Shane Warne: australijska legenda krykieta umiera w wieku 52

„Z przykrością informujemy, że Shane Keith Warne zmarł na atak serca w piątek, 4 marca na Koh Samui w Tajlandii” – powiedział MPC Entertainment w oświadczeniu.

„Shane nie zareagował w swojej willi i pomimo najlepszych starań personelu medycznego nie mógł go ożywić.

„W tej chwili rodzina domaga się prywatności i w odpowiednim czasie przekaże szczegóły”.

Warne był jednym z najniebezpieczniejszych meloników w krykieta, biorąc pod uwagę 708 bramek testowych – ustępuje mu tylko Muttiah Muralitharan ze Sri Lanki, jak nigdy dotąd dla Australijczyka.

Został okrzyknięty wiodącym krykiecistą Wisden na świecie w trzech różnych okazjach i jest jednym z pięciu krykiecistów Wisden w XX wieku. Tradycyjnie bezkonkurencyjny był Warne – najlepszy w sporcie obrońca nóg.

W 1993 roku w serii Ashes przeciwko Anglii wystawienie „Ball of the Century” przez Mike’a Gattinga mogło być jego największym momentem. Gdy rozeszła się wiadomość o jej śmierci, nagranie z porodu zostało szeroko rozpowszechnione w mediach społecznościowych.

Ostatni Warne Ćwierkać Dwanaście godzin przed potwierdzeniem jego śmierci oddał hołd innym australijskim krykieciarzom Rod Marsh Zmarł na atak serca w wieku 74 lat.

Zmieniłeś krykieta

Warne, który zadziwiał świat krykieta przez 15 lat, zakończył swoją międzynarodową karierę w 2007 roku wraz z trójką dzieci.

Utrzymywał dominację Australii w Ashes przez ponad dekadę i jest dumny, że ożywił sztukę gry w kręgle, inspirując następne pokolenie graczy.

Wiadomość o śmierci australijskiego aktora krykieta Davida Warnera, który przesyła swoje myśli rodzinom Warne’a i Marsha, zebrała hołd.

„Dwaj wielcy z naszej gry bardzo szybko nas opuścili” – napisał Warner w mediach społecznościowych. „Zgubiłem słowa, co jest bardzo smutne.

„Moje myśli i modlitwy kieruję do rodziny Marsh and Warne. Nie mogę w to uwierzyć. Rip, za wami będzie nam brakowało”.

Rohit Sharma, obecny kapitan drużyny indyjskiej, wyraził szok i żal z powodu śmierci Warne’a i napisał na Twitterze „nadal niewiarygodne”.

READ  Tajne dokumenty Bidena: amerykańskie materiały wywiadowcze dotyczące Ukrainy, Iranu i Wielkiej Brytanii znalezione w prywatnym biurze Bidena, źródło mówi CNN

„Naprawdę straciłem tutaj słowa, co jest bardzo smutne. Opuścił nas kompletny mistrz i mistrz naszej gry” – dodał.

Jego życie było cierniem w boku, gdy angielski krykiet składał hołd Warne’owi, opisując melonika jako „najlepszego wszechczasów”.

„Legenda. Geniusz. Zmieniłeś krykieta” – powiedział Napisał.

Warne nadal grał w krykieta Twenty20 do 2013 roku, zanim wycofał się ze wszystkich form sportu.

Był stale zaangażowany w grę poprzez swoją pracę nadawczą i eksperta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *