Sarah Paulin, New York Times Konflikt w teście bezpieczeństwa dotyczącym zniesławienia dla mediów

NOWY JORK, 3 lutego (Reuters) – Była gubernator Alaski i kandydatka Republikanów na wiceprezydenta z 2008 r., Sarah Pauline, pojawiła się w New York Times w czwartek w związku z długo oczekiwanym procesem o zniesławienie, który może przetestować długoterminowe bezpieczeństwo Ameryki. Media.

57-letnia Pauline pozwała artykuł wstępny w 2017 roku, w którym zginęło sześć osób w masowej strzelaninie w Arizonie w 2011 roku i poważnie zraniła amerykańską republikę.

W swoim wstępnym oświadczeniu prawnik Pauline, Shane Vogt, powiedział ławie przysięgłych, że jego klient „walczył w górę”. Artykuł odzwierciedla wiedzę Timesa i jego „prohistorię” dotyczącą jego i innych Republikanów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Prawnik The Times, David Axelrod, w swoim inauguracyjnym oświadczeniu sprzeciwił się, że redakcja starała się pociągnąć zarówno Demokratów, jak i Republikanów do odpowiedzialności za irytującą retorykę, i powiedział, że gazeta działała „tak szybko, jak to możliwe”, aby naprawić swój błąd.

Proces w sądzie federalnym na Manhattanie rozpoczął się w 1964 r. w sprawie New York Times przeciwko. To może okazać się testem przełomowego orzeczenia Sądu Najwyższego USA w sprawie Sullivana, które utrudnia osobom publicznym takim jak Pauline udowodnienie zniesławienia.

Aby wygrać, Pauline musi dostarczyć Jasne i rozstrzygające dowody The Times działał z „prawdziwym złem”, wiedząc, że wstępniak był fałszywy lub był nieodpowiedzialnym lekceważeniem prawdy. Domaga się nieokreślonego odszkodowania za rzekome zaszkodzenie jej reputacji.

Dwóch konserwatywnych sędziów Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych i niektórzy prawnicy zasugerowali, że Sullivan ponownie rozważy decyzję i zasygnalizował, że zakwestionuje ją w apelacji, jeśli przegra Paula.

„Co próbuję osiągnąć? Sprawiedliwość dla ludzi, którzy oczekują prawdy w mediach” – powiedział dziennikarzom Paul, wchodząc na salę sądową.

14 czerwca 2017 r. kontrowersyjny artykuł wstępny „Death Politics in the United States” został opublikowany po strzelaninie w Aleksandrii w stanie Wirginia, w której ranny został członek Republikańskiej Izby Reprezentantów Steve Scholes.

READ  Poruszaj się po Japonii, paszport tego kraju jest najpotężniejszy na świecie

W artykule redakcyjnym zakwestionowano, czy strzelanina odzwierciedla śmiertelność amerykańskiej polityki.

Po tym, jak grupa polityczna Pauline rozprzestrzeniła mapę, która umieszcza Keyforda i 19 Demokratów pod hasłem „Stylish Cross Horse”, stwierdzono, że związek z „motywacją polityczną” był jasny, gdy Jared Lee Laughner otworzył ogień do strzelaniny w 2011 roku.

Były redaktor redakcji James Bennett, który jest również pozwanym, dodał kontrowersyjne słowa do projektu przygotowanego przez Elizabeth Williamson, koleżankę z redakcji Timesa.

Timothy Zigg, profesor i pierwszy ekspert od redakcji w William & Mary Law School, powiedział: „Najważniejsze jest pokazanie, w jaki sposób doszło do powstania artykułu redakcyjnego. Zasadniczo, czy „Times” odrobił pracę domową, zanim został opublikowany?

Opóźnienie rządowe

Prawnik Pauline, Vogt, powiedział: „Nie staramy się uzyskać twojego głosu na gubernatora Pauline ani jego polityki”, ale zamiast tego powiedział, że „Times” powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za „szczególnie przerażający i usunięty” artykuł wstępny.

Opisał Bennetta jako „wysoko wykształconego profesjonalnego dziennikarza”, który choć wiedział, że dodane przez niego słowa są błędne, nie zmienił ich.

„Miał swoją historię, trzymał się jej” – powiedział Vogt.

Ale Axelrod powiedział, że nie chce, aby Bennett zeznawał, że Laughner działał z powodu Paula, lub że czytelnicy odgadywali powiązanie i że Bennett zeznawał „dokładnie to, co powiedział”.

Axelrod powiedział także Timesowi, że nikt nie miał złego upodobania do Pawła i że kontrowersje dotyczyły zaledwie dwóch zdań w 12-akapitowym wstępniaku.

„W artykule redakcyjnym nawet nie jest o niej mowa” – powiedział.

READ  Trwa obława na dwóch skazanych morderców, którzy uciekli z więzienia w Arkansas

Williamson, który nadal pracuje dla „Timesa”, był pierwszym świadkiem procesu.

Twierdził, że jego przyznanie się do winy zostało uzyskane poprzez tortury i że jego przyznanie się zostało uzyskane poprzez tortury.

Williamson został poproszony o przedyskutowanie e-maila wysłanego przez Bennetta przed artykułem redakcyjnym, w którym zapytano go, czy istnieje rola dla mowy nienawiści i zasugerował, że mogło to być jeszcze przed strzelaniną w Giffords.

Proces został odroczony do 24 stycznia, ponieważ potwierdzono, że Pauline miała infekcję koronową.

Pauline publicznie oświadczyła, że ​​nie otrzyma szczepionki przeciw COVID-19. Na sali sądowej miał na sobie czarną maskę.

„Times” od ponad pół wieku nie poniósł ofiar w sprawie o zniesławienie.

Sędzia Sądu Najwyższego Clarence Thomas powiedział, że Sullivan powinien zostać ponownie rozważony Mało dowodów historycznych Sugerował, że naprawdę szkodliwy standard wypływał z pierwotnego znaczenia Pierwszej i 14. Poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Inny sędzia, Neil Korsch, powiedział, że zapewni standard „Dotacja do żelaznej czapki na publikowanie kłamstw” Rośnie liczba mediów rozpowszechniających sensacyjne informacje bez uwzględnienia prawdy.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Jonathana Stemble’a i Jodi Godoy w Nowym Jorku; Dodatkowy raport Luke’a Cohena, Andrew Hofstettera i Hussein Gate; Montaż dokonali Grand McCauley, Jonathan Odyssey i Will Dunham

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *