o ofiarach na Ukrainie.

READ  Kryzys w Gazie, gdy Izrael ostrzega przed długą wojną z Hamasem: aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *