Rosyjskie ataki trwają po wydaniu przez Międzynarodowy Trybunał Karny nakazu aresztowania Putina | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Uderzenia na wielu frontach, w tym w stołecznym Kijowie i zachodniej prowincji Lwów, nadchodzą kilka godzin po ogłoszeniu przez MTK.

Rosyjskie ataki na dużą skalę były kontynuowane na Ukrainie po decyzji Międzynarodowego Trybunału Karnego o wydaniu nakazów aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina i rosyjskiego komisarza ds. praw dziecka.

Ukraińskie Siły Powietrzne poinformowały we wczesnych godzinach sobotnich, że w piątek wieczorem Ukrainę zaatakowało 16 rosyjskich dronów.

Dowództwo Sił Powietrznych napisało na Telegramie, że 11 z 16 dronów zostało zestrzelonych „w regionach centralnych, zachodnich i wschodnich”.

Wśród docelowych obszarów znajduje się stolica Kijów i zachodnia prowincja Lwów.

Szef administracji miasta Kijowa Serhij Popko powiedział, że ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła wszystkie drony zmierzające do stolicy Ukrainy, a gubernator obwodu lwowskiego Maksym Kozicki powiedział w sobotę, że trzy z sześciu dronów zostały zestrzelone. podczas gdy pozostałe trzy uderzają w sąsiedni region. Polska.

Według ukraińskich sił powietrznych ataki miały miejsce ze wschodniego wybrzeża Morza Azowskiego i rosyjskiej prowincji Briańsk, która graniczy z Ukrainą.

A armia ukraińska dodała w swojej okresowej aktualizacji dziś rano, w sobotę, że siły rosyjskie przeprowadziły 34 ataki powietrzne, jeden atak rakietowy i 57 strzałów przeciwlotniczych w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin.

Aktualizacja na Facebooku mówi, że spadające gruzy uderzyły w południową prowincję Chersoniu, niszcząc siedem domów i przedszkole.

Pawło Kirilenko, gubernator obwodu donieckiego, powiedział, że jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne, gdy w piątek zbombardowano 11 miast i wsi w regionie.

Na zachodzie rosyjskie rakiety uderzyły w piątek wieczorem w dzielnicę mieszkaniową w mieście Zaporoże, stolicy regionu częściowo okupowanego terytorium o tej samej nazwie.

Nie ma doniesień o ofiarach, ale domy zostały zniszczone, a lokal gastronomiczny zniszczony, powiedział Anatolij Kortiew z Rady Miejskiej Zaporoża.

Memorandum Międzynarodowego Trybunału Karnego

Międzynarodowy Trybunał Karny poinformował w piątek, że wydał nakaz aresztowania Putina za zbrodnie wojenne, oskarżając go o osobistą odpowiedzialność za porwania dzieci z Ukrainy wraz z komisarz ds. praw dziecka Rosji Marią Lwową Biełową.

READ  Personel amerykański został ranny w ataku rakietowym na iracką bazę lotniczą przeprowadzonym przez rebeliantów wspieranych przez Iran

Po raz pierwszy światowy sąd wydał nakaz aresztowania przywódcy jednego z pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Ale Moskwa natychmiast odrzuciła ten ruch, a Ukraina powitała go jako wielkie osiągnięcie.

Jej praktyczne implikacje mogą być jednak ograniczone, ponieważ szanse Putina na proces przed MTK są mało prawdopodobne, ponieważ Moskwa nie uznaje jurysdykcji sądu i nie dokonuje ekstradycji swoich obywateli.

Brytyjscy wojskowi powiedzieli w sobotę, że Rosja prawdopodobnie rozszerzy pobór. W ostatniej aktualizacji wywiadu brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że deputowani do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, przedstawili w poniedziałek projekt ustawy zmieniający wiek poboru dla mężczyzn z 21 na 30 lat, z 18 na 27 lat.

Ministerstwo poinformowało, że obecnie wielu mężczyzn w wieku od 18 do 21 lat ubiega się o zwolnienie ze służby wojskowej, ponieważ mają wyższe wykształcenie. Zmiana oznacza, że ​​ostatecznie nadal muszą służyć. Powiedział, że ustawa prawdopodobnie zostanie uchwalona i wejdzie w życie w styczniu 2024 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *