Rupert Murdoch: potentat medialny poślubia Elenę Żukową

Potentat medialny Rupert Murdoch ożenił się po raz piąty podczas ceremonii, która odbyła się w jego winnicy w Kalifornii.

W sobotę Murdoch (93 l.) poślubił swoją nową żonę Elenę Żukową (67 l.), emerytowaną rosyjską biolog.

Krążą pogłoski, że spotyka się z panią Żukową wkrótce po tym, jak w kwietniu 2023 roku nagle zerwał zaręczyny z byłą kapelanem policji Anne Leslie Smith.

Murdoch, urodzony w Australii i ma sześcioro dzieci, jest emerytowanym prezesem News Corporation, właściciela Fox News, The Wall Street Journal, The Sun i The Times.

Skomentuj zdjęcie, Para pobrała się podczas ceremonii, która odbyła się w winnicy Ruperta Murdocha w Kalifornii

Mówi się, że Murdoch i Żukowa poznali się na przyjęciu zorganizowanym przez jedną z jego byłych żon, urodzoną w Chinach bizneswoman Wendi Deng.

Jego inne byłe żony to australijska stewardesa Patricia Booker, urodzona w Szkocji dziennikarka Anna Mann oraz amerykańska modelka i aktorka Geri Hall.

Żukowa była wcześniej żoną rosyjskiego miliardera naftowego Aleksandra Żukowa, a ich córka Dasza, społeczniczka i bizneswoman, była do 2017 roku żoną rosyjskiego biznesmena Romana Abramowicza.

Rupert Murdoch rozpoczął karierę w Australii w latach pięćdziesiątych XX wieku, ostatecznie kupując gazety News of the World i The Sun w Wielkiej Brytanii w 1969 roku.

Później kupił szereg amerykańskich publikacji, w tym New York Post i Wall Street Journal.

W 1996 roku uruchomił Fox News, który jest obecnie najchętniej oglądanym telewizyjnym kanałem informacyjnym w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki założonej w 2013 roku firmie News Corp Murdoch pozostaje właścicielem setek mediów lokalnych, krajowych i międzynarodowych.

We wrześniu ubiegłego roku Murdoch ogłosił, że ustępuje ze stanowiska kierowniczego w swoim imperium medialnym, przekazując stery swojemu synowi Lachlanowi, który następnie objął stanowisko honorowego prezesa zarówno Fox, jak i News Corp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *