Sześć osób zginęło w wyniku reakcji łańcuchowej na autostradzie międzystanowej w stanie Missouri

Sześć osób zginęło, a 135 pojazdów uczestniczyło w zderzeniu łańcuchowym między stanem w południowo-wschodnim stanie Missouri w czwartek rano, co spowodowało godziny zamknięcia autostrad w obu kierunkach, poinformowali urzędnicy.

Podczas wypadku zapaliło się kilka ciągników siodłowych i kilka pojazdów. Jeff Kinder z patrolu autostrad stanowych Missouri.

„Pojazd był zaparkowany przed kimś i spowodował wypadek z reakcją łańcuchową” – powiedział sierżant Kinder.

Pierwsza katastrofa miała miejsce o 8 rano na I-57 na południe od Charleston, Mo. Kolejne starcia spowodowały przesunięcie ruchu w kierunku północnym przez Bull Median, zatrzymując ruch międzystanowy i ostatecznie tworząc miejsce katastrofy, które miało „prawdopodobnie pół mili długości” – dodał sierżant Kinder.

Zdjęcia z tej sceny ukazywały długą stagnację rozbitych, zwęglonych pojazdów i pojazdów z czarnym dymem oraz ciężarówek i samochodów. Ciągniki-naczepy były zderzane i zderzane ze sobą, a ich zawartość wysypywała się na autostradę wśród kruszącego się metalu.

Departament Transportu stanu Missouri poinformował na Twitterze, że ratownicy i personel nadal oczyszczają autostradę.

Reakcja awaryjna obejmowała co najmniej 20 agencji, ponad 20 karetek pogotowia, dwie karetki pogotowia lotniczego oraz pomoc od lokalnych producentów rolnych i kontrolę pożarów spowodowanych pyłem z upraw, H.C. szeryfa hrabstwa Mississippi. Ferrell powiedział w oświadczeniu.

Większość pojazdów została usunięta z miejsca wypadku, w tym spalone pojazdy, a patrol autostradowy usuwa pozostały ładunek z zamiarem otwarcia autostrady przed północą, powiedział. – powiedział Kinder.

Ofiary zostały zidentyfikowane, a dwie rodziny zostały powiadomione, powiedział w czwartek wieczorem oficer autopsji hrabstwa Mississippi Terry Parker. Powiedział, że na miejscu zakończono operacje ratunkowe.

Vimal Patel Raport wniesiony.

READ  Biały Dom ostrzega, że ​​tej jesieni i zimy fala koronawirusa może dotknąć 100 milionów ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *