Shedon Sharp z Portland Trail Blazers wypada słabo w dzielnym starciu z Oklahoma City Thunder

Z odpoczywającym Damianem Lillardem i czterema starterami dał Portland Trail Blazers Thunder w Oklahomie Dobre ujęcie przed publicznością Moda Center dziś wieczorem.

Początkowy skład składający się z Ryana Archdecono, Chidona Sharpa, Matthysa Thibula, Trendona Watforda i Drew Ebanksa szybko osiągnął dwucyfrowe prowadzenie, po czym przez 48 minut walczył z Thunder. W końcu wysiłek się nie powiódł i Portland spadł 118-112.

Sharpe wyglądał niesamowicie w roli głównej, zdobywając 29 punktów. Nasser Little grał świetnie w każdym meczu, zdobywając 28 punktów. Shay Gilgos Alexander kontynuował swoją zabójczą passę przeciwko Blazers w tym sezonie, zdobywając 31 punktów, a OKC zakończył sezon zasadniczy 4:0.

Pierwszy kwartał

W swoim drugim wspólnym występie niekonwencjonalny skład wyjściowy Portland Trail Blazers (być może nazywany eskadrą czołgów) miał solidny start przeciwko równie młodemu Thunderowi.

Po tym, jak gra otwierająca typu pick-and-roll Ryana Arcadekono z Drew Eubanksem zakończyła się zamachem na obwodzie i 3 trafieniami Matthysa Thibaulta, Portland skupiło się na wystawieniu nowych kluczowych rozgrywających: Sharpa, Trendona i Watforda. W następnym posiadaniu Blazers, Sharpe wziął podanie z pola obrony i kozłował lewym skrzydłem, aby wykopać trójkę obrońców. Pewność siebie i zielone światło przypomniały widzom, że to był pierwszy wybór, aby zapisać się do tej jednostki. Następnie wepchnął Watforda do kosza, zdobywając dwa punkty, po czym zdobył wysoki słupek przy następnym posiadaniu, by zahaczyć prawą ręką o mniejszego obrońcę.

Kilka posiadłości później Thunder spin na torze wodnym doprowadził do ucieczki Matisse’a Thybulle’a. Dodaj rzut wolny i Portland wyskoczyło na wczesne prowadzenie 10-3.

Thunder odjęli kilka trójek w pierwszych kilku minutach i udało im się trafić tylko jedną – motyw przewodni przez większą część pierwszej kwarty. Blazers, stłoczeni w obronie obszarowej, podejmowali skoordynowany wysiłek, aby zablokować farbę i zmusić Thunder do pokonania ich z dziobu. W pierwszym kwartale OKC nie mogło tego zrobić.

Tymczasem zastępczy skład Portland jest w ogniu z centrum miasta. Watford, który początkowo wyglądał bardzo dobrze z 6 punktami po 3-4 strzelaniach, wszedł do szatni z kostką utykającą w okolicach 5-minutowego znaku z wynikiem 14-9 Blazers. Jego nieobecność wydawała się niepokojąca, biorąc pod uwagę brak rozgrywających w Portland. Ale Blazers wyszli na jeszcze większą przewagę. Thybulle i Kevin Knox II trafili trzy kolejne home runy i powiększyli prowadzenie do 22-14. Później trzy kolejne biegi u siebie Knoxa i Little’a w ostatniej minucie zwiększyły prowadzenie do 12. Knox uderzył trzy razy z ławki w pierwszej fazie.

READ  Chiefs TE Travis Kelce nadmiernie prostuje kolano przed otwierającym

OKC wkroczyło i zaatakowało farbę. Shay Gilgos-Alexander szczególnie wyróżniał się w tej kategorii, ale Blazers dobrze się spisali, nie pozwalając OKC zwariować. A na koniec dnia trójki biją dwójki jak kamień o nożyce. Po pierwszej tercji Blazers prowadzili 37:25.

Drugi kwartał

Blazers utrzymali impet w drugiej kwarcie z mniejszą liczbą wyników. Dobrze dzielili się piłką i atakowali ofensywną szybę. Walker poprowadził szarżę drugiej szansy, podczas gdy Little i Keon Johnson przejęli inicjatywę, by agresywnie atakować farbę, co skutkowało fałszywymi wezwaniami lub zwolnieniami otwartej trójki (Johnson, który doszedł do krawędzi i stracił około 3 sekund, rozegrał solidną grę). W tym kwartale Blazers nie osiągnęli otwartego występu w tym samym tempie. Kilku niefortunnych potknięć również nękało impet Blazers. Trzeci róg Walkera, potencjał i 1 Johnsona oraz eksplodujący lay-up Knoxa wszystko wyglądało dobrze przed wyjściem. To, wraz z większą produkcją Thunder w okresie przejściowym – z pomocą niektórych transformacji Blazera – ponownie zaostrzyło grę. Gdy wieko wyskoczyło z kosza na 3s OKC, Kontrola zaczęła stopniowo przesuwać się do Grzmotu. Isaiah Guo, który ożywił się z trzema sekundami w kwarcie (część pięciu trójek w połowie), stracił dwa z rzędu, wygrywając 10-0 i budując prowadzenie 55-49.

Później nietrafiony wsad Eubanksa zaowocował a głęboko Wyciągnięcie 3 z Joe było niczym innym jak siatką. 5-punktowy zamach oznacza dobrą ćwiartkę: dobry ruch i proces doprowadziły do ​​dobrych okazji, ale Blazers nie mogli wykończyć i OKC wykorzystało przewagę. Ale trzeba przyznać Blazers, że się nie udało. Przyjęli cios OKC w pierwszej połowie, deficyt wzrósł do 8 i pozostali w kontakcie. Wiele z tego ma związek z Sharpe’em.

Debiutant prowadził Portland z 16 punktami w pierwszej połowie po perfekcyjnym strzale 4-4, 6-7 z linii rzutów wolnych. To był spokojny, wzorowy start, głównie dlatego, że 19-latka była bardzo cierpliwa, nawet w głównej roli. Użył fałszywych czółenek, zmiany tempa i złych kroków euro, aby wykroić miejsce na posiadłości Samotności. Jego pierzasty dotyk był zabójczy wewnątrz i na zewnątrz. Kiedy Portland potrzebował wiadra, jak to miało miejsce podczas wybuchu OKC w drugiej kwarcie, Sharpe przybił drużynie odpowiedź. Oddał nawet kilka rzutów wolnych znakomitemu obrońcy OKC, Luguentzowi Dortowi. Blazers mogliby być w lepszej sytuacji, gdyby Sharpe był bardziej agresywny w pierwszych dwóch kwartach.

READ  Austin Riley rozbija parę 450-stopowych butów w Atlancie

To była opowieść o dwóch kwartach w pierwszej połowie, ale Portland utrzymał połączenie po świetnym występie OKC w drugiej kwarcie, zmierzając do podziału 68-62.

Uwaga: chociaż Watford wrócił na krótko do gry w drugiej kwarcie, zespół ogłosił w przerwie meczu, że opuści mecz.

Trzeci kwadrans

Blazers wyglądali trochę słabo, wychodząc ze środka po kilku pustych posiadłościach. Można by się zastanawiać, czy nadchodzi leżenie. Ale wiadro Sharpe’a, potem 3-punktowe i 3-punktowe zagranie Little’a, wszystko się uspokoiło i energia została przywrócona. Następnie Sharpe zdobył potrójną bramkę, a drużyna objęła prowadzenie i przywróciła swoją dumę na 73-70. Było 11-0 dla Sharpe’a i Little’a. Limit czasu OKC.

Jedi z OKC ustalili przerwę na pontonie. Nastąpiła trzecia bitwa. Little zrobił wiele uderzeń dla Portland. Kontynuował atakowanie linii siłą fizyczną i pozostał pewny swojego strzału, co doprowadziło do sukcesu w obu obszarach i dużej ćwiartce.

Najbardziej ekscytująca sekwencja miała miejsce w połowie kwarty, kiedy występ Sharpe’a po raz kolejny zaskoczył publiczność. Najpierw Johnson i Jedi zamienili się trzy razy. Następnie kolejny powolny ruch Sharpe’a zaowocował jednonogim bankierem, który oddalił się od obrońców w kierunku lewej strony. Energicznie podążał za tym genialnym posunięciem. W następnej grze Sharpe złamał się i przegrał z OKC w okresie przejściowym, po czym podniósł się do farby, wykonując potężny młot kowalski, który wszystkich podniósł. Wracając do obrony, Eubanks wymazał strzał OKC i znalazł Little Sharpe’a z powrotem w przerwie na alley ooop. Odważnie opanowany, slam został usunięty z talerza po tym, jak Little został wezwany do szarży lobem. Niezależnie od tego, sekwencja była kolejnym dowodem na doskonałe wyniki i niezwykły talent Sharpe’a. Sekwencja uwydatniła również świetną pracę Eubanksa w trakcie gry. Ten blok był jednym z sześciu, jakie Banks wykonał podczas meczu, z których wszystkie są bardzo zróżnicowane.

Thunder zamknęli trzecią rundę z powodu shutoutu w ostatnich sekundach, aby objąć prowadzenie 96-94 w ostatniej klatce.

Czwarty kwartał

Little kontynuował swoją znakomitą grę, biegnąc od wybrzeża do wybrzeża przez ruch uliczny, który wyglądał, jakby wystrzelił jak rakieta na początku czwartej. To dało Portland prowadzenie 102-98, ale ofensywa Blazers utknęła w martwym punkcie w środkowej części kwarty, a Blazers byli zimni. Oba ataki zwolniły i spadły z tempa, a OKC radziło sobie nieco lepiej. Rozciągnięcie pozwoliło Thunderowi przejść na przedłużającą się serię 11-1, aby przejąć kontrolę i prowadzić 109-103 w ostatnich pięciu minutach.

READ  Lucas: Charleston Rapid Reactions - University of North Carolina Athletics

Walcząca ofensywa Portlanda wróciła do życia dzięki kurtce Sharpe’a ze średniego zasięgu (Aquarius zapewnił mu nowy rekord w karierze wynoszący 25 punktów) i szóstemu blokowi Eubanksa, który doprowadził do przebicia się przez Reddish. Sekwencja cięcia prowadzi OKC do 109-107.

Na mniej niż trzy minuty przed końcem Blazers podjęli wspólny wysiłek, aby dostać piłkę w ręce Sharpe’a, a OKC podjął wspólny wysiłek, aby zdusić nowicjusza. zadziałało. Thunder zapewnił Sharpe’owi najlepsze traktowanie gracza, wywierając na niego presję piłką poza linię trzech punktów i wysyłając dodatkowe ciała w jego stronę, gdy próbował uderzyć. Ta presja zaowocowała faulem na górze i dwoma rzutami wolnymi Sharpe’a, zwiększając deficyt do 111-109. Po tym, jak Jedi zrobił potrójną torbę, naciśnięcie Sharpe’a przy następnej próbie spowodowało, że wykonał odbite podanie. OKC rzucił się na łatwy strzał i prowadził 116-109.

Thibul zachował nadzieję, zdobywając hat-tricka, ale dwa niecelne rzuty wolne Sharpe’a na mniej niż minutę przed końcem sprawiły, że deficyt 116-112 był katastrofalny. Portland utknął w martwym punkcie, a Sharpe przyspieszył na mniej niż 20 sekund przed końcem, ale został rozebrany na polu obrony. Dort wrzucił piłkę do bramki, aby uzyskać końcowy wynik 118-112. koniec gry.

Sharpe wspaniale walczył z presją OKC, co było wspaniałym testem dla młodego debiutanta w późnej fazie gry. Jego wysiłek się nie powiódł – podobnie jak dzisiejszej nocy młody zespół Blazers.

Następny

Oczekujcie wkrótce analizy!

kwadratowy wynik

Blazers grają w grę Pelikany z Nowego Orleanu Jutro wieczorem w domu. Przesłanie informacji zaplanowano na godzinę 19:00 czasu pacyficznego.