Scottie Scheffler został aresztowany w najdziwniejszy dzień w największym golfie

Śledź dziś relację na żywo z mistrzostw PGA 2024

Louisville, Ky. – Najbardziej szokujący dzień w historii najważniejszych mistrzostw golfa rozpoczął się tragedią, w wyniku której Scotty Scheffler, zawodnik numer 1 na świecie wśród mężczyzn, został aresztowany, osadzony w lokalnym więzieniu i zwolniony na czas.

Tuż po godzinie 5:00 w deszczowy piątkowy poranek policja została wezwana na ulicę przed klubem golfowym Valhalla. Autobus wahadłowy jadący Shelbyville Road potrącił i zabił Johna Millsa, miejscowego mężczyznę pracującego w PGA Championship dla sprzedawcy turniejów.

Straszliwa katastrofa spowodowała wstrzymanie ruchu w obu kierunkach przed Valhallą, która po raz pierwszy od dekady jest gospodarzem ważnych mistrzostw. Godzinę później Scheffler przybył na miejsce zdarzenia, wśród ciągłego deszczu i migających policyjnych świateł wszedł do dołka i rozpoczął przygotowania do rozpoczęcia meczu o godzinie 8:48 przed drugą rundą mistrzostw PGA. Obecność policji i ochrony poza ważnymi mistrzostwami jest zjawiskiem powszechnym, a nawet powszechnym. „Mijam takich strażników 10 razy w roku” – powiedział jeden z trenerów swingu PGA Tour, zastrzegając sobie anonimowość ze względu na delikatność tej kwestii.

To, co wydarzyło się później, było typowe. Według raportu z aresztowania Departamentu Policji w Louisville, Scheffler, który jechał w kierunku wschodnim, próbował zjechać swoim pojazdem na pas ruchu w kierunku zachodnim, gdy detektyw Brian Gillis próbował go zatrzymać. Z raportu policyjnego wynika, że ​​Scheffler w dalszym ciągu „powalał detektywa Gilliesa na ziemię” i kontynuował działania, zauważając, że doznał obrażeń wymagających leczenia, a także nieodwracalnego uszkodzenia jego munduru za 80 dolarów. Jeff Darlington, reporter ESPN NFL wyznaczony do relacjonowania drugiego turnieju golfowego w tym roku i będący świadkiem tego zdarzenia, poinformował, że pojazd Schefflera przejechał 10–20 metrów, zanim się ostatecznie zatrzymał.

Adwokat Schefflera, Steve Romines, powiedział, że Scheffler otrzymał polecenie, aby wszedł pierwszy i że funkcjonariusz kierujący ruchem nie brał udziału w oględzinach ruchu drogowego. „Więc stąd wynika nieporozumienie i dlatego tu jesteśmy” – powiedział Romaines w piątek rano.

Kiedy Scheffler się zatrzymał, opuścił szybę, a funkcjonariusz sięgnął do środka, chwycił Schefflera za ramię i otworzył drzwi – powiedział Darlington. Następnie funkcjonariusz zakuł Schefflera w kajdanki i popchnął go na samochód. Kiedy Scheffler był prowadzony w ciemności przez deszcz do radiowozu, na nagraniu wideo zarejestrowanym przez Darlingtona widać, jak Scheffler pyta: „Czy możesz mi pomóc?” pokazał ten zwrot.

„Musisz zejść z drogi” – powiedział Darlingtonowi inny funkcjonariusz. „Teraz pójdzie do więzienia i nic nie możesz z tym zrobić”.Scheffler został przyjęty do Departamentu Więziennictwa w Louisville o godzinie 7:28 i usłyszał zarzuty napaści drugiego stopnia na funkcjonariusza policji, wyrządzenia przestępstwa trzeciego stopnia, lekkomyślnej jazdy i zignorowania sygnalizacji świetlnej funkcjonariusza kierującego ruchem. Rozprawa sądowa zaplanowana jest na wtorek.

READ  Decyzja banku centralnego w sprawie stóp procentowych, handel w Korei Południowej, bezrobocie w Australii, PKB Nowej Zelandii

Scheffler został zwolniony o 8:40 i odwieziony do Valhalli czarnym SUV-em, po tym jak pozował do zdjęć policyjnych w pomarańczowym kombinezonie, które wkrótce opublikowano w Internecie, i przesiedział w celi, zastanawiając się, czy zostanie zwolniony na czas. Na miejscu pasażera siedzi właściciel Jimmy Kirchdorfer. Przybył na pole o godzinie 9:12, niecałą godzinę przed czasem startu o godzinie 10:08, który był opóźniony wraz ze startami na innych trasach z powodu długiej przerwy spowodowanej wypadkiem.

Scheffler wszedł do budynku klubowego, zjadł szybkie śniadanie i udał się na poligon na krótką sesję treningową trwającą nieco ponad 30 minut.

Oczy wszystkich były zwrócone na drużynę Schefflera, gdy przemierzała obszar treningowy i most gracza łączący green z strzelnicą. Gracze odwrócili głowy, gdy numer 1 na świecie pojechał z strzelnicy do otwartej zatoki pośrodku obszaru uderzenia, a 30 przedstawicieli mediów podążało za nim tak blisko, jak było to możliwe.

„Czy jesteś dobry?” Rickie Fowler zapytał Schefflera.

„Wszystko w porządku” – odpowiedział Scheffler.


Tysięczne tłumy stały w deszczu, zerkając z rogu na kąt, mając nadzieję, że uda im się dojrzeć gracza nr 1 na świecie i tytuł nr 1 na igrzyskach. Po obu stronach toru wodnego 10. ustawiono dziesiątki kamer, a każdy reporter miał przypięte do lin referencje. To galeria, w której Tiger Woods widział tylko u szczytu kariery.

Następnie mierzący 6 stóp i 3 stopy Scheffler wszedł między płoty z plandeki i pojawił się pod dużym parasolem, ubrany w biały zamek błyskawiczny na nogawkach i niebieskie spodnie. Zanim ogłoszono nazwisko startera Schefflera, publiczność w Louisville wydała ryk, który zdaniem większości widzów był wykładniczo głośniejszy niż pierwszy spacer na tee, jaki usłyszeli.

– Scott… to znaczy! Scott – mam na myśli! Scott – mam na myśli! Skandowali.

Jeden z fanów krzyknął: „Uwolnić Scotty’ego!” Inny powiedział: „Świetnie wyglądasz w kolorze pomarańczowym!” Jeden powiedział: „Jeden z nas!” powiedział. W ostatnich tygodniach pisano o braku charyzmy Schefflera, która równałaby się jego czołowemu miejscu w golfie. W piątkowy poranek za Schefflerem całą posesję, która nigdy nie miała galerii, przedstawiała surrealistyczna scena lwiarstwa Schefflera po jego aresztowaniu.


Scheffler wchodzi do klubu Valhalla po wyjściu z więzienia w Louisville. (Wycieczka Bena Jarretta/PGA za pośrednictwem Getty Images)

Kiedy oddał pierwszy strzał z tee i ruszył pierwszym torem wodnym, Scheffler szedł z grającymi partnerami Wyndhamem Clarkiem i Brianem Harmanem. Z ożywieniem opowiedział im historię, żywo opisując, co wydarzyło się w piątkowy poranek. Harman obejrzał się zszokowany. Usłyszano „Cały świat jest po twojej stronie”, a następnie kolejne „Scotty!”, gdy Scheffler oddał swój pierwszy strzał z dojścia z dołka i wykonał łatwego birdie. W drodze pod numer 11 rozległy się pieśni.

READ  Turniej główny przeciwko Ryanowi Spahnowi został odwołany z powodu choroby Nikity Kryłowa

Trwająca 5,5 godziny runda Schefflera trwała nadal, mieszanka żarliwego wsparcia i młodzieńczego humoru, która szybko sprawiła, że ​​zapomniano o śmierci mężczyzny poprzedzającej tę chwilę. NIE. Kiedy zadebiutował w wieku 15 lat, fan zapytał: „Co to za projekt, mający na celu publikację dzieła?” powiedział. Inny powiedział do funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa: „Co? Zamierzasz zostawić go w spokoju? Urzędnicy roześmiali się.

Jednak pieśni „Free Scotty” nie ustawały. Na 16. dołku kibic Bob Parks z dumą rozpiął swoją marynarkę i przytrzymał ją rękami, podczas gdy Scheffler i spółka patrzyli na jego białą koszulkę z napisem „Free Scotty” napisanym czarnym markerem. Scheffler, który cały dzień siedział ze spuszczoną głową, nie zauważył. Kilka metrów dalej inna grupa trzech osób prezentowała identyczne koszulki. Po zobaczeniu wiadomości około 7:30 inni fani wydrukowali koszulki ze zdjęciem Schefflera. Inny mężczyzna ubrany w pomarańczowy więzienny kombinezon powiedział, że po drodze zatrzymał się w Party City.

Scheffler powiedział po rundzie, że jego ciało trzęsło się przez godzinę, gdy siedział w celi, próbując spowolnić tętno. Nie wiedział, czy będzie w stanie grać, więc jak najdłużej wykonywał ćwiczenia rozciągające w celi, wiedząc, że jeśli wróci na pole golfowe, czeka go trudny zakręt. „To dla mnie pierwszy raz” – zażartował. Funkcjonariusz, który zawiózł go na stację, był miły i miło się rozmawiało, więc czekając na wejście, zapytał: „Hej, przepraszam, czy możesz ze mną porozmawiać przez kilka minut? Czy mogę się uspokoić?” Scheffler powiedział zszokowany, mówiąc, że nigdy się nie złości. W pewnym momencie podniósł wzrok ze swojego pokoju i zobaczył w ESPN swoje aresztowanie.

Starszy oficer spojrzał na Schefflera i zapytał: „Więc chcesz dzisiaj mieć pełne doświadczenie?”

Scheffler spojrzał na funkcjonariusza zdezorientowany i powiedział, że nie wie, jak odpowiedzieć na to pytanie.

„No dalej, stary, chcesz kanapkę?” – powtórzył funkcjonariusz. Więc Scheffler, który nie jadł, zjadł kanapkę.


Niektórzy fani posunęli się nawet do tego, że szybko wydrukowali koszulki wspierające Scotty’ego Schefflera. (Patrick Smith/Getty Images)

W końcu funkcjonariusz podstukał w jego komórkę i powiedział: „Chodźmy”. Scheffler oglądał telewizję, sprawdzał godzinę i zdał sobie sprawę, że da sobie radę, jeśli nie będzie dużego ruchu. Wsiadł do samochodu, a jego menadżer Blake Smith zapytał go, czy nadal chce grać. Scheffler powiedział oczywiście. Wyszedł i natychmiast usłyszał przytłaczającą ilość wsparcia, na którym próbował się skupić, ale to wsparcie znaczyło dla niego tak wiele.

READ  Po 6 stycznia Trump nie ma już immunitetu prezydenta przed procesami sądowymi, wynika z orzeczeń sądu apelacyjnego

Pomimo całego zamieszania wokół tego szalonego dnia, Scheffler wystrzelił 66 i wszedł do klubu za liderami. To była lepsza runda niż ta, którą rozegrał w czwartek.

Gdy Scheffler skończył dziewiątkę w obronie, jego ochroniarz został zapytany, czy nie mieli kontaktu przez cały dzień.

– Tak – powiedział oficer. – Sprawię, że my też będziemy cierpieć.


Grupa zawodników zebrała się w szatni Valhalli i zastanawiała się, co zrobić. Will Zalatoris powiedział, że toczyły się rozmowy na temat wyjazdu na PGA of America i przejścia do drugiej rundy. Zmarł mężczyzna. A czołowy zawodnik, gracz numer 1 na świecie, został aresztowany.

„To było dziwne” – powiedział Zalatoris.

Jeszcze przed piątkową tragedią Zalatoris uważał, że turniej to logistyczny bałagan i powiedział rodzicom, żeby nie przychodzili. „Nie jestem szczęśliwy, że udowodniono mi, że mam rację” – powiedział. Powiedział, że dojazd na pole golfowe zajmuje prawie godzinę każdego dnia, mimo że jest oddalony o pół mili, a w piątek było tak źle, że zostawił żonę w samochodzie i on, Cameron Young i Austin Eggrott szli autostradą. Oczywiście. Kiedy tam dotrą, konkurujący pracownicy nie wiedzą, kim są i czy powinni zostać wpuszczeni.

Dwukrotny mistrz wagi ciężkiej Colin Morikawa, podobnie jak Zalatoris i inni, chciał przerwać rozmowę i przypomnieć wszystkim o najgorszej rzeczy, która wydarzyła się w piątek.

„To niefortunne dla osoby, która dzisiaj zmarła” – powiedziała Morikawa. „Nie sądzę, że mówi się o tym wystarczająco dużo i mówi się o tym”.

Kiedy w piątkowe popołudnie Scheffler wszedł na zatłoczoną konferencję prasową, wziął głęboki oddech i zaczął opowiadać o Johnie Millsie. Bagatelizował kontakty, które doprowadziły do ​​jego aresztowania, twierdząc, że nie może tego komentować, ale zapewnia, że ​​zostanie to rozpatrzone. Zamiast tego pomyślał o rodzinie Millsów.

„Nie mogę sobie wyobrazić, przez co przechodzili dziś rano” – powiedział Scheffler. „Pewnego dnia idzie na pole golfowe, aby obejrzeć mecz. Kilka minut później próbuje przejść przez ulicę i już go nie ma z nami. Nie mogę sobie wyobrazić, przez co oni przechodzą. Moje serce – współczuję im. Wybacz mi.”

Teraz do mistrzostw PGA pozostały dwa dni, a Scheffler ma szansę na drugie duże zwycięstwo z rzędu. Po turnieju czekają go kłopoty prawne. Z internetowych akt sądowych wynika, że ​​jego przesłuchanie zaplanowano na wtorek na godzinę 9:00.

Scheffler próbowała wrócić do swoich normalnych zajęć w piątkowe popołudnie, planując pójść na siłownię nieco później. Jego koncentracja uspokoi się po dziwnym piątkowym poranku i spróbuje wrócić do normalności w weekend. Nie mogę już rozciągać się w celi.

(Zdjęcie: Michael Reeves/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *