Rosja zakazała wszelkich międzynarodowych imprez łyżwiarskich po inwazji na Ukrainę

LAUSANNE, Szwajcaria – Rosja została wykluczona ze wszystkich międzynarodowych imprez w łyżwiarstwie figurowym, ponieważ we wtorek po inwazji Rosji na Ukrainę narastały sankcje sportowe.

Dzień po tym, jak rosyjskie drużyny zostały zakazane w ulubionej piłce nożnej prezydenta Władimira Putina, rugby i hokeju – orzeczenia podtrzymane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski – decyzja Międzynarodowego Związku Łyżwiarstwa odepchnęła Rosję od innego bardzo popularnego sportu w kraju.

ISU powiedział, że żaden sportowiec z Rosji ani jej sojusznika Białorusi nie zostanie zaproszony ani dopuszczony do udziału w jego imprezach do odwołania.

„Rada ISU potwierdza swoją solidarność ze wszystkimi dotkniętymi konfliktem na Ukrainie, a nasze myśli są z całym narodem ukraińskim i krajem ukraińskim” – napisała ISU w oświadczeniu.

Z wyjątkiem rosyjskich łyżwiarzy figurowych, oczekuje się, że mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym odbędą się jeszcze w tym miesiącu bez złotej medalistki olimpijskiej Anny Szczerbakowej i koleżanki z drużyny Kamili Valyaevej, która była w centrum nierozwiązanego sporu o doping na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w zeszłym miesiącu.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej poinformowała we wtorek, że pozbawiła Rosję prawa do organizacji mistrzostw świata mężczyzn w sierpniu i wrześniu i będzie starać się gościć jeden lub więcej innych krajów.

„Przygotowanie i organizacja mistrzostw świata w Rosji nie będzie możliwe z powodu wojny na Ukrainie” – powiedziała Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej.

READ  Wayne Rooney zgadza się być trenerem DC United

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *