Rosja potępia rozmieszczenie wojsk USA w Europie Wschodniej: Aktualizacje na żywo

Wideo

transkrypcja

transkrypcja

USA wyślą wojska do Polski i Rumunii

Pentagon powiedział, że dodatkowe 3000 żołnierzy amerykańskich pomogłoby w obronie sojuszników NATO w Europie Wschodniej, ponieważ gromadzenie sił Rosji na granicy z Ukrainą zagraża stabilności regionu.

Stany Zjednoczone wkrótce przeniosą dodatkowe siły do ​​Rumunii, Polski i Niemiec. Chcę coś jasno powiedzieć. To nie są trwałe ruchy. Są to ruchy zaprojektowane w odpowiedzi na obecne środowisko bezpieczeństwa. Co więcej, siły te nie będą walczyć na Ukrainie. Zamierzają zapewnić solidną obronę naszych sojuszników z NATO. Po pierwsze, 1000 żołnierzy, którzy obecnie przebywają w Niemczech, w najbliższych dniach przeniesie się do Rumunii. To eskadra Strykerów, jednostka kawalerii konnej, która została zaprojektowana do szybkiego rozmieszczenia i szybkiego przemieszczania się, gdy tylko znajdzie się na miejscu. I wzmocnią około 900 sił amerykańskich, które obecnie znajdują się w Rumunii. Po drugie, w najbliższych dniach przeniesiemy dodatkowe siły około 2000 żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych do Europy. 82. Dywizja Powietrznodesantowa rozmieszcza w Polsce elementy brygadowego zespołu bojowego piechoty i kluczowe siły wsparcia, a 18. Korpus Powietrznodesantowy przenosi do Niemiec wspólną kwaterę główną zdolną do działania sił zadaniowych. Po trzecie i wreszcie, wszystkie te siły są oddzielone i stanowią dodatek do 8500 personelu w Stanach Zjednoczonych w stanie podwyższonego alarmu, który ogłosiłem w zeszłym tygodniu. Tych 8500 nie jest obecnie rozmieszczonych, ale pozostają gotowe do działania, jeśli zostaną wezwane do sił reagowania NATO lub w razie potrzeby w innych sytuacjach, zgodnie z zaleceniami sekretarza lub prezydenta Bidena.

Pentagon powiedział, że dodatkowe 3000 żołnierzy amerykańskich pomogłoby w obronie sojuszników NATO w Europie Wschodniej, ponieważ gromadzenie sił Rosji na granicy z Ukrainą zagraża stabilności regionu.KredytKredyt …Laetitia Vancon dla The New York Times

Prezydent Biden zatwierdził rozmieszczenie około 3000 dodatkowych żołnierzy amerykańskich w Europie Wschodniej, poinformowali w środę urzędnicy administracji.

Wojska, w tym tysiąc już w Niemczech, udadzą się do Polski i Rumunii – poinformował rzecznik Pentagonu John F. Kirby. Ich celem będzie uspokojenie sojuszników z NATO, że chociaż Stany Zjednoczone nie mają zamiaru wysyłać wojsk na Ukrainę, gdzie prezydent Rosji Władimir W. Putin grozi inwazją, pan. Biden chroniłby sojuszników Ameryki z NATO przed jakąkolwiek rosyjską agresją.

„Ważne jest, abyśmy wysłali silny sygnał do pana Putin i świat, na którym liczy się NATO ”Mr. Kirby powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej. „Dajemy jasno do zrozumienia, że ​​będziemy gotowi do obrony naszych sojuszników z NATO, jeśli do tego dojdzie”.

W tej chwili Rosja zagraża Ukrainie, a nie Rumunii czy Polsce. Ale pan Putin jasno dał wyraz swojej niechęci zarówno do NATO, jak i do przerysowania mapy Europy po zakończeniu zimnej wojny, które umieściło byłe republiki radzieckie i kraje satelickie w głównym sojuszu wojskowym Zachodu na jego progu.

Decyzja prezydenta ma miejsce kilka dni po tym, jak przywódcy Pentagonu powiedzieli, że pan Putin rozmieścił niezbędne oddziały i sprzęt wojskowy do przeprowadzenia inwazji na Ukrainę. Wyżsi urzędnicy Departamentu Obrony powiedzieli również, że napięty impas prowadził Stany Zjednoczone, ich sojuszników z NATO i Rosję na niezbadane terytorium.

Liczba rosyjskich żołnierzy zgromadzonych na granicach Ukrainy osiągnęła znacznie na północ od 100 000, poinformowali urzędnicy, po raz pierwszy publicznie potwierdzając to, co analitycy wywiadu opisywali od tygodni.

Blisko 2000 żołnierzy – większość z 82. Dywizji Powietrznodesantowej w Fort Bragg w Karolinie Północnej – uda się do Polski, panie. Kirby powiedział. Chociaż wielu z tych żołnierzy to spadochroniarze, panie. Kirby powiedział, że nie spodziewał się, że wojska powietrznodesantowe rozmieszczą się w Polsce w „operacji taktycznej”, która: jeszcze bardziej podsycać gniew Rosji.

Wojska przeniesione do Rumunii uzupełnią stacjonujące tam oddziały francuskie, panie. Kirby powiedział.

Administracja Bidena nie wykluczyła wysłania dodatkowych żołnierzy do Europy i nadal ma 8500 żołnierzy amerykańskich w stanie „wysokiej gotowości” do ewentualnego rozmieszczenia w siłach szybkiego reagowania NATO.

Zapytany, dlaczego pan Biden zdecydował się na jednostronne przemieszczenie wojsk, Jen Psaki, sekretarz prasowy Białego Domu, powiedział, że ruch ten był dyskutowany „od pewnego czasu” z partnerami NATO i w ostatnich dniach nie było żadnego konkretnego wydarzenia, które popychałoby pana. Biden do rozmieszczenia oddziałów.

„Nie ma wątpliwości, że Rosja i prezydent Putin nadal podejmowali kroki eskalacji, a nie deeskalacji” – dodała. powiedział Psaki. „Więc nie jest tak, że jest to jedna chwila, ale patrzymy na wydarzenia w czasie”.

Pan. Kirby powiedział również, że nie zmieni się status niewielkiej liczby żołnierzy amerykańskich na Ukrainie. Na Ukrainie przebywa ponad 150 amerykańskich doradców wojskowych, trenerów, którzy od lat pracują pod Lwowem, na zachodzie kraju, z dala od linii frontu. Obecna grupa obejmuje siły Operacji Specjalnych, głównie Army Green Berets, a także trenerów Gwardii Narodowej z 53 Brygadowego Zespołu Bojowego Piechoty z Florydy.

„To duży, jednoznaczny sygnał” – powiedział Jim Townsend, były czołowy przedstawiciel Pentagonu ds. polityki europejskiej i NATO. „Ważne jest również, że jadą nad Morze Czarne. Wreszcie region Morza Czarnego jest uznawany za główny teatr. To nie tylko kraje bałtyckie.”

Zolan Kanno-Youngs przyczynił się do powstania reportaży.

READ  Przejdź do treningu Tysona Fury’ego; 17 lutego walka z Oleksandrem Usykiem ppt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *