Dzisiaj nauczyłem się sztuczki iPhone’a, aby szybko wybrać wiele elementów

Czuję się prawie głupio, pisząc to, ale… czy ktoś jeszcze wiedział, że istnieje wbudowany gest do wybierania wiadomości, e-maili, zbiorczych notatek i innych w aplikacjach Apple Stock? Zamiast korzystać z podmenu, aby przełączyć elementy w tryb „wybierz”, a następnie decydować, które kółka pojawią się w każdym wierszu, możesz po prostu przesunąć dwoma palcami w dół listy, aby wybrać każdy element na liście, którego dotykają Twoje palce.

Jeśli już wiesz o tej funkcji, możesz przestać czytać tutaj, ale ja i wielu moich kolegów z Verge dowiedziałem się o tym dopiero, gdy Jordan Morgan napisał na Twitterze Narzekać, że więcej aplikacji innych firm musi to wykorzystać. Tak więc, mimo że jest to funkcja dostępna dla wszystkich aplikacji na iOS i iPadOS, znajdziesz ją przede wszystkim w aplikacjach Apple. Wygląda na to, że jest dostępny w Wiadomościach, Poczcie, Notatkach i Przypomnieniach, ale prawie na pewno jest o wiele więcej.

Jedną z aplikacji Apple, z której naprawdę skorzystasz, jest Zegar, ponieważ jest to prawdopodobnie bardzo łatwy sposób na wybranie wszystkich starych alarmów, których już nie potrzebujesz, i usunięcie ich za jednym zamachem. Oczywiście fajnie byłoby zobaczyć, jak jest używany przez więcej aplikacji innych firm, takich jak Gmail i WhatsApp (ale tak nie jest).

Ukryte funkcje, takie jak ta, są dla mnie interesujące, ponieważ pokazują, w jaki sposób oprogramowanie Apple może z czasem zmagać się z ujawnianiem swoich bardziej zaawansowanych funkcji użytkownikom, pomimo starań firmy, aby było ono tak intuicyjne, jak to tylko możliwe. Jest to szczególnie widoczne w przypadku iPadOS. mój były chłopak Dieter Bohn długo pisał O wszystkich dodatkowych elementach funkcjonalności podobnych do laptopów, które większość użytkowników może łatwo przeoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *