Senat uchwala pakiet pomocowy o wartości 95 miliardów dolarów dla Ukrainy i Izraela, rozpoczynając rozgrywkę z Izbą

Samuela Corama/Getty Images

Budynek Kapitolu USA można zobaczyć 10 stycznia 2024 r. w Waszyngtonie.

We wtorkowe poranne głosowanie Senat przyjął ustawę o pomocy zagranicznej na kwotę 95,3 miliardów dolarów dla Ukrainy i Izraela.

Pakiet pomocy zagranicznej obejmuje miliardy dolarów na wsparcie Ukrainy i pomoc w zakresie bezpieczeństwa dla Izraela, pomoc humanitarną dla ludności cywilnej w Strefie Gazy, na Zachodnim Brzegu i Ukrainie oraz inne priorytety. Nie jest jasne, czy Johnson będzie głosować w tej sprawie, a wielu Republikanów w Izbie Reprezentantów sprzeciwia się dalszej pomocy dla Ukrainy.

Ustawa przeszła przez Senat pomimo krytyki ustawy przez Johnsona i byłego prezydenta Donalda Trumpa sprzeciwia się ustawie Argumentując, że Stany Zjednoczone powinny zaprzestać pomocy zagranicznej, chyba że ma ona formę pożyczek. Głosy w Senacie wyniosły 70 do 29, a za przyjęciem głosowało 22 Republikanów.

Ustawa obejmuje wsparcie dla Ukrainy przeciwko Rosji w wysokości 60 miliardów dolarów, pomoc w zakresie bezpieczeństwa dla Izraela w wysokości 14,1 miliarda dolarów, pomoc humanitarną w wysokości 9,2 miliarda dolarów oraz wsparcie dla partnerów regionalnych w regionie Indo-Pacyfiku w wysokości 4,8 miliarda dolarów, a także inne postanowienia polityczne. Senacka Komisja ds. Środków.

„Izba musi znaleźć dalszą drogę i musi to zrobić po swojemu, ale musimy rozpocząć ten proces i udało nam się to zrobić” – powiedział dziennikarzom we wtorek poseł z Senatu Whip John Thune.

Senat przyjął ustawę po Republikanach Zablokowano szerszą ustawę W zeszłym tygodniu pomoc zagraniczna byłaby powiązana z dwustronnym porozumieniem granicznym. Republikanie początkowo wzywali do włączenia go do ustawy o bezpieczeństwie granic, ale odrzucili ponadpartyjne porozumienie graniczne w obliczu silnych ataków na to rozwiązanie. Przez Trumpa I czołowi Republikanie w Izbie Reprezentantów.

W poniedziałkowym oświadczeniu spiker Johnson skrytykował ustawę o pomocy zagranicznej za brak przepisów dotyczących granic, stwierdzając, że Senat „powinien był zwrócić się do komisji projektowej w celu wprowadzenia zmian do obecnej ustawy, tak aby zawierała przepisy dotyczące rzeczywistego bezpieczeństwa granic, które faktycznie pomogłyby w rozwiązaniu problemu”. Ciągła katastrofa.” Johnson sprzeciwiał się wcześniej szerszej ustawie obejmującej przepisy graniczne. Mówca określił te przepisy w wyniku dwustronnych negocjacji, w tym ograniczenia graniczne, jako niewystarczające.

READ  Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Przywódca większości w Senacie Chuck Schumer świętował przyjęcie ustawy. Ale obrona zachodniej demokracji.”

„Jeśli spiker Johnson przedstawi tę ustawę w Izbie, jestem pewien, że zostanie ona przyjęta przy takim samym silnym poparciu obu partii” – powiedział Schumer.

Senat kontynuował prace nad ustawą, ponieważ Trump argumentował, że Stany Zjednoczone nie powinny zapewniać pomocy zagranicznej, chyba że jest to dług. Sprzeciwia się prawu. Trump również zasygnalizował, że to zrobi Zachęcaj do rosyjskiej agresji Przeciwko państwom członkowskim NATO, które nie płacą wystarczająco dużo.

W poniedziałek kilku senatorskich republikanów poparło lub bagatelizowało uwagi Trumpa dotyczące NATO.

„Popieram go w 100%” – powiedział Sen o Trumpie, żądając, aby członkowie NATO płacili swoje składki, w przeciwnym razie ryzykują inwazją Putina na ich kraj. – stwierdził Tommy Tuberville.

Republikanin z Alabamy zasugerował, że europejscy sojusznicy powinni być „bardzo zaniepokojeni” inwazją, mówiąc, że powinni chronić siebie, a nie polegać na Stanach Zjednoczonych, twierdząc, że kraj ten „nie może chronić wszystkich”.

Senator Kansas powiedział, że europejscy sojusznicy zaniepokojeni komentarzami Trumpa powinni „przeboleć tę sytuację”. – powiedział Roger Marshall.

„Wiesz, muszą sobie z tym poradzić. Muszą wstać i być twardzi. Najpierw musimy chronić naszą granicę. Najpierw musimy zadbać o sprawy tutaj, w domu. Kiedy będziemy chrońmy własną granicę i dbajmy o nasz dom, tym lepiej. Pomagajmy innym” – powiedział Republikanin z Kansas.

W Senacie rozpatrywanie projektu ustawy przeciągało się przez kilka dni, po tym jak senator Rand Paul z Kentucky zaprotestował przeciwko ustawie i zapowiedział przesunięcie terminu.

Każdy senator Może spowolnić proces I zmusić Senat do przeprowadzenia czasochłonnych głosowań, aby dostać się do ostatniego fragmentu.

Paul okopał się w niedzielę i zapowiedział, że będzie atakował, „aż piekło zamarznie”. Zasygnalizował, że jest gotowy poprowadzić forum, omawiając kwestię długu publicznego i inne kwestie. „Chcę porozmawiać. To jedna z moich ulubionych rzeczy” – powiedział.

READ  Senat zatwierdza CQ Browna na wspólnych szefów po miesiącach impasu w Tuberville

„Robimy to w określonym celu” – powiedział Paul. „Nie lubię tu być. … Nie jestem tu, bo to dobra zabawa, jestem tu, bo nie sądzę, żeby wystarczająca liczba osób mówiła o niebezpieczeństwach związanych z długami.

W niedzielę, na kilka godzin przed rozpoczęciem Super Bowl, izba większością 67 do 27 przyjęła kluczowy głos za przyjęciem pakietu do przodu..

Ta historia i temat zostały zaktualizowane o dodatkowe ulepszenia.

Kate Sullivan z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *