Sześć osób zginęło w wyniku reakcji łańcuchowej na autostradzie międzystanowej w stanie Missouri

Sześć osób zginęło, a 135 pojazdów uczestniczyło w zderzeniu łańcuchowym między stanem w południowo-wschodnim stanie Missouri w czwartek rano, co spowodowało godziny zamknięcia autostrad w obu kierunkach, poinformowali urzędnicy.

Podczas wypadku zapaliło się kilka ciągników siodłowych i kilka pojazdów. Jeff Kinder z patrolu autostrad stanowych Missouri.

„Pojazd był zaparkowany przed kimś i spowodował wypadek z reakcją łańcuchową” – powiedział sierżant Kinder.

Pierwsza katastrofa miała miejsce o 8 rano na I-57 na południe od Charleston, Mo. Kolejne starcia spowodowały przesunięcie ruchu w kierunku północnym przez Bull Median, zatrzymując ruch międzystanowy i ostatecznie tworząc miejsce katastrofy, które miało „prawdopodobnie pół mili długości” – dodał sierżant Kinder.

Zdjęcia z tej sceny ukazywały długą stagnację rozbitych, zwęglonych pojazdów i pojazdów z czarnym dymem oraz ciężarówek i samochodów. Ciągniki-naczepy były zderzane i zderzane ze sobą, a ich zawartość wysypywała się na autostradę wśród kruszącego się metalu.

Departament Transportu stanu Missouri poinformował na Twitterze, że ratownicy i personel nadal oczyszczają autostradę.

Reakcja awaryjna obejmowała co najmniej 20 agencji, ponad 20 karetek pogotowia, dwie karetki pogotowia lotniczego oraz pomoc od lokalnych producentów rolnych i kontrolę pożarów spowodowanych pyłem z upraw, H.C. szeryfa hrabstwa Mississippi. Ferrell powiedział w oświadczeniu.

Większość pojazdów została usunięta z miejsca wypadku, w tym spalone pojazdy, a patrol autostradowy usuwa pozostały ładunek z zamiarem otwarcia autostrady przed północą, powiedział. – powiedział Kinder.

Ofiary zostały zidentyfikowane, a dwie rodziny zostały powiadomione, powiedział w czwartek wieczorem oficer autopsji hrabstwa Mississippi Terry Parker. Powiedział, że na miejscu zakończono operacje ratunkowe.

Vimal Patel Raport wniesiony.

READ  Ostrzeżenie przed zamiecią śnieżną przed historyczną burzą, która może przynieść nawet 2 stopy śniegu — CBS Boston

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *