Klient McDonald’s, Mason Prima, otrzymał mandat za korzystanie z aplikacji podczas składania zamówienia w trybie drive-thru

To drogi, darmowy posiłek.

Klient McDonald’s został ukarany mandatem drogowym o wartości 425 dolarów, gdy 13 maja skorzystał z telefonu, aby odebrać darmowy posiłek z sieci fast foodów.

18-letni Mason Prima twierdził, że czekał w swoim samochodzie online w lokalizacji Golden Arches w Kanadzie i korzystał z aplikacji mobilnej tej sieci fast foodów, gdy został zatrzymany przez policję z Saskatoon.

Mason Prima twierdzi, że został zatrzymany 13 maja za otwarcie aplikacji McDonald’s na swoim telefonie, gdy siedział w samochodzie i czekał w kolejce do punktu drive-thru. Wiadomości CTV

„Ledwo mogę się poruszać. Otwieram aplikację, patrzę w lusterko wsteczne i widzę, że za mną stoi policjant na motocyklu” – powiedziała Prima Powiedział CTV News.

Nastolatek założył, że może wyjaśnić sprawę z funkcjonariuszem i pokazać, że korzysta z aplikacji, która umożliwia klientom zamawianie posiłków w przedsprzedaży i korzystanie z voucherów.

„Po prostu zachowuję się w ten sposób i pokazuję mu, że w mojej aplikacji McDonald’s przesyłam kod, aby otrzymać darmowy posiłek” – powiedziała Prima.

„Chcę tylko dostać darmowy posiłek, ale nie, okazuje się, że to drogi lunch” – dodała nastolatka.

Prima twierdził, że zawsze korzystał z telefonu podczas składania zamówienia w McDonald’s i nigdy go z tego powodu nie zatrzymywano.

Nastolatek założył, że może wyjaśnić sprawę z funkcjonariuszem i pokazać, że korzysta z aplikacji, która umożliwia klientom zamawianie posiłków w przedsprzedaży i korzystanie z voucherów. Wiadomości CTV

„Byłam trochę zszokowana, szczerze mówiąc, nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłam. Otwieram aplikację za każdym razem, gdy idę do samochodu, i nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu” – powiedziała Prima.

Prima argumentował, że niekoniecznie prowadził, ale jego samochód, BMW, po prostu „toczył się”.

„Nie nacisnąłem pedału gazu ani hamulca, po prostu się toczyło” – powiedziała Prima.

Policja w Saskatoon nałożyła na Primę grzywnę w wysokości 580 dolarów, co daje kwotę 425 dolarów.

Chociaż kara to wysoka cena dla nastolatka, Primę bardziej niepokoją wady na jego prawie jazdy, ponieważ dostał tylko jeden mandat za przekroczenie prędkości, odkąd zaczął prowadzić samochód dwa i pół roku temu.

READ  System cenowy „wyższe za dłuższe” ogranicza okazje recesji w USA

RCMP nie zgodziło się z opinią Primy na temat przystanku, twierdząc, że nastolatka rozmawiała przez telefon przed wejściem na parking restauracji.

„RCMP może potwierdzić, że 13 maja 2024 r. zaobserwowano tę osobę, która prowadziła pojazd na drodze publicznej i korzystała z telefonu komórkowego” – podał departament, według CTV News.

Prima argumentował, że niekoniecznie prowadził, ale jego samochód, BMW, po prostu „toczył się”. Wiadomości CTV
Prema twierdzi, że korzystał z aplikacji, aby otrzymać darmowy posiłek za jej pośrednictwem. Wiadomości CTV

„Funkcjonariusz Joint Traffic Services RCMP w Saskatchewan zatrzymał tę osobę. Następnie osoba ta zatrzymała się na parkingu McDonald’s, gdzie wystawiono mandat.

Lokalny obrońca w sprawach karnych twierdzi, że nadal istnieją pewne niejasności dotyczące używania telefonów komórkowych i prawa.

„Współczuję osobie, której postawiono zarzuty. Gdyby dosłownie znajdowała się… w strefie ruchu drogowego, a nie na drodze publicznej” – powiedział Brian Pfefferel placówce.

RCMP odrzuciło twierdzenia Primy i stwierdziło, że nastolatek wjechał na parking fast foodu po tym, jak funkcjonariusz zainicjował zatrzymanie. Wiadomości CTV

„Zaryzykowałbym przypuszczenie, że zdecydowana większość ludzi korzystałaby z telefonów komórkowych w takich grupach, co nie powinno być uważane za nielegalne, ale jest to oczywiście dyskusyjne”.

Prema jest tak pewny swojej relacji o zdarzeniu, że nie zapłaci grzywny i zamiast tego w lipcu będzie walczył o nią w sądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *