Samochód bez kierowcy zaparkowany na policji w San Francisco?

Spotkanie policjanta z autonomicznym samochodem zostało sfilmowane przez przechodnia.

San Francisco:

Policja San Francisco miała ostatnio bezprecedensowy problem, gdy funkcjonariusz zatrzymał samochód, który jechał nocą bez świateł, tylko po to, by odkryć, że nikogo nie ma w środku.

Okazało się, że auto jeździło samoczynnie, a spotkanie z policjantem sfilmował w filmie przechodzień, który umieścił materiał w mediach społecznościowych.

Film, który pokazuje zdezorientowanych funkcjonariuszy krążących wokół samochodu i gapiących się przez okno przez kilka minut, został udostępniony tak szeroko, że firma Cruise, będąca właścicielem samochodu, odpowiedziała na Twitterze, aby wyjaśnić, co się stało.

Powiedziała, że ​​autonomiczny samochód „poddał się radiowozowi, a następnie zgodnie z zamierzeniem podjechał do najbliższego bezpiecznego miejsca do zatrzymania ruchu. Oficer skontaktował się z personelem Cruise i nie wydano żadnego wezwania”.

Na nagraniu, gdy policja przeszukuje zaparkowany samochód, słychać, jak ktoś skanduje: „Nikogo w nim nie ma, on jest szalony!”

Rzecznik policji powiedział, że po tym, jak policja zatrzymała samochód, kontrolę nad nim przejął zespół obsługi technicznej.

Cruz wyjaśnił, że reflektory zostały wyłączone z powodu błędu człowieka.

Założona w 2013 roku firma Cruise opracowała oprogramowanie, które umożliwia samochodom jazdę całkowicie autonomiczną.

Większość udziałów w spółce, wycenianej na ponad 30 miliardów dolarów, posiada amerykańska firma General Motors, dzięki inwestycjom takich gigantów jak Microsoft, Honda czy Walmart.

Od lutego Cruise przekroczył próg, w którym osoby fizyczne mogą rezerwować bezpłatne przejazdy po ulicach San Francisco w samojezdnych samochodach.

Kalifornijczycy również regularnie przyjeżdżają zautomatyzowanymi taksówkami Waymo, autonomicznej spółki zależnej Google.

Te pojazdy z kamerami zabierają pasażerów tam, gdzie chcą, z kierowcą obecnym, ale nie dotykającym kierownicy ani pedałów.

(Ta historia nie była edytowana przez załogę NDTV i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

READ  Po upadku akcji Robinhooda o 87% od szczytu i 70% od IPO, główny gwarant Goldman Sachs tnie akcje, aby „sprzedać”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.