Scooter Braun ogłasza odejście po 23 latach od zarządzania muzyką

  • Scooter Braun po 23 latach odchodzi z kierownictwa muzycznego
  • Mogul wyraził chęć spędzenia więcej czasu ze swoimi dziećmi: synami Levim i Jaggerem oraz córką Hart.
  • „To dziwne uczucie, bo myślę, że chciałam je już od jakiegoś czasu, ale naprawdę bałam się odpowiedzieć na pytanie: «Kim byłbym bez nich?»” – napisała Brown.

Czas zakończyć karierę Scootera Brauna po 23 latach.

42-letni potentat muzyczny, który pomagał kierować karierami takich gwiazd, jak Justin Bieber, Ariana Grande, Demi Lovato i Dan + Shay, 17 czerwca ogłosił odejście z kierownictwa, ujawniając jednocześnie, że pozostanie dyrektorem generalnym firmy rozrywkowej HYBE . Ameryka.

brązowy Informacją podzielił się w obszernym oświadczeniu na InstagramieZaczął od wspomnienia, kiedy po raz pierwszy zarządzał artystą Kato w Atlancie, gdy miał 19 lat. „Po drodze przeżyłem wiele doświadczeń, o których nawet nie marzyłem” – napisał.

„Miałem szczęście, że prowadzę życie na wzór Forresta Gumpa. Oglądam i uczestniczę w podróżach najbardziej utalentowanych ludzi na świecie. Ciągle się szczypię i zadaję sobie pytanie: «Jak ja to zrobiłem?». Chodź tu?’ „Po 23 latach ten rozdział w roli dyrektora muzycznego dobiegł końca” – powiedział Brown.

Skuter Brauna.

Fotografia Bradforda Rogena


„To dziwne uczucie, bo myślę, że chciałam tego od jakiegoś czasu, ale naprawdę bałam się odpowiedzieć na pytanie: «Kim byłbym bez nich?»”. Miałam zaledwie 19 lat, kiedy zaczynałam, więc przez całe życie Pełniłem rolę całodobowego menadżera artystów przez godzinę dziennie, 7 dni w tygodniu. „I kocham go od 20 lat. Tylko go znam”.

„Ale kiedy moje dzieci podrosły, a moje życie osobiste otrzymało kilka ciosów, zdałem sobie sprawę, że moje dzieci to trzy gwiazdy, których nie chcę stracić” – napisał ojciec trójki dzieci, który ma synów Leviego i Jaggera. Jako córka Harta z byłą żoną Yael Cohen. (Brown złożył pozew o rozwód z Cohenem w lipcu 2021 r., a jego sfinalizowanie we wrześniu 2022 r.)

Scooter Braun i Justin Bieber w styczniu 2020 w Westwood.

Kevina Mazura/Getty’ego


„Nie mogłem już dłużej usprawiedliwiać poświęceń, na które kiedyś byłem gotowy. Nadszedł czas, aby wkroczyć w nową rolę” – napisał Brown, który przez trzy lata był dyrektorem generalnym HYBE America wraz z profesjonalnym partnerem Bang Si-Hyukiem, międzynarodowym dyrektorem firmy . prezydent. „[He] Ma wizję, w którą naprawdę wierzę. Ale nawet wtedy stał się prawdziwym przyjacielem, który rozumie, gdzie muszę być obecnie w moim życiu. Na pierwszym miejscu jest ojciec, na drugim dyrektor generalny i menedżer, nic więcej.

Brown wyjaśnił, że o odejściu z kierownictwa myślał „przez ostatnie kilka lat”, chociaż pomysł zaczął wydawać się bardziej realistyczny latem 2023 r. – gdy „jeden z moich największych klientów i przyjaciół powiedział mi, że chce szerzyć skrzydła i odchodzą”. W nowym kierunku.”

„W ciągu ostatniej dekady wiele razem przeszliśmy, ale zamiast zadawać ból, uznałem to za znak” – dodał.

Scooter Braun i Ariana Grande w Los Angeles, listopad 2013.

Chelsea Loren/AMA2013/Getty


„Widzisz, życie nie daje ci planu, daje ci plan Boga” – kontynuował Brown, ogłaszając swoje przejście na emeryturę. „I Bóg popycha mnie w tym kierunku od jakiegoś czasu”.

„Po prostu kocham tych, z którymi pracuję przez lata, a gdy rozwijamy inną relację roboczą, zawsze będę w ich kącie, aby konsultować się z nimi i wspierać ich, bezpośrednio lub na odległość” – powiedział. „Każdy klient, z którym miałem zaszczyt pracować, zmienił moje życie i wiem, że wielu z nich dopiero zaczyna dostrzegać sukces, na jaki zasługują. Będę kibicować każdemu z nich”.

Scooter Braun w Los Angeles w lutym 2023 r.

Christopher Polk/Billboard za pośrednictwem Getty


Wspominając czas spędzony podczas pracy z takimi zespołami, jak Andrew Watt, Lil Dicky, Tori Kelly, J Balvin, Lovato, Zac Brown Band, Martin Garrix, David Guetta, Steve Angello, Carly Rae Jepsen, PSY, Quavo, Kanye West, YG, The Kid LaRue, Dan + Shay, Asher Roth i Asher wyjaśnili swoją decyzję o odejściu od kierownictwa.

Grande i Bieber nagrali nowe hity pod koniec 2023 roku, co skłoniło Browna do rozważenia współpracy z obydwoma zespołami od początku ich kariery i obserwowania, jak od tego czasu „zmieniają świat i tworzą historię”.

„Wiele powiedziano o tym, co dzieje się w naszej firmie… i w mojej karierze” – powiedział dyrektor generalny, który w 2019 roku był krytykowany za to, że został właścicielem katalogu muzycznego Taylor Swift po tym, jak jego firma Ithaca Holdings przejęła jej poprzednią firmę. Big Machine Label Group za 300 milionów dolarów od Scotta Borchetty, który współpracował ze Swiftem od 2006 roku, aż do jej odejścia z Big Machine i rozpoczęcia pracy w Universal Music Group w 2018 roku.

Scootera Brauna i Kanye Westa.

Bena Rose’a/WireImage


Co więcej, Brown trafił na pierwsze strony gazet po tym, jak w zeszłym roku został jedynym dyrektorem generalnym HYBE America – gdy pojawiły się wieści, że kilku jego klientów w tym samym czasie zdecydowało się nie współpracować już z nim.

„Kiedy odnosiliśmy sukcesy, uśmiechałem się, a kiedy zostaliśmy zaatakowani, zawsze starałem się podążać główną drogą, ale w ciągu ostatnich trzech lat zacząłem mieć poczucie, że podążanie tą drogą spowodowało zamieszanie i niejasność co do tego, kim jesteśmy”. Napisał, zauważając, że jego koleżanki Allison Kaye i Jennifer McDaniels przejmą teraz obowiązki administracyjne.

Oprócz pracy w HYBE (w skład której wchodzą takie zespoły, jak NewJeans, TXT, LE SSERAFIM, Seventeen, ILLIT, The Scarlet Opera i Ava Max), a także w Big Machine Label Group i WeVerse, Brown będzie pełnił funkcję członka zarządu krajowego w Złóż życzenie i pomóż poszczególnym osobom i społecznościom za pośrednictwem naszej rodzinnej Fundacji Brown”.

Scooter Braun i Ariana Grande w Phoenix w lutym 2017 r.

Kevina Mazura/Getty’ego


Nigdy nie przegapisz żadnej historii – subskrybuj Bezpłatny codzienny biuletyn dla ludzi Aby być na bieżąco z najlepszą ofertą LUDZIE, od wiadomości o gwiazdach po fascynujące historie interesujące ludzi.

„Więc tak, odwiedziłem 23 uszy. I tak, ten rozdział się skończył. Ale wielki Berry Gordy powiedział mi kiedyś: «Młody człowieku, to nigdy nie kończy się tak, jak chcesz, ale to nie koniec. znaczy, że tak nie będzie. „Ta mądrość okazała się prawdziwa” – powiedział Brown.

„Nigdy nie widziałem, jak zakończy się ten rozdział i nigdy nie widziałem, jak to się stanie. A jednak tak się stało. I będę pielęgnować każdą chwilę związaną z tym. Ułożyłem swój plan… ale okazuje się, że bardziej kocham plan Boży”. on dodał. „Dzięki!”

READ  James Patterson przeprasza za stwierdzenie, że biali pisarze spotykają się z „formą rasizmu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *