Ryan Feldner z The Rockies pauzuje od tygodni do miesięcy z pękniętą czaszką

DENVER – miotacz Rockies Ryan Feldner był częściowo hospitalizowany z pękniętą czaszką i wstrząsem mózgu po uderzeniu w bok głowy podczas niedzielnego meczu z Phillies na Coors Field. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Feldner, lat 26, został uderzony w prawą stronę głowy przez jadącego z prędkością 93 mil na godzinę Nicka Castellanosa z Filadelfii w drugiej rundzie w sobotę. Upadł twarzą do kopca i pozostał spokojny, dopóki trenerzy nie podbiegli do niego: „Powiedziałem:„ Zostań tam, zostań na dole ”- powiedział łapacz Colorado Elias Diaz. „To było trochę szalone”.
  • Po tym, jak trenerzy pomogli Feldnerowi zejść z boiska, natychmiast został zabrany do lokalnego szpitala na ocenę i był obserwowany przez noc i do niedzieli.
  • Menadżer Rockies, Bud Black, powiedział, że opuści co najmniej kilka tygodni, jeśli nie miesięcy, kiedy dochodzi do siebie po złamaniu.

Co dalej z Feldnerem?

Feldner rozpoczął swój pierwszy pełny sezon w Rockies po tym, jak został powołany z Double A pod koniec 2021 roku, a następnie podzielił swój czas między Rockies i Triple A w zeszłym sezonie.

Wręcz przeciwnie, będzie potrzebował dużo czasu, aby dojść do siebie. Black powiedział, że Feldner nie będzie potrzebował operacji, ale ze wstrząsem mózgu i pękniętą czaszką nie będzie aktywny na boisku przez co najmniej kilka tygodni.

„Kiedy dotknąłem (bazy) pierwszego, spojrzałem wstecz i uwierzyłem, że to, co się stało, nie miało miejsca” – powiedział Castellanos. „Część mnie chciała iść na kopiec, ale bejsbolista przejmuje kontrolę i myślę, że idziesz pierwszy”.

Black powiedział, że Rockies mają nadzieję zobaczyć Feldnera w swoim klubie w poniedziałek.

„Musi pozwolić naturze działać” – powiedział Black.

Feldner rozpoczął sezon na końcu rotacji Kolorado, ale został trzecim miotaczem klubu po kontuzjach, które zdziesiątkowały personel. Ponad 35 1/3 inningów w tym sezonie ma 5,86 ERA.

READ  Senacki Demokraci tracą prawo do głosowania po głosowaniu nad zmianą zasad

Co teraz zrobią Góry Skaliste?

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Rockies stracili startera z Dnia Otwartego, Niemca Marqueza i Antonio Sensatellę na co najmniej dwa miesiące z powodu skręceń łokcia po operacji Tommy’ego Johna. A wcześniej wycięli praworęcznego Jose Urenę. Kyle Freeland i Austin Comber są jedynymi miotaczami, którzy rozpoczęli sezon w swojej rotacji.

W poniedziałek, kiedy Rockies dowiedzieli się, że Senzatela wróci dopiero później tego lata, klub wypisał Chase’owi Andersonowi zwolnienie z Rays. Przenieśli Connora Seibolda z bullpen do rotacji.

W niedzielę Rockies wezwali Rileya Pinta, numer 4 w drafcie MLB 2016. Kufel, 25 lat, był kiedyś jednym z kandydatów do pierwszej pięćdziesiątki z szybką piłką o prędkości 101 mil na godzinę. Jednak kontuzje i problemy z kontrolą spowolniły jego postępy iw 2021 roku Pint wycofał się z gry. Później w tym samym roku dostał nową szansę jako pomocnik.

Pint dołączy do Bullpen w Kolorado z innym nawróconym starterem, Peterem Lambertem, który w sobotę rzucił w obronie Feldnera.

Rockies będą szukać innej ręki, która zastąpi Feldnera w rotacji Ty Blocha, który w sobotę wystartował w Triple-A Albuquerque. Blach, który rozpoczął sezon w bullpen w Kolorado, został wyznaczony do przydziału na początku tego miesiąca.

Ponieważ czwartek jest dniem wolnym, Rockies nie będą potrzebować piątego startera do 23 maja, kiedy zmierzą się z Marlins na Coors Field.

Lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Dustin Bradford/Getty)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *