Rosyjska dziennikarka Oksana Paulina zginęła w zamachu bombowym w Kijowie

Oksana Paulina filmowała dewastację dokonaną przez siły rosyjskie w stołecznym okręgu Podolskim, kiedy trafiła pod ostrzał rakietowy. W oświadczeniu Insidera zginął inny cywil. Dwie osoby w jej towarzystwie zostały ranne i przewiezione do szpitala.

Insider powiedział, że Paulina pojechała na Ukrainę jako reporterka i złożyła „kilka raportów” ze Lwowa i Kijowa.

„The Insider składa najgłębsze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Oksany” – napisano w oświadczeniu. „Będziemy nadal omawiać wojnę na Ukrainie, w tym rosyjskie zbrodnie wojenne, takie jak masowe bombardowania obszarów mieszkalnych, w których giną cywile i dziennikarze”.

Zeznanie wtajemniczonego nie mówiło, kiedy Paulina została zabita. Ale wkrótce po jego wydaniu koledzy zabrali się na Twittera, aby opłakiwać jej śmierć.

Paulina była „dziennikarką o ogromnym poczuciu moralnej jasności”, byłą koleżanką Aleksiej Kowaliow Powiedział w poście na Twitterze.

Przed dołączeniem do outletu Paulina pracowała jako producentka dla fundacji antykorupcyjnej założonej przez przywódcę rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, według magazynu Insider, który dodał, że „po tym, jak organizacja została wymieniona jako organizacja ekstremistyczna, musiała opuścić Rosję w w celu dalszego zgłaszania The Insiderowi informacji o korupcji w rosyjskim rządzie”.

Rzeczniczka Nawalnego Kira Jarmesh określiła Paulinę jako „odważną, uczciwą i znakomitą dziennikarkę”. „[S]Yarmesh powiedział: „Był niezłomnym zwolennikiem nas i zawsze nam pomoże. Nawet nie wiem, jak mówić o jej śmierci i nawet nie mogę sobie tego wszystkiego wyobrazić”.

Christo Grosevreporter śledczy dla Bellingcat, opisał ją jako „niezwykle odważną rosyjską dziennikarkę”, która została „zabita przez armię swojego kraju podczas bombardowania obszarów cywilnych w dzielnicy Podol w Kijowie”.

„Zginęła, gdy relacjonowała szkody spowodowane bombardowaniem” – dodał Grosev na Twitterze.

Według gazety Paulina jest piątą dziennikarką, która zmarła na Ukrainie w tym miesiącu Komitet Ochrony Dziennikarzy i inni działacze na rzecz wolności prasy.

Gulnoza Said, koordynator programu komisji ds. Europy i Azji Środkowej, powiedziała, że ​​śmierć Pauliny była „kolejnym dowodem okrucieństwa wojny Rosji z Ukrainą”.

Wiele ekip informacyjnych znalazło się pod ostrzałem podczas relacjonowania wojny. dyrektor Brent Renault Zginął pod Kijowem 13 marca. współpracownik Juan Arridondo Został ciężko ranny. „Pięć operacji, mam długą drogę do wyzdrowienia” – napisał Arredondo na Instagramie na początku tego tygodnia.
Następnego dnia dwie ekipy Fox News, Oleksandra Kovchinova A Pierre Zakrzewski, zostali zabici. Reporter Benjamin Hall poważnie ranny.

Na początku miesiąca, według Komitetu Ochrony Dziennikarzy, zbombardowano wieżę telewizyjną w Kijowie, ukraiński operator kamery Jewni Sakon.

READ  Kobieta krzyczy „Wszyscy zginiecie” postrzelona przez policję w paryskim metrze

„Władze Ukrainy i Rosji muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo dziennikarzom i wszystkim innym cywilom oraz dokładnie zbadać ataki na dziennikarzy” – powiedziała organizacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *