Rynki Azji i Pacyfiku, dane handlowe, Bank of Japan

Dyrektor generalny Toyoty ustępuje ze stanowiska ze skutkiem od 1 kwietnia

Japoński producent samochodów powiedział, że prezes i dyrektor generalny Toyota Motor Corporation, Akio Toyoda, ustąpi ze stanowiska 1 kwietnia i zostanie zastąpiony przez obecnego szefa marki Koji Sato.

Toyoda zostanie nowym prezesem zarządu, podczas gdy obecny prezes Takeshi Uchiyamada pozostanie członkiem zarządu.

„Pomyślałem, że najlepszym sposobem na dalszą transformację Toyody byłoby zostanie prezydentem, aby wesprzeć nowego prezydenta, i to doprowadziło do dzisiejszej decyzji” – powiedział Toyoda w transmisji internetowej.

Akcje notowane w Tokio od Toyota W czwartek przed ogłoszeniem zakończył sesję spadkiem o 0,63%.

– Ruxandra Iordach, Jihye Lee

Hyundai donosi znakomity zysk w czwartym kwartale

Hyundai Motor odnotowany dochód netto 1,710 bilionów wonów (1,4 miliarda dolarów) za czwarty kwartał kończący się w grudniu, co oznacza wzrost o 143,8% rok do roku.

Pomimo doskonałych wyników, odczyt nadal był niższy od prognozy Refinitiv na zysk netto w wysokości 2,5 biliona wonów.

Liczba ta wskazuje również na wzrost o 21,1% w porównaniu z poprzednim kwartałem zakończonym we wrześniu.

Sprzedaż SUV-ów producenta samochodów miała duży wpływ na wyniki, a Hyundai spodziewał się „kontynuacji silnej sprzedaży swoich modeli z najwyższej półki”.

Akcje spółki po raz ostatni rosły w czwartek o 6,04%.

-Lee Ying Chan

Kontrakty produkcyjne w Singapurze wzrosły o 3,1%, przedłużając spadek od października

Roczna produkcja produkcyjna Singapuru grudzień spadł o 3,1%lepszy od oczekiwań Reutera, spadek o 6,9%.

Odczyt oznaczał trzeci z rzędu spadek od października i podąża za listopadowym spadkiem o 3,2%.

W ujęciu miesięcznym dane dotyczące produkcji przemysłowej w Singapurze wzrosły o 3,2%, w porównaniu do spadku o 1,2% w poprzednim miesiącu.

-Lee Ying Chan

Gracze wagi ciężkiej z indeksu Hang Seng nadrabiają zaległości po wakacjach

Akcje indeksu Hongkongu Indeks Hang Seng Odrobił zaległości po powrocie z świąt Nowego Roku Księżycowego, a indeks podskoczył o 1,8%.

Akcje spółki technologicznej Xiaomi I Lenovo Wzrosły odpowiednio o 9,27% i 4,51%.

Podobny wzrost zanotowały akcje nieruchomości. Grupa Longfora odnotowano wzrost o 6%. Grupa Logana Pojawiło się 7,35%. park wiejski Wzrosła o 3,13%.

Podobnie skoczyły akcje spółek samochodowych notowanych na giełdzie w Hongkongu, przy czym BYD zwiększył się o 5,83%. galaretka do 4,32%.

-Lee Ying Chan

Macquarie szacuje, że Hyundai odnotuje rekordowy zysk operacyjny w wysokości 3,2 biliona wonów

Oczekuje się, że Hyundai odnotuje rekordowy zysk operacyjny w wysokości 3,2 biliona wonów (2,597 miliarda USD), zgodnie z prognozą zysków szefa badań Macquarie Mobility, Jamesa Honga.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wskazują na wyższe otwarcie, ponieważ inwestorzy ważą dane o inflacji

„Jesteśmy nieco powyżej konsensusu rynkowego” — powiedział Hong, przypisując prognozę brazylijskiemu działowi produkcyjnemu firmy, który napędza wzrost wolumenu sprzedaży, a także wiatrowi walutowemu ze słabego wona koreańskiego w stosunku do dolara.

Według szacunków Refinitiv, Hyundai ma w czwartym kwartale odnotować dochód netto w wysokości 2,311 bilionów wonów, co stanowi wzrost o 81% w stosunku do dochodu netto firmy w trzecim kwartale, który wyniósł 1272 bilionów wonów.

Rozmowa o zarobkach Hyundaia zaplanowana jest na godzinę 13:00 czasu lokalnego.

Akcje spółki w ostatnim notowaniu wzrosły o 1,93%.

-Lee Ying Chan

CNBC Pro: Duże firmy z Wall Street angażują się, kiedy i jak bardzo spadają światowe giełdy

Ponieważ akcje wciąż rosną, wiele dużych instytucji finansowych przewiduje obecnie poważne pogorszenie na światowych rynkach akcji.

the Indeks S&P 500 Wzrosła o ponad 10% od najniższego poziomu w październiku ubiegłego roku. w Europie , Stokesa 600 W tym samym okresie wzrosła o ponad 15%.

Jednak według niektórych banków inwestycyjnych zyski te są obecnie zagrożone, ponieważ obawiają się, że późne skutki zacieśnienia monetarnego uderzą w zyski i wywrą presję na marże w tym roku.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać, kiedy i jak bardzo rynek prawdopodobnie spadnie tutaj.

– Ganesh Rao

Gospodarka Filipin wzrosła w czwartym kwartale o 7,2%.

Gospodarka Filipin wzrosła o 7,2% w czwartym kwartale 2022 r., pokonując oczekiwania, zgodnie z danymi z Urząd Statystyczny.

Ankieta Reutera przewidywała, że ​​wzrost PKB wyniesie 6,5 procent w ostatnich trzech miesiącach 2022 roku w porównaniu z rokiem poprzednim.

Przez cały rok gospodarka rozwijała się o 7,6% w 2022 r. dzięki silnemu wzrostowi w sektorach takich jak handel hurtowy i detaliczny. Naprawa samochodów i motocykli, która wzrosła o 8,7%. Produkcja osiągnęła poziom 5%, a budownictwo 12,7%.

„Tak się składa, że ​​w tym roku tak naprawdę liczy się konsumpcja krajowa, a taką właśnie mają Filipiny” – powiedziała Alicia Garcia Herrero, główny ekonomista ds. publikacja danych o PKB.

„Z tego powodu myślę, że rok 2023 będzie całkiem dobry dla Filipin w porównaniu z resztą regionu. Poza tym fakt… że bank centralny będzie musiał zrobić trochę więcej – być może wszystkie aż do 6%, a potem spada. A stopy procentowe są bardzo ważne dla amortyzacji.

READ  Branża naftowa reaguje na groźbę Bidena potencjalnym podatkiem od dywidend

Dodała, że ​​stopy procentowe zaczną spadać w przyszłym roku, co dla Filipin jest „znowu dodatnie”.

– Sumathi Bala

Bank Japonii podkreśla konieczność utrzymania dotychczasowej polityki pieniężnej

Według Banku Bank Japonii podkreślił potrzebę utrzymania dotychczasowej polityki pieniężnej, w tym pozostawienia bez zmian kontroli krzywej dochodowości. Podsumowanie opinii Z ostatniego spotkania, które zostało opublikowane w czwartek.

„Bank musi nadal kontrolować obecną krzywą rentowności, mając na uwadze oczekiwania, że ​​osiągnięcie celu stabilności cen na poziomie 2 procent w trwały i stabilny sposób zajmie trochę czasu” – napisano w oświadczeniu, powtarzając swoje zdecydowane stanowisko w sprawie cel inflacyjny. .

Bank centralny kontynuował skup japońskich obligacji rządowych w odpowiedzi na presję na wzrost rentowności. the Wspomniana Nikki Na początku tego tygodnia Bank Japonii ujawnił, że technicznie posiada ponad 100% kilku głównych 10-letnich JGB – lub wyższych kwot emisji.

„Wystąpiła presja na wzrost długoterminowych stóp procentowych, a zniekształcenia krzywej rentowności nie zniknęły” — stwierdził Bank Japonii w swoim podsumowaniu poglądów, wymieniając dodatkowy zakup japońskich obligacji rządowych jako jedną z kilku możliwych opcji działania brać. Aby utrzymać krzywą dochodowości w zakresie tolerancji.

– Jihe Lee

Oczekuje się, że produkcja fabryczna w Singapurze spadnie o 6,9%, przedłużając spadek od października

Oczekuje się, że produkcja Singapuru spadnie rok do roku w grudniu o 6,9%, według analityków ankietowanych przez Reuters, co oznacza ponad dwukrotny spadek odnotowany w listopadzie.

Oczekiwana prognoza przyczyni się również do spadku produkcji przemysłowej w Singapurze od października, a listopadowa liczba spadła o 3,2%.

Oczekuje się, że w ujęciu miesięcznym produkcja fabryczna w Singapurze spadnie o 1,1%.

-Lee Ying Chan

Gospodarka Korei Południowej odnotowuje pierwszy spadek od 2020 roku

Produkt krajowy brutto Korei Południowej spadła o 0,4% W czwartym kwartale 2022 r w porównaniu z poprzednim kwartałem, oznaczając pierwszy spadek od dwóch i pół roku.

Według Banku Korei konsumpcja prywatna spadła o 0,4%, eksport o 5,8%, a produkcja o 4,1%.

Wydatki rządowe gwałtownie wzrosły o 3,2%, w porównaniu do wzrostu o 0,1% w trzecim kwartale.

W ujęciu rocznym produkt krajowy brutto Korei Południowej w czwartym kwartale wzrósł o 1,4% w porównaniu z rokiem poprzednim, nieznacznie przekraczając prognozę Reutersa dotyczącą wzrostu o 1,5%.

READ  Goldman Sachs twierdzi, że stagflacja zwiększa ryzyko „straconej dekady” dla portfela akcji i obligacji 60/40.

-Lee Ying Chan

CNBC Pro: Chcesz skorzystać z ponownego otwarcia Chin? Bank of America i UBS mają mniej oczywiste typy akcji

Akcje w niektórych kluczowych sektorach bezpośrednio związanych z ponownym otwarciem Chin, takich jak krajowa konsumpcja i podróże, radziły sobie dobrze w ostatnich miesiącach.

Inwestorzy, którzy chcą wejść na te akcje, mogą uznać je za niesmaczne przy obecnych wycenach. Ale może istnieć inny sposób gry z ponownym otwarciem, z Bank of America i UBS Po zidentyfikowaniu grupy beneficjentów, którzy są mniej widoczni poza Chinami.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

CNBC Pro: Lithium miał przed sobą dobry rok – a ponowne otwarcie Chin zwiększy te akcje, mówi analityk

Dzięki, sytuacja w branży samochodów elektrycznych się poprawia Ponowne otwarcie Chin – Zwłaszcza w drugiej połowie roku – mówi jeden z analityków.

Corinne Blanchard, wiceprezes ds. badań kapitałowych litu i czystych technologii w Deutsche Bank, wybiera jedną z najlepszych akcji.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

Gotowy bulion zmieszany

W środę notowania były mieszane.

Dow Jones Industrial Average wzrósł o 9,88 punktu, czyli 0,03%, do zamknięcia na poziomie 33 743,84 punktu. Nasdaq Composite spadł o 0,18%, zamykając się na poziomie 11 313,36, a S&P 500 spadł o 0,02%, zamykając się na poziomie 4 016,22.

-Samanta Sobin

Akcje Microsoftu straciły kilka godzin później, stając się ujemne

Akcje Microsoftu spadły o około 1% w handlu po godzinach, odwracając poprzednie zyski.

Akcje początkowo wzrosły po tym, jak firma odnotowała kwartalny zysk na akcję, który przebił oczekiwania Streeta. Jednak nastroje inwestorów pogorszyły się po tym, jak Microsoft wydał rozczarowujące prognozy dotyczące przychodów w bieżącym kwartale podczas telekonferencji dotyczącej zysków.

Firma prognozuje przychody w trzecim kwartale fiskalnym w wysokości od 50,5 do 51,5 mld USD, podczas gdy analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się 52,43 mld USD.

Przeczytaj więcej o Wyniki firmy Microsoft tutaj.

Darla Mercado, Jordan Novate

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *