„Ryzyko niewarte kontroli, negatywność lub uczciwość” – ostateczny termin

Meta uruchomiła wątki w tym tygodniu, co jest ich odpowiedzią na Twitterze i pod wieloma względami obie platformy chcą gościć cyfrowe areny miejskie. Jednak szef Instagrama, Adam Mosseri, wyjaśnia sprawę i mówi, że sieć społecznościowa nie będzie forsować tematów dotyczących polityki i trudnych wiadomości.

W ciągu ostatnich kilku lat Meta dokonała zwrotu w promowaniu polityki i trudnych wiadomości w swoich sieciach społecznościowych, coś, co wskazał Twitter, przyjęło i zachęciło do rozmów politycznych.

Mosseri udostępnił temat „Celem nie jest zastąpienie Twittera”. „Celem jest stworzenie przestrzeni publicznej dla społeczności na Instagramie, które nigdy nie korzystały z Twittera, oraz dla społeczności na Twitterze (i innych platformach), które są zainteresowane mniej gniewnym miejscem do rozmów, ale nie całym Twitterem”.

Mosseri przyznaje, że polityka i trudne wiadomości nieuchronnie pojawią się na platformie „ale nie zrobimy nic, aby zachęcić te sektory”.

Adam Mosseri o wątkach

wątki

Inny użytkownik zwrócił uwagę, że gdyby tematy chciały być „publiczne”, byłoby to przeciwieństwo treści, na które odpowiedział Mosseri: „Nie będziemy zniechęcać ani degradować wiadomości lub polityki, nie będziemy ich oceniać tak, jak w przeszłość.”

Mosseri powiedział, że nie chce powtarzać błędów, które Facebook popełnił w przeszłości, „spiesząc się, by obiecywać zbyt wiele” branży medialnej.

Szef Instagrama zauważył, że „polityka i trudne wiadomości są ważne”, ale „z perspektywy platformy jakiekolwiek dodatkowe zaangażowanie lub przychody, które mogą wygenerować, absolutnie nie są warte analizy, negatywności (bądźmy szczerzy) lub ryzyka integralności, które im towarzyszy. ”.

Mosseri kontynuował: „Istnieje więcej niż niesamowite społeczności – sport, muzyka, moda, uroda, rozrywka itp. – aby stworzyć tętniącą życiem platformę bez konieczności angażowania się w politykę lub trudne wiadomości”.

Meta twierdzi, że przekroczyła już 70 milionów użytkowników w wątkach. Rejestracja jest łatwa, ponieważ wystarczy konto na Instagramie, a użytkownicy są automatycznie rejestrowani na nowej platformie.

Adam Mosseri o wątkach

wątki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *