Samolot Marynarki Wojennej przelatuje nad pasem startowym i ląduje w oceanie, ale wszystkim 9 osobom na pokładzie udaje się wyjść bez szwanku

Urzędnik z Hawajów powiedział, że wszystkich dziewięciu osób na pokładzie samolotu Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, który wleciał na pas startowy, nie odniosło obrażeń.

Straż przybrzeżna odpowiedziała, ale akcję ratunkową szybko odwołano, powiedział bosman Ryan Fisher, rzecznik straży przybrzeżnej. „Wygląda na to, że wszystkie zaangażowane strony doszły do ​​siebie” – powiedział.

Zdjęcie zrobione przez świadka Diane Dircks pokazało samolot na wodzie tuż przy brzegu, co przypomina „Cud na rzece Hudson” z 2009 roku, kiedy pasażerski odrzutowiec pilotowany przez Chesleya „Sully’ego” Sullenbergera awaryjnie wylądował na rzece Nowy Jork. Wszystkie 155 osób na pokładzie przeżyło.

P-8A pilotowany przez Sullenbergera i Airbus A320 są mniej więcej tej samej wielkości.

Dirks i jego rodzina wracali do doku po porze deszczowej, która przerwała rejs pontonem, gdy jego córka zauważyła samolot w wodzie.

„Pobiegliśmy do końca doku i zrobiłem kilka zdjęć” – powiedział.

Dirks, która przyjeżdża z Illinois, powiedziała, że ​​jej córka ma lornetkę, dzięki której obserwuje ptaki, dzięki czemu może widzieć nadlatujący samolot i łodzie ratunkowe.

„To było niewiarygodne” – powiedziała.

Krótko po godzinie 14:00 straż pożarna w Honolulu zadzwoniła pod numer 911 i poinformowała, że ​​samolot się rozbił, powiedział rzecznik Malcolm K. Medrano powiedział w e-mailu. Było pochmurno i padał deszcz. Widoczność wynosiła około 1,6 km – powiedział meteorolog National Weather Service Thomas Vaughan w Honolulu.

READ  Horoskop na sobotę, 1 lipca 2023 r

P-8A jest często używany do zwalczania okrętów podwodnych, rozpoznania i gromadzenia danych wywiadowczych. Jest produkowany przez Boeinga i ma wiele wspólnych komponentów z odrzutowcem biznesowym 737.

Samolot należał do Skinny Dragons z 4. Eskadry Patrolowej, stacjonującej na wyspie Whidbey w stanie Waszyngton. Patrole stacjonowały kiedyś w zatoce Kaneohe, ale obecnie są wysyłane rotacyjnie na Hawaje.

Baza piechoty morskiej znajduje się około 16 kilometrów od Honolulu na Oahu na Hawajach. W bazie przebywa około 9300 żołnierzy i 5100 członków rodzin. Jest to jedna z kilku głównych instalacji wojskowych na Oahu.

Obiekt znajduje się w zatoce Kaneohe, w której znajdują się rafy koralowe, wylęgarnia rekinów młotów oraz Instytut Biologicznych Badań Morskich Uniwersytetu Hawajskiego.

___

Pisarka Associated Press, Jennifer Cinco Kelleher, przyczyniła się do powstania tego raportu. Dubui doniósł z Nowego Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *