Rząd Modiego 3.0: poseł Kerala BJP Suresh Gopi chce zrezygnować z pełnienia funkcji ministerialnej Unii po złożeniu przysięgi

Kilka godzin po niedzielnym zaprzysiężeniu na ministra stanu w rządzie Modi 3.0 poseł z Kerali BJP Suresh Gopi oświadczył, że chce zostać zwolniony ze stanowiska i służyć jako poseł z ramienia ludu Thrissur.

Aktor, który stał się politykiem Suresh Gopi, dodał, że podpisuje filmy i musi je robić za wszelką cenę.

„Moim celem jest zostać posłem. O nic nie prosiłem. Powiedziałem, że nie potrzebuję tego stanowiska. Myślę, że wkrótce zostanę zwolniony ze stanowiska. Z wyborcami Thrissur nie ma problemu. o nic nie prosiłem. Powiedziałem, że nie potrzebuję tego stanowiska. Myślę, że wkrótce zostanę zwolniony ze stanowiska. Nie ma problemu z wyborcami z Thrissur”. Gopi w rozmowie z regionalnym kanałem telewizyjnym w Delhi powiedziała po ceremonii przeklinając: „Wiedzą, że jako poseł do parlamentu bardzo dobrze sobie poradzę i za wszelką cenę muszę robić swoje filmy”.

Uwagi Gopi pojawiły się przed pierwszym posiedzeniem rządu federalnego zaplanowanym na poniedziałek.

Gopi wraz ze starszym przywódcą partii Georgem Kurianem byli jedynymi kandydatami BJP z Kerali, którzy zostali wprowadzeni do gabinetu Unii.

Włączeniem Gopi do rządu Modi 3.0 BJP chce pokazać, że poważnie podchodzi do swoich planów wobec Kerali, która ma trafić do urn w 2026 roku.

Suresh Gopi wygrał w okręgu parlamentarnym Thrissur, niegdyś bastionie lewicy, i przeszedł do historii jako pierwszy poseł BJP z Kerali.

Suresh Gopi pokonał VS Sunila Kumara z CPI ogromną przewagą 74 000 głosów w trójstronnej bitwie. Kongres wystawił K. Muraleedharana z siedziby Thrissur Lok Sabha.

Podczas kampanii wyborczej do Lok Sabha w 2024 r. Gopi mocno promował swoją kandydaturę pod hasłem „Unijny minister ds. Thrissur, gwarancja Modiego”.

Opublikowany przez:

Szweta Kumari

Opublikowano:

10 czerwca 2024 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *