Sfilmowano 33-letnią kobietę, która została zabita przez piorun na meksykańskiej plaży podczas potężnej burzy, co było przyczyną tragedii, w wyniku której zginął także sprzedawca hamaków.

  • W piątek Elvia de Jesus i Felix Andres zostali uderzeni piorunem i zginęli na plaży w Michoacán w Meksyku.
  • Na nagraniu wideo widać, jak De Jesus odchodzi od wody po uderzeniu pioruna, na chwilę przed tym, jak Felix Andres również odniósł obrażenia.
  • Na miejscu stwierdzono zgon De Jesusa, a Felix Andres został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.Zmarła 33-letnia kobieta, która spędzała wakacje ze sprzedawcą hamaków, kiedy podczas burzy na meksykańskiej plaży uderzył ich piorun.

Elvia de Jesus i sprzedawca, lokalnie nazywany Felix Andres, zostali widziani martwi podczas spaceru po piasku plaży Maruata, kiedy w piątkowe popołudnie uderzył w nich piorun.

Władze miejskie Aquila poinformowały, że de Jesús próbowała podążać za swoim mężem, 34-letnim Roberto de Jesúsem, po tym jak para wyszła z wody.

Choć udało mu się schronić pod baldachimem przed nadchodzącą burzą, w de Jesúsa uderzył piorun.

Andres szedł kilka stóp na lewo od De Jesusa, kiedy niecałą sekundę później został uderzony.

Siła porażenia prądem sprawiła, że ​​pracownik plaży i inni pływacy uciekli do ucieczki.

Elvia de Jesus i Felix Andres (odpowiednio po lewej i prawej stronie w okręgu) byli widziani spacerując po plaży w Michoacán w Meksyku, kiedy w piątek zostali porażeni i zabici przez piorun.
Sprzedawca trapezów Felix Andres (zakreślony) spaceruje po plaży w Meksyku w chwili, gdy piorun uderzył i zabił Elvię de Jesus kilka stóp od niego, na chwilę przed tym, jak on również doznał szoku, który później zmarł w szpitalu
Kobieta zostaje uderzona piorunem na plaży w Meksyku na kilka sekund przed uderzeniem pioruna w stojącego obok niej mężczyznę. Potwierdzono śmierć obu osób

Mąż De Jesus przeprowadził resuscytację krążeniowo-oddechową, a ratownicy medyczni i oficerowie marynarki przybyli, aby zapewnić dodatkowe wsparcie, zanim uznano ją za zmarłą.

Felix Andres został przetransportowany do lokalnego szpitala, gdzie później zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Burmistrz Aquila José Valencia ujawnił, że de Jesús był mieszkańcem centralnego stanu Guanajuato. Powiedział też, że Felix Andres, który sprzedawał hamaki na plaży, przebywał w pobliskim stanie Guerrero.

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) co roku w Stanach Zjednoczonych w ziemię uderza co najmniej 40 milionów piorunów.

Chociaż ryzyko uderzenia pioruna każdego roku jest mniejsze niż jeden na milion, około 90 procent ofiar przeżywa.

READ  Korea Północna po raz pierwszy ogłasza pozytywny przypadek koronawirusa

Szanse na to, że ktoś zostanie uderzony wielokrotnie, są znacznie mniejsze, ponieważ zdarza się to siedem razy w życiu.

Dane National Weather Service pokazują, że w 2023 r. w Stanach Zjednoczonych w wyniku uderzenia pioruna zginęło 11 osób, w tym dwie osoby w oddzielnych wypadkach związanych z pływaniem łódką i pływaniem.

Dla porównania w ubiegłym roku w wyniku zamachów bombowych zginęło 19 osób, w porównaniu z 11 w 2021 r.

W poniedziałek plażowicze szukali schronienia na plaży w Michoacán w Meksyku po tym, jak dwie osoby zostały uderzone piorunem. Jedna ofiara zginęła na miejscu, druga zmarła w miejscowym szpitalu
W poniedziałek dwie osoby zginęły od pioruna na plaży w mieście Aquila, położonym u wybrzeży Pacyfiku w meksykańskim stanie Michoacán.

Federalna Służba Meteorologiczna twierdzi, że można to zrobić na pięć sposobów Oświetlenie może uderzyć w ludzi.

Bezpośrednie trafienie następuje na otwartej przestrzeni. Chociaż nie jest to najczęstsza choroba, może być najbardziej zabójcza.

„W przypadku większości bezpośrednich trafień część prądu przepływa wzdłuż i tuż nad powierzchnią skóry (tzw. rozgorzenie), a część przepływa przez ciało — zwykle przez układ sercowo-naczyniowy i/lub układ nerwowy” – podaje National Weather Service. wyjaśnia.

Osoba może również zostać porażona piorunem z bocznego błysku. Piorun zwykle uderza w obiekt wyższy od ofiary – na przykład w drzewo – a część strumienia jest przekazywana z obiektu na ofiarę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *