Rosną kontrakty terminowe na Dow Jones i ceny ropy

Rentowność obligacji skarbowych jest na dobrej drodze do najwyższego poziomu zamknięcia od 2007 roku.

Traderzy podwyższają rentowności w okresie poprzedzającym środową decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Wzrost inflacji wzbudził wśród inwestorów obawy, że bank centralny utrzyma stopy procentowe na stałym poziomie, ale pozostawi otwarte drzwi do dalszych podwyżek. Wczesnym poniedziałkiem wzrost spowodował, że rentowność 10-letnich obligacji osiągnęła najwyższy poziom od 16 lat z sierpnia.

Jednym z powodów przyspieszania inflacji są rosnące ceny ropy naftowej spowodowane cięciami produkcji w Arabii Saudyjskiej, które doprowadziły do ​​niedoborów dostaw. Ceny ropy Brent są na dobrej drodze do osiągnięcia najwyższego zamknięcia od prawie roku.

W pracowitym tygodniu dla banków centralnych decyzje podejmowane są również przez Bank Anglii, Bank Japonii, Riksbank, Turecki Bank Centralny i kilka banków centralnych.

Kontrakty terminowe wskazują na słabe początkowe wzrosty amerykańskich akcji Po piątkowej wyprzedaży spowodowanej technologią.

Rentowności obligacji skarbowych wzrosły. Obligacja 10-letnia była notowana z rentownością na poziomie 4,344%. Jeżeli rentowności zakończą dzień powyżej 4,339%, osiągną najwyższy poziom od 2007 roku.

Wzrosły najbardziej aktywne kontrakty terminowe na ropę Brent 0,5% do 94,40 dolarów za baryłkę.

Europejskie giełdy spadłyna czele której stoją spółki budowlane i technologiczne, próbują odrobić straty po piątkowym osłabieniu na Wall Street.

Rynki azjatyckie były mieszaneZe zyskami w Chinach kontynentalnych i stratami w Hongkongu. Rynki japońskie były zamknięte.

READ  Boomersi rozpoczynają rozgrywkę z millenialsami, którzy starzeją się i wydają setki tysięcy na renowacje swoich domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *