Rosyjska alternatywa McDonald’s, Wujek Wania, ma bardzo znajome logo

12 marca zgłoszenie znaku towarowegoŻółto-czerwone logo wuja Wani wygląda prawie identycznie jak słynne złote łuki McDonalda, ale jest przechylone o 90 stopni w prawo. Stanowią część litery „B” w alfabecie cyrylicy, co odpowiada literze „V” w „Wania”.

Chociaż żadna z tych nowych restauracji nie została jeszcze otwarta, jasne jest, że plan zakłada przejęcie istniejących, zamkniętych restauracji McDonald’s. Nowa restauracja oparta jest na XIX-wiecznej sztuce „Wujek Wania” rosyjskiego reżysera Antona Czechowa.

Wiaczesław Wołodin, marszałek rosyjskiej izby niższej parlamentu, Powiedział W zeszłym tygodniu rosyjskie marki powinny przejąć witryny McDonald’s. Ogłosili, że zamkną nasze drzwi. No dobrze, blisko. Ale jutro w tych lokalizacjach nie powinniśmy mieć McDonald’s, ale wuja Wania” – powiedział. „Powinny zostać zachowane miejsca pracy i obniżone ceny”.

Urzędnicy powiedzieli też, że Rosja może to zrobić Ignoruje Patenty należące do podmiotów z krajów uznanych przez Moskwę za wrogie, a prezydent Rosji Władimir Putin w zeszłym tygodniu Plan obsługiwany Nacjonalizować zagraniczne firmy, które opuściły kraj. Powiedział, że Rosja powinna „wprowadzić zarządzanie zewnętrzne” odchodzącym firmom, „a następnie przekazać te firmy tym, którzy chcą pracować”.

Te posunięcia torują drogę wujowi Wani do wypełnienia próżni McDonalda w Rosji.

31 stycznia mija 30. rocznica otwarcia pierwszej restauracji McDonald’s w ówczesnym Związku Radzieckim. Pizza Hut pojawi się jeszcze w tym roku. (Brak dźwięku.) (Clay Francisco/Getty Images)

Przybycie McDonalda do Związku Radzieckiego w 1990 roku również przyciągnęło tłumy Adresy, aby stać się symbolem zwycięstwa Zachodu nad komunizmem pod koniec zimnej wojny. Związek Radziecki upadł w następnym roku. Od tego czasu amerykański serial zyskał popularność w Rosji i na Ukrainie, które są byłymi członkami Związku Radzieckiego.

READ  Wordle 335 20 maja Wskazówki - Zmagasz się dzisiaj z Wordle? TRZY WSKAZÓWKI, KTÓRE POMOGĄ ODPOWIEDZIĆ | Gry | zabawa

Siedziba firmy znajduje się w Chicago Powiedział Nadal będzie płacić pracownikom w całości na Ukrainie, gdzie McDonald’s przed wojną miał 108 sklepów, a także w Rosji, gdzie firma miała blisko 850 sklepów i 62 tys. pracowników.

Kiedy 32 lata temu McDonald’s otworzył swoje podwoje w Moskwie, kierownictwo wyraziło przekonanie, że bez względu na wszystko pozostanie w sowieckiej Rosji. Donosił Washington Post.

Tym razem liderzy McDonald’s byli mniej optymistyczni.

Chris Kempczyński, dyrektor generalny McDonald’s, powiedział pracownikom, że nie można przewidzieć, kiedy firma zostanie ponownie otwarta w Rosji. „Mamy do czynienia z zakłóceniami w naszym łańcuchu dostaw, a także z innymi skutkami operacyjnymi” – powiedział Powiedział W e-mailu do pracowników, który został ujawniony na początku tego miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *