Senat debatuje nad ustawą o pułapie zadłużenia, ponieważ zbliża się data niewypłacalności

Dwupartyjny projekt ustawy o zawieszeniu federalnego pułapu zadłużenia i nałożeniu limitów wydatków napotkał w czwartek w Senacie nowe przeszkody, ponieważ grupa republikańskich jastrzębi obrony zgłosiła zastrzeżenia do poziomów finansowania Pentagonu. Musi zostać uchwalona do poniedziałku, aby uniknąć błędów rządu.

Pomimo ostrzeżeń ze strony przywódców obu partii, że Senat musi działać szybko, garstka Republikanów podążyła za modą, by zaatakować wydatki wojskowe w ramach środka wynegocjowanego między przewodniczącym Kevinem McCarthy i prezydentem Bidenem i zażądała, aby ich obawy zostały rozwiązane. Przeszedł.

„Do moich kolegów z Izby Reprezentantów: nie mogę uwierzyć, że to zrobiliście” – powiedział senator Lindsey Graham, republikanin z Karoliny Południowej, obwiniając architektów ruchu mającego na celu odcięcie wojska w czasie rosnącego zagrożenia ze strony Rosji i Chin. Ten budżet to wygrana dla Chin.

Obawy zmieniły harmonogram działań Senatu, a niektórzy prawodawcy twierdzą, że głosowanie może nastąpić już w czwartek wieczorem, ale urzędnicy ostrzegają, że zgoda może nadejść dopiero w piątek.

Umowa, w przeważającej mierze zatwierdzona przez Izbę Reprezentantów w środę wieczorem, zwiększy wydatki Pentagonu do 886 miliardów dolarów w przyszłym roku, co stanowi 3-procentowy wzrost, przy czym kilka programów krajowych będzie podlegać cięciom. Ale zwolennicy GOP opowiadali się za wyższymi wydatkami na wojsko.

„Muszę powiedzieć, że to całkowicie nieprawda, że ​​niektórzy ludzie po naszej stronie nazywają to zwycięstwem” – powiedział senator Roger Wicker, republikanin z Mississippi.

Pan. Graham i inni powiedzieli, że chcą przynajmniej zapewnień, że Kongres uchwali ustawę o dodatkowym finansowaniu, aby później zwiększyć wydatki, nawet jeśli zmniejszyłoby to oszczędności, które Republikanie mieli nadzieję osiągnąć dzięki cięciom limitów zadłużenia.

„Wiemy, że ten budżet nie wystarczy, aby stawić czoła globalnym zagrożeniom, przed którymi stoimy” – powiedziała senator Susan Collins, starszy republikanin w pełnej Komisji ds. Środków. – Eskorta awaryjna powinna być już w drodze.

READ  Najnowsze wiadomości o falach upałów w Wielkiej Brytanii i Europie: aktualizacje na żywo

Senator Chuck Schumer, Demokrata z Nowego Jorku i przywódca większości, powiedział, że Senat powinien działać szybko i że Mr. Protesty wybuchły natychmiast po tym, jak Biden ostrzegł, że do jego podpisania nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w umowie. Poradził prawodawcom, aby nie angażowali się w działania legislacyjne przed tak zwaną ex-datą 5 czerwca, kiedy to sekretarz skarbu Janet L. Yellen powiedziała, że ​​rządowi zabraknie pieniędzy na opłacenie rachunków.

„Czas jest luksusem, którego nie mamy w Senacie, jeśli chcemy zapobiec niewypłacalności” – powiedział. — powiedział Schumer. „5 czerwca już za cztery dni. Na tym etapie niepotrzebne opóźnienia lub zatory w ostatniej chwili mogą być niepotrzebne i niebezpieczne.

Nawet gdy transakcja przeniosła się na stolicę, skutki pułapu zadłużenia nadal szczypały. Ministerstwo Skarbu ogłosiło w czwartek, że opóźni aukcje trzymiesięcznych i sześciomiesięcznych „rachunków” – krótkoterminowego długu, którego rząd nie ma już miejsca na pożyczanie, dopóki limit pożyczkowy nie zostanie zawieszony.

Kilku senatorów powiedziało, że chcą zaproponować poprawki do ustawy, które zawiesiłyby pułap zadłużenia w wysokości 31,4 bilionów dolarów do stycznia 2025 r., jednocześnie ograniczając wydatki na programy krajowe. Jeśli odmówi się im takiej możliwości, mają możliwość spowolnienia tego procesu.

Senatorowie negocjowali, które poprawki zostaną dopuszczone na sali, ale p. Schumer był zdecydowany ich pokonać. Jakakolwiek zmiana zmusiłaby akcję z powrotem do Izby, gdzie żadne działanie nie miałoby miejsca przed domyślnym terminem.

„Jakakolwiek zmiana, która zmusza nas do odesłania tego projektu ustawy z powrotem do Izby, jest absolutnie nie do przyjęcia” – powiedział. „To prawie gwarantuje niewypłacalność”.

Senator Tim Kaine, demokrata z Wirginii, był jednym z tych, którzy wzywali do głosowania w czwartek w celu usunięcia przepisu z prawa, który przyspieszyłby zatwierdzenie rurociągu naftowego w Zachodniej Wirginii.

READ  Kari Lake pozwała Arizonę o poświadczenie wyborów

„Popieram poprawę procesu wydawania pozwoleń dla wszystkich projektów energetycznych” – powiedział. powiedział Kain. „Ale Kongres kładący kciuk na wadze, aby określony program nie musiał być zgodny z tym samym procesem, co wszyscy inni, jest niesprawiedliwy i otwiera drzwi do korupcji”.

Po przeprowadzeniu znacznej części programu legislacyjnego w ciągu ostatnich dwóch lat, Senat Mr. Bidena i p. Pozostawienie negocjacji w sprawie pułapu zadłużenia z McCarthy, ich żądania cięć wydatków i innych zmian w polityce doprowadziły kraj na skraj niewypłacalności. Prawie wszyscy republikańscy senatorowie poparli p. Podpisali list wspierający McCarthy’ego. W rezultacie senatorowie mieli niewielką siłę nacisku w negocjacjach i są teraz zmuszeni do zatwierdzania przepisów, w których tworzeniu nie pomagali. To niektórych frustruje.

Senator John Cornyn, republikanin z Teksasu, Mr. Pochwalił wysiłki McCarthy’ego, ale powiedział, że senatorowie nie mają obowiązku podpisywania umowy i mają odpowiednie perspektywy, aby ją zmienić.

„Nie jesteśmy stroną umowy” – powiedział. „Dlaczego mamy być związani surowymi warunkami tego traktatu? Senat do tej pory nie miał nic do powiedzenia w tej sprawie.

Ale senator Mitch McConnell z Kentucky, przywódca mniejszości, wezwał swoich kolegów republikanów do poparcia planu.

„Wczoraj wieczorem większość naszych kolegów z Izby głosowała za utrzymaniem porozumienia, które przewodniczący McCarthy osiągnął z prezydentem Bidenem” – powiedział. „Czyniąc to, zrobili pilny i ważny krok we właściwym kierunku dla zdrowia naszej gospodarki i przyszłości naszego kraju”.

Joe Rennisona Dostarczone raporty z Nowego Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *