Senat zatwierdza CQ Browna na wspólnych szefów po miesiącach impasu w Tuberville

Dobre zdjęcia

Sen. Chucka Schumera i senatora. Tommy’ego Tuberville’aCNN

W środę Senat głosował za przyjęciem nominacji Generał CQ Brown Republikański senator Tommy Tuberville z Alabamy ma zostać kolejnym przewodniczącym Połączonych Szefów Sztabów po miesięcznej rundzie ponad 300 awansów wojskowych.

Przywódca większości w Senacie Chuck Schumer przeniósł się wcześniej tego dnia, aby otrzymać trzy główne awanse wojskowe: Szef Sztabu Połączonego, komendant piechoty morskiej i dowódca armii – głosowali osobno, a nie w okręgu wyborczym Tuberville. Po zatwierdzeniu Browna Senat będzie głosował w czwartek w celu zatwierdzenia nowego szefa armii i nowego komendanta piechoty morskiej.

Sekretarz obrony Lloyd Austin świętował zatwierdzenie Browna, stwierdzając w środowym wieczornym oświadczeniu, że Brown będzie „największym przywódcą naszych połączonych sił”. Ale Austin złagodził blokadę Tuberville dotyczącą innych nominacji wojskowych.

„Ciągłe przetrzymywanie przez senatora Tuberville setek przywódców wojskowych naszego kraju zagraża naszemu bezpieczeństwu narodowemu i gotowości wojskowej” – powiedział Austin. „Odważni mężczyźni i kobiety armii amerykańskiej zasługują na to, aby w tym krytycznym momencie naszego bezpieczeństwa narodowego dowodzili nimi wysoko wykwalifikowani generałowie i oficerowie flagowi”.

Wcześniej w środę Schumer zaatakował taktykę republikanina ze stanu Alabama w ognistym przemówieniu w Senacie, podobnie jak Tuberville. Groził, że sam złoży pozew Na sali Senatu, tradycyjnie przyznawanej wyłącznie przywódcy większości w Senacie.

Wreszcie głosy potwierdzające kilka zaleceń w tym tygodniu Nastąpiło to po miesiącach uporu Senatu stanu Alabamar. Członkowie jego własnej partii nie byli w stanie usunąć Tuberville’a ze stanowiska z powodu jego sprzeciwu wobec polityki Departamentu Obrony, która przewidywałaby zwrot kosztów podróży członkom służby, którzy muszą przekroczyć granicę stanu, aby uzyskać aborcję.

W środowych uwagach Schumer powiedział, że Senat „zmierzy się bezpośrednio ze swoim wetem”, ale został zmuszony do zmiany kursu, żądając poddania awansów pod głosowanie. Napady Tuberville’a trwały kilka miesięcyi główne stanowiska wojskowe był pusty.

READ  Tysiące ludzi zgromadziło się na wiecu opozycji w Warszawie przed trudnymi wyborami

Tuberville nie zgodził się na oddanie głosu, nalegając zamiast tego, aby Schumer wyznaczył indywidualne głosy dla każdego kandydata. W środę Schumer sprzeciwił się, twierdząc, że wszyscy nominowani powinni byli zostać rozpatrzeni i zatwierdzeni „w sposób ponadpartyjny”.

„Nie jest to droga, którą chce podążać większość senatorów po obu stronach alei senator Tuberville zmusza nas do bezpośredniej konfrontacji z jego wetem” – powiedział Schumer.

Schumer ostrzegł, że ugięcie się pod żądaniami Tuberville dotyczącymi głosów może stworzyć precedens dla senatorów, którzy wykorzystają szeroko wspieranych kandydatów jako obcych wobec ich kluczowych kwestii.

„Senat działa na podstawie jednomyślnej zgody i polegamy na sobie nawzajem, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tej agencji” – powiedział Schumer. „W ten sposób tutaj wszystko się dzieje. Jeśli wszyscy sprzeciwiają się wszystkiemu, aby osiągnąć swoje ulubione priorytety, paraliżuje to ciało.

Kiedy Senaccy Demokraci zapytali, czy Schumer nie ma racji, nie nalegając, aby w komisji głosowano nad awansami, Virginia Sen. Tim Cain powiedział: „Jest jeszcze wiele kroków, ale w końcu (przebijamy się)”. „To niesprawiedliwe oblężenie” i choć wierzy, że nadejdzie więcej indywidualnych głosów, wierzy, że losy obrócą się przeciwko haczykowi.

„Będziemy działać dalej i utrzymać presję. VFW wystąpiła i powiedziała GOP, aby ją zburzyła. VoteVets wyszła i nakazała jej zburzyć. Przed nami jeszcze więcej i zamierzamy to zrobić zrobić wszystko” – powiedział.

Ale senator Mississippi z Mississippi, republikański członek Komisji Sił Zbrojnych. Roger Wicker powiedział, że według niego głosowanie na kandydatów, jeśli nie całym blokiem, jest słuszną decyzją.

„Oczywiście” – powiedział. „To pozytywny krok”.

Ale, ostrzegł Tuberville, jego oblężenie trwa.

„A więc, żeby było jasne, moje stanowisko jest nadal w mocy. Zatrzymanie pozostaje tak długo, jak długo obowiązuje polityka Pentagonu dotycząca nielegalnej aborcji. Jeśli Pentagon zniesie tę politykę, ja zniosę swoje stanowisko. To takie proste” – powiedział. powiedział.

READ  NDAA: House uchwala ustawę o obronie po przyjęciu kontrowersyjnych poprawek dotyczących polityki aborcyjnej i innych kwestii

Ta historia i temat zostały zaktualizowane o dodatkowe ulepszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *