Saudyjski minister obrony „zaskoczony” „oskarżeniami”, że Saudyjczycy są sojusznikami z Rosją

W niedzielę minister obrony Arabii Saudyjskiej powiedział, że on i inni wyżsi urzędnicy byli „zaskoczeni” oskarżeniami że Arabia Saudyjska Do Rosji przystąpiła w związku z decyzją OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy o 2 mln baryłek dziennie.

„Chociaż decyzja OPEC+, która została podjęta jednogłośnie, była podyktowana wyłącznie względami ekonomicznymi, niektórzy oskarżali królestwo o współpracę z Rosją” – napisał w niedzielę na Twitterze minister obrony Khalid bin Salman.

Iran jest również członkiem OPEC, więc czy oznacza to, że Królestwo popiera również Iran?

Cięcie ropy nastąpiło, gdy prezydent Biden i inni zachodni przywódcy wezwali do zwiększenia produkcji w celu obniżenia cen i wycofania głównego źródła dochodów. Prezydent Rosji Władimir Putin Machina wojenna.

Pochodnia spala gazy odlotowe w saudyjskiej rafinerii ropy naftowej Aramco w Ras Tanura i zakładzie w Ras Tanura w Arabii Saudyjskiej.
(Simon Dawson / Bloomberg przez Getty Images)

Po ogłoszeniu decyzji przez OPEC+ urzędnicy Białego Domu powiedzieli, że Stany Zjednoczone ponownie ocenią swoje stosunki z Arabią Saudyjską.

Sen. Bob Menendez wzywa do zakończenia wszelkich form współpracy z Arabią Saudyjską poprzez OPEC + cięcia ropy

Wierzymy, że decyzją podjętą przez OPEC+ w zeszłym tygodniu, [Saudi Arabia is] I na pewno zgadzają się z Rosją ” Sekretarz prasowy Białego Domu Karen Jean-Pierre powiedziała: Podczas konferencji prasowej w tym tygodniu. „Teraz to nie jest czas, aby dołączyć do Rosji, zwłaszcza w tej bezprecedensowej brutalnej wojnie, którą rozpoczęli na Ukrainie”.

Prezydent Joe Biden (CL) i saudyjski książę Mohammed bin Salman (w środku) przyjeżdżają na portret rodzinny podczas szczytu bezpieczeństwa i rozwoju w Jeddah (GCC+3) w hotelu w porcie nad Morzem Czerwonym w Jeddah w Arabii Saudyjskiej 16 lipca , 2022.

Prezydent Joe Biden (CL) i saudyjski książę Mohammed bin Salman (w środku) przyjeżdżają na portret rodzinny podczas szczytu bezpieczeństwa i rozwoju w Jeddah (GCC+3) w hotelu w porcie nad Morzem Czerwonym w Jeddah w Arabii Saudyjskiej 16 lipca , 2022.
(MANDEL NGAN / POOL / AFP przez Getty Images)

Jake Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, powiedział w niedzielę, że Prezydent Biden nie planuje spotkania Z saudyjskim księciem Mohammedem bin Salmanem na szczycie G20 w przyszłym miesiącu.

READ  Birmańska junta wojskowa oskarża byłego ambasadora Wielkiej Brytanii o przestępstwa imigracyjne

„Prezydent nie będzie działał pochopnie, będzie działał w sposób metodyczny i strategiczny i poświęci swój czas na konsultacje z członkami obu partii, a także pozwoli Kongresowi na powrót, aby mógł usiąść z nimi osobiście i przepracować opcje”, powiedział Sullivan CNN w niedzielę.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Arabia Saudyjska ogłosiła w tym tygodniu 400 milionów dolarów pomocy humanitarnej dla Ukrainy, a saudyjski książę koronny Mohammed bin Salman rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w czwartek.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.