Sfilmowano 33-letnią kobietę, która została zabita przez piorun na meksykańskiej plaży podczas potężnej burzy, co było przyczyną tragedii, w wyniku której zginął także sprzedawca hamaków.

  • W piątek Elvia de Jesus i Felix Andres zostali uderzeni piorunem i zginęli na plaży w Michoacán w Meksyku.
  • Na nagraniu wideo widać, jak De Jesus odchodzi od wody po uderzeniu pioruna, na chwilę przed tym, jak Felix Andres również odniósł obrażenia.
  • Na miejscu stwierdzono zgon De Jesusa, a Felix Andres został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.Zmarła 33-letnia kobieta, która spędzała wakacje ze sprzedawcą hamaków, kiedy podczas burzy na meksykańskiej plaży uderzył ich piorun.

Elvia de Jesus i sprzedawca, lokalnie nazywany Felix Andres, zostali widziani martwi podczas spaceru po piasku plaży Maruata, kiedy w piątkowe popołudnie uderzył w nich piorun.

Władze miejskie Aquila poinformowały, że de Jesús próbowała podążać za swoim mężem, 34-letnim Roberto de Jesúsem, po tym jak para wyszła z wody.

Choć udało mu się schronić pod baldachimem przed nadchodzącą burzą, w de Jesúsa uderzył piorun.

Andres szedł kilka stóp na lewo od De Jesusa, kiedy niecałą sekundę później został uderzony.

Siła porażenia prądem sprawiła, że ​​pracownik plaży i inni pływacy uciekli do ucieczki.

Elvia de Jesus i Felix Andres (odpowiednio po lewej i prawej stronie w okręgu) byli widziani spacerując po plaży w Michoacán w Meksyku, kiedy w piątek zostali porażeni i zabici przez piorun.
Sprzedawca trapezów Felix Andres (zakreślony) spaceruje po plaży w Meksyku w chwili, gdy piorun uderzył i zabił Elvię de Jesus kilka stóp od niego, na chwilę przed tym, jak on również doznał szoku, który później zmarł w szpitalu
Kobieta zostaje uderzona piorunem na plaży w Meksyku na kilka sekund przed uderzeniem pioruna w stojącego obok niej mężczyznę. Potwierdzono śmierć obu osób

Mąż De Jesus przeprowadził resuscytację krążeniowo-oddechową, a ratownicy medyczni i oficerowie marynarki przybyli, aby zapewnić dodatkowe wsparcie, zanim uznano ją za zmarłą.

Felix Andres został przetransportowany do lokalnego szpitala, gdzie później zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Burmistrz Aquila José Valencia ujawnił, że de Jesús był mieszkańcem centralnego stanu Guanajuato. Powiedział też, że Felix Andres, który sprzedawał hamaki na plaży, przebywał w pobliskim stanie Guerrero.

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) co roku w Stanach Zjednoczonych w ziemię uderza co najmniej 40 milionów piorunów.

Chociaż ryzyko uderzenia pioruna każdego roku jest mniejsze niż jeden na milion, około 90 procent ofiar przeżywa.

READ  Ukraina ogranicza rosyjskie książki i muzykę w najnowszym posunięciu „offsetowego charakteru” | Ukraina

Szanse na to, że ktoś zostanie uderzony wielokrotnie, są znacznie mniejsze, ponieważ zdarza się to siedem razy w życiu.

Dane National Weather Service pokazują, że w 2023 r. w Stanach Zjednoczonych w wyniku uderzenia pioruna zginęło 11 osób, w tym dwie osoby w oddzielnych wypadkach związanych z pływaniem łódką i pływaniem.

Dla porównania w ubiegłym roku w wyniku zamachów bombowych zginęło 19 osób, w porównaniu z 11 w 2021 r.

W poniedziałek plażowicze szukali schronienia na plaży w Michoacán w Meksyku po tym, jak dwie osoby zostały uderzone piorunem. Jedna ofiara zginęła na miejscu, druga zmarła w miejscowym szpitalu
W poniedziałek dwie osoby zginęły od pioruna na plaży w mieście Aquila, położonym u wybrzeży Pacyfiku w meksykańskim stanie Michoacán.

Federalna Służba Meteorologiczna twierdzi, że można to zrobić na pięć sposobów Oświetlenie może uderzyć w ludzi.

Bezpośrednie trafienie następuje na otwartej przestrzeni. Chociaż nie jest to najczęstsza choroba, może być najbardziej zabójcza.

„W przypadku większości bezpośrednich trafień część prądu przepływa wzdłuż i tuż nad powierzchnią skóry (tzw. rozgorzenie), a część przepływa przez ciało — zwykle przez układ sercowo-naczyniowy i/lub układ nerwowy” – podaje National Weather Service. wyjaśnia.

Osoba może również zostać porażona piorunem z bocznego błysku. Piorun zwykle uderza w obiekt wyższy od ofiary – na przykład w drzewo – a część strumienia jest przekazywana z obiektu na ofiarę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *