Rupert Murdoch porzuca plan ponownego zjednoczenia Fox News Corp


Nowy Jork
CNN

Rupert Murdoch porzucił plany połączenia Fox i News Corporation, co zjednoczyłoby firmy nadawcze i wydawnictwa drukowane pod jednym dachem.

Obie firmy poinformowały w prawie identycznych komunikatach prasowych, że otrzymały list od Murdocha wskazujący, że on i jego syn, Lachlan, ustalili, że połączenie dwóch firm nie było w tym czasie „idealne” dla akcjonariuszy.

Fox Corporation zarządza prawicowym kanałem Fox News, a także stacjami Fox Sports i Fox TV. News Corporation jest spółką macierzystą The Wall Street Journal, New York Post, HarperCollins i innych popularnych publikacji.

Firmy poinformowały, że ich specjalne komisje powołane do zbadania potencjalnej fuzji zostały rozwiązane i podziękowały im za „wysiłki w tej sprawie”.

Nie jest jasne, dlaczego Murdoch nagle zdecydował się zrezygnować z umowy. Ale nie wszyscy zgodzili się na jego propozycję. Independent Franchise Partners, główny inwestor w firmy Murdocha, powiedział pod koniec listopada, że ​​sprzeciwia się transakcji.

Murdoch zaproponował transakcję zeszłej jesieni, prawie dekadę po tym, jak Fox Corporation i News Corporation rozstały się w 2013 roku.

Jego ruch, by ponownie zjednoczyć dwa ramiona swojego imperium medialnego, nastąpił po tym, jak sprzedał większość swoich aktywów Fox firmie Disney w 2019 roku.

Rzecznicy obu firm nie odpowiedzieli natychmiast na pytanie, czy Murdoch ma komentarz

READ  Roku miał prawie 500 milionów dolarów w banku w Dolinie Krzemowej i nie wiedział, czy odzyska pieniądze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *