Ceny ropy znów rosną, ponieważ UE rozważa rosyjskie embargo na ropę

Widok na rafinerię Phillips 66 Los Angeles (z przodu), która przetwarza krajową i importowaną ropę na benzynę, oleje lotnicze i oleje napędowe oraz zbiorniki magazynowe na rafinowane produkty naftowe w terminalu Kinder Morgan Carson (w tle), o zachodzie słońca w Carson w Kalifornii , Stany Zjednoczone, 11 marca 2022. Zdjęcie zostało zrobione 11 marca 2022. Zdjęcie zostało zrobione dronem. Zdjęcie: Beng Guan/Reuters

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Nominacja krajów UE i rozmowy prezydenta USA Bidena
  • Atak na saudyjską rafinerię zwiększa napięcie na rynku

LONDYN (Reuters) – Ceny ropy wzrosły w poniedziałek o ponad 3 USD, a ropa Brent wzrosła powyżej 11 USD za baryłkę, ponieważ kraje Unii Europejskiej rozważają przyłączenie się do Stanów Zjednoczonych w ramach rosyjskiego embarga naftowego i po weekendowym ataku na saudyjskie zakłady naftowe.

Kontrakty terminowe na ropę Brent wzrosły o 3,40 USD lub 3,2% do 111,33 USD za baryłkę do 0958 GMT, dodając do wzrostu o 1,2% w zeszły piątek.

Kontrakty terminowe na ropę naftową US West Texas Intermediate wzrosły o 3,65 USD lub 3,5 procent do 108,35 USD, kontynuując wzrost o 1,7 procent w zeszły piątek.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Ceny wzrosły przed rozmowami w tym tygodniu między rządami Unii Europejskiej a prezydentem USA Joe Bidenem w ramach serii szczytów mających na celu zaostrzenie reakcji Zachodu na Moskwę w związku z inwazją na Ukrainę.

Rządy UE zastanowią się, czy nałożyć na Rosję embargo na ropę. Czytaj więcej

Wczesny poniedziałek wicepremier Ukrainy Irina Verchok powiedziała, że ​​w oblężonym wschodnim mieście portowym Mariupol nie ma szans na poddanie się wojsk. Czytaj więcej

READ  Pekin waha się od złości z powodu nierozprzestrzeniania koronawirusa do radzenia sobie z infekcją

Z niewielkimi oznakami złagodzenia konfliktu, ponownie skupiamy się na tym, czy rynek będzie w stanie zastąpić rosyjskie beczki zniszczone sankcjami.

„Atak Houthi na saudyjską elektrownię, ostrzeżenia przed strukturalnym niedoborem produkcji OPEC i możliwe embargo UE na ropę na Rosję spowodowały wzrost cen ropy w Azji”, powiedział w notatce Jeffrey Haley, główny analityk OANDA.

„Nawet jeśli wojna na Ukrainie zakończy się jutro, świat stanie w obliczu strukturalnego deficytu energii dzięki rosyjskim sankcjom”.

W weekend ataki stowarzyszonej z Iranu grupy Houthi z Jemenu spowodowały tymczasowy spadek produkcji w Saudi Aramco (2222.SE) Wspólne przedsięwzięcie rafinerii w Janbu podsyca niepokój na napiętym rynku produktów naftowych, gdzie Rosja jest głównym dostawcą, a światowe zapasy są na najniższym poziomie od kilku lat. Czytaj więcej

Najnowszy raport Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i sojuszników, w tym Rosji, znanych łącznie jako OPEC+, wykazał, że niektórzy producenci wciąż nie spełniają uzgodnionych kwot dostaw. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże autorstwa Sonali Paul w Melbourne i Florence Tan w Singapurze; redagowanie przez Davida Goodmana

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *