Sędzia Clarence Thomas został przyjęty do szpitala z objawami grypopodobnymi, powiedział sąd

Sędzia Clarence Thomas, wieloletni sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, został przyjęty do szpitala w piątek z infekcją po wystąpieniu objawów grypopodobnych. Raport W niedzielę.

W raporcie stwierdzono, że sędzia Thomas był leczony dożylnie antybiotykami w szpitalu Sibley Memorial Hospital w Waszyngtonie.

„Jego objawy ustępują, odpoczywa wygodnie i spodziewa się, że za kilka dni zostanie wypisany ze szpitala” – napisano.

Rzeczniczka Sądu Najwyższego Patricia McCabe powiedziała, że ​​choroba sędziego Thomasa nie była związana z wirusem Govt-19 ani koronawirusem.

W oświadczeniu stwierdzono, że sędzia Thomas „będzie brał udział w przeglądzie i dyskusji nad sprawami, w których nie występuje na podstawie streszczeń, transkrypcji i audio wystąpień ustnych”.

Wszystkich dziewięciu sędziów Sądu Najwyższego Zaszczepione przeciwko Govt-19 i zachęcane. Co najmniej dwóch sędziów, Amy Connie Barrett i Brett M. Kavanagh był wcześniej zarażony wirusem. Zgodnie z protokołem sądowym, sędziowie są stale testowani na obecność wirusa.

73-letni sędzia Thomas został nominowany przez prezydenta George’a HW Busha i zasiadł 23 października 1991 r., co czyniło go starszym konserwatywnym członkiem Trybunału. 83-letni sędzia Stephen G. Po Prairie został w styczniu drugim najstarszym członkiem tej grupy Zapowiedział przejście na emeryturę.

W swoim piśmie rezygnacyjnym sędzia Pryor stwierdził, że chciałby przejść na emeryturę po zakończeniu obecnej kadencji sądu tego lata, zwykle pod koniec czerwca lub na początku lipca, „zakładając, że mój następca zostanie do tego czasu nominowany i potwierdzony”.

sędzia Ketanji Brown Jackson, 51 lat, Kandydat na Prezydenta Biden Zamiast sędziego Fryera zasiada w Sądzie Apelacyjnym Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Kolumbii. Był panem Pitanal został nominowany na stanowisko.

W poniedziałek, tego samego dnia ponownie zbiera się Sąd Najwyższy, Senacka Komisja Sądownictwa otworzy rozprawę w sprawie jego powołania.

Oczekuje się, że niektórzy Republikanie będą wspierać sędziego Jacksona, powtarzając jego nominację do Federalnego Sądu Apelacyjnego, w którym tylko trzech Republikanów głosowało na jego korzyść.

READ  Dwóch przyjaciół przebywało w basenie przez wiele godzin, zanim uciekli przed pożarami Maui

W dniach poprzedzających rozpoczęcie przesłuchań panelowych w sprawie jego próby w Sądzie Najwyższym konserwatywni prawodawcy – w tym przywódca mniejszości w Senacie Mitch McConnell; I senator z Arizony Josh Howley, który podniósł krytykę dotyczącą historii sędziego Jacksona jako obrońcy publicznego.

Gdyby została potwierdzona, byłaby dumna z bycia pierwszą czarną kobietą, która będzie służyć jako sędzia Sądu Najwyższego.

Adam Liptok Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *